Další zájemci - i po zarezervování

Diskuze » Chyby a vylepšení VšezaOdvoz

Davidova Stránka (autor tématu) 19 před 7 roky

Vzhledem k tomu, že tady dost často čtu, že si někdo nevyzvednul zarezervované věci a vzhledem k tomu, že není možné psát dárci, který dal na inzerát rezervaci, navrhuji, aby bylo možné odesílat dárci avízo, že máte také zájem. Bez textu - jen by viděl seznam dalších zájemců. Nikdo jiný jen on (a admin). Mohl by hned reagovat, pokud by si někdo věci nevyzvednul.

Michaela 103 před 7 roky

Ano, souhlasím, dobrý nápad.

Maqi89 135 před 7 roky

Pokud si někdo věci nevyzvedne, může dárce nabídku znovu uvolnit. Možnost psát na zarezervovanou věc by znamenala riziko hromadění e-mailů a "spamování" schránky dárce, což by asi kohokoliv od darování spolehlivě odradilo.

Ze zkušenosti vím, že stačí několik minut a už mám ve schránce zprávy od 20 zájemců. Rezervovat věc je jediný způsob, jak zastavit nával mailů. U rezervace je vždy uvedeno, kdy končí, takže pokud je zájem o rezervovanou věc, stačí vyčkat na konec rezervace a ozvat se dárci, jakmile je to možné.

Akela 588 před 7 roky

Maqi89 přesně tak jak píšete

Michaela 103 před 7 roky

Není to přesně tak - přece množství zájemců neznamená, že jsou všichni "kvalitní", nebo jak to nazvat - mám osobní zkušenost, že i když projevilo zájem větší množství lidí, tak jsem si nevybrala ani jednoho poté, co jsem si prohlédla jejich profily a zejména přečetla to, co v první zprávě napsali a jak reagovali. A další zkušenost mám s tím, že vznikne rezervace na dlouhou dobu a dárce na svůj inzerát pak v podstatě nereaguje. Lidé jsou zkrátka různí....Souhlasím s Davidovým návrhem, projevit zájem i přes rezervaci nikomu a v ničem nevadí.

Akela 588 před 7 roky

Maqi89 je zde již 4 roky tak asi ví a mác více zkušeností. Michaelo vy jste tu teprve od března letošního roku tak si myslím,že to ještě tak neznáte Ale je to váš názor....

Michaela 103 před 7 roky

Zdeno, proboha, nepište "blbosti" - s tím to přece nesouvisí ! Mimochodem s Markétou mám osobní zkušenost, kdy slibovala, napsala a nesplnila, a bylo to pro mě hodně nepříjemné, ale tak jsme lidi, že....odpustila jsem, ale už si na ni podruhé dám pozor... Téma ale bylo jiné a ráda bych se k němu vrátila - opakuji: souhlasím s Davidem.

Martina 131 před 7 roky

Je lepší,když napíší,že o věc už nemají zájem. Někomu dalšímu v pořadí to radost udělá.

Sluníčko 53 před 7 roky

Přihodím svou trošku do mlýna:
Pokud je o nějakou věc veliký zájem, je "rezervace" jediná možnost, jak zastavit přivalů dalších emailů s novými zájemci. Osobně nerezervuji hned, ale až když se sejde zájemců více -většině pak odepisuji že o věc již projevilo zájem víc lidí, a pokud si je nevyzvednou že se ozvu. Většinou si to pak ale "náhradní" zájemce rozmyslí a na nový email ode mě, že je věc opět volná ani nereaguje.
Proto bych možnost rezervace jak je nastavena nyní bych nerušila. Pokud by upozornění bylo řešeno jinak (např. poznámka u inzerátu, když se přihlásím, ok).

Když se nacházím na druhé straně-tedy mám zájem o věc, která je v rezervaci, hodím si ji do oblíbených a po skončení rezevace juknu, zda má majitele nebo je opět volná-v tom případě píšu, že mám zájem. Vyžaduje to sice můj čas, ale jsem to koneckonců já, kdo má o věc zájem, tak proto něco udělám že.

Neberu nikomu jeho názor, jen jsem předala ten svůj

Maqi89 135 před 7 roky

Pokud si z těch, co napsali, nevyberu, tak inzerát nerezervuji a čekám až napíše někdo solidní.

Co se týče "kvalitních" zájemců, Michaela také chtěla rezervovat věc na nepřiměřeně dlouhou dobu, tak jsem jí napsala, že jí věc ráda přenechám, pokud si ji však nevyzvedne během víkendu jiný zájemce, což se také nakonec stalo. Bohužel to nedokázala unést, za což jsem obdržela několik nenávistných mailů a nyní tady lže. Takové chování vychází z naprosté arogance uživatele nebo absence zkušeností s darováním, jak na to poukázala Zdena.

Už to tu sice zaznělo tisíckrát, ale někteří to stále nechápou: Není povinností dárce darovat prvnímu, kdo se ozve a je čistě na něm, koho si vybere, resp. kdy věc rezervuje a kdy smaže.

Emaily od Michaely byly natolik demotivační, že jsem všechny věci vzala a vyhodila do kontejneru. Pak mi ale přišlo poděkování od jiné paní, která si věc vyzvedla dřív než Michaela a udělala s ní obrovskou radost osmdesátileté babče, tak jsem si řekla, že uživatele jako Michaela je nejlepší ignorovat (už je na blacklistu). Nakonec 235 uživatelů má jiný názor.

Akela 588 před 7 roky

Maqi89

Michaela 103 před 7 roky

Tak se ukázalo, co je Markéta zač - nic z toho, co tu napsala, není pravda. Věděla, že jsem o víkendu mimo město a i přesto mi nabídla víkend, což nebylo možné, protože jsem měla povinnosti mimo Prahu. A žádné nenávistné maily ode mě nedostala, ani jediné slovo, jen jsem jí napsala, že nechápu, proč si ze mě dělá legraci. Všechny před touto ženou důrazně varuji, k neuvěření, co za lhavé psaní plné výmyslů tu napsala !

Tomáš 421 před 7 roky

ach jo…

Aneta Kuncová 21 před 7 roky

lidičky, jsme tu přeci od toho, abychom si dělali radost, některá předání holt nevyjdou podle našich představ, někdy nedostaneme, co bychom rádi, ale proč se kvůli tomu zlobit. Každý at si udělá na každého svůj názor. Někdy narazíte na člověka, který má plno krásných hodnocení a přesto předání nedopadne, někdy zase naopak. Jsme jen lidi, každý z nás má někdy blbý den, ale neznamená to, že je to tak vždycky

Maqi89 135 před 7 roky

@Aneta:
Myslím, že chytrý člověk si udělá názor sám.

Michaela 103 před 7 roky

Je smutné a zároveň velice překvapivé, jak se Markéta dokáže přetvařovat a lhát, poté, co mě tak bezostyšně pomluvila a vymyslela si příběh, který není pravda ani jediným slovem. A protože si celoživotně nosím dobré jméno a chovám se k lidem slušně, tak se mi to velice nelíbí ! Není pravda nic z toho, co napsala - nechtěla jsem rezervovat věc nepřiměřeně dlouho a už vůbec ne to, že jsem jí napsala - cituji "několik nenávistných emailů". Nenapsala jsem jí jediné špatné slovo. Její útočné psaní je vymyšlené a zlé a zároveň také zmatečné, protože si v mnohém odporuje. Nevím, zda toto její chování vychází z její povahy, či třeba z nějaké nemoci, křivdy, apod., nebo si mě zkrátka s někým spletla - to je varianta, které bych věřila nejraději...nicméně opravdu se mi takového nesmyslné útoky velice nelíbí a v této souvislosti si ji dovoluji a také považuji za nutné ji upozornit, že na pomluvu a šíření nepravdivých informací pamatuje náš právní řád. Bylo by velice zajímavé pozorovat tuto ženu, jak by asi prokazovala existenci neexistující - cituji: "nenávistné" korespondence.

Davidova Stránka (autor tématu) 19 před 7 roky

Hezký den všem. Sleduji, že se komunikace posunula od tématu trochu jinam. Navrhuji raději sdílení radostných záležitostí a zkušeností. Těch dalších máme asi všichni taky dost a snad není třeba je ventilovat. Jsem tady realtivně krátce - čistě kvůli momentální situaci, kdy jsem takové stránky uvítal. A znovu musím tvůrcům vyjádřit VELIKÉ DÍKY. To že různí lidé využívají tyto stránky pro různé účely, už jsem také pochopil. Je to každého volba a má na ni svaté právo. Osobně mám za sebou pouze velmi příjemná setkání s velmi příjemnými lidmi, s některými už dokonce opakovaně.
Myslím si, že možnost "avíza" (ne posílání mailu, jen třeba příznak Oblíbené - může být signále pro dárce, aby viděl, že i když už věc zarezervoval, tak si ji dalších 10 lidí označilo jako Oblíbenou a sleduje ji. Ideální by bylo, kdyby viděl, kdo si danou věc dal mezi Oblíbené.
Na všech názorech, co taky k tématu zazněly, je kus pravdy, ale možnost navíc je lepší než nemožnost navíc.
Řeknu jeden příklad za všechny.
Shodou okolností jsem si před pár týdny všimnul, že někdo přidal čerstvě inzerát na plně funkční chlapecké kolo. Okamžitě jsem zareagoval - mám tři kluky a jak odrůstají, je třeba obměňovat vybavení. Vzápětí se na inzerátu objevila rezervace. No - sklopil jsem pokorně uši a sledoval rezervaci, jak je ještě prodlužovaná - a po 14 dnech už zmizela s tím, že kolo bylo předané novému majiteli. A takřka vzápětí jsem ve spamové poště objevil dva maily od dárce, kdy mi píše, že mi kolo pošle (dokoce !!! ) a že pro mě prodlužuje rezervaci, abych se ozval. Ozval bych se, kdybych měl jak. Prostě bych se jen připomenul a slušně zeptal, jak se dárce rozhodnul. Takto jsem jen zpětně poděkoval dárci za následnou komunikaci a tak trochu s lítostí mu vyjádřil radost nad radostí někoho jiného.
Kdyby např. toto připomínání někoho obtěžovalo - může použít Blacklist a nebo filtr a maily posílat rovnou do koše. Ale opačně to nejde. Proto jsem otevřel toto téma. Teď je otázkou, jestli to není jen typicky česká diskuse, o kterou se nikdo nestará, protože poslední příspěvky od admina jsem našel jen samé starší a když jsem zkusil oba mailové adres uváděné jako kontakty, vrátily se mi jako nedoručitelné.
S darováním a rezervováním se teprve učím zacházet, tak prosím o shovívavost od ostřílených kozáků. Taky děkuji za jejich praktické poznatky. Využiji je určitě, až budu něco posílat dál, protože souběžně vyklízím.

Maqi89 135 před 7 roky

Dovolím si reagovat a doufám, že to opět nevyvolá nepatřičné reakce mimo téma, které patří jinam.

Líbí se mi Váš návrh vidět na svém účtu, kdo si danou věc dal mezi Oblíbené, a případně možnost ho sám kontaktovat, budu-li chtít.

Jinak mi taky přijde, že sem admini moc nechodí, ale asi mají plno práce s vývojem webu, to se dá pochopit. Třeba jednou naše přání vyšlyší