Časté otázky

Obsah

Daruji za odvoz

Hledám za odvoz

Jak správně inzerovat

Mám zájemce a nechci, aby se hlásili další 

Chci smazat inzerát

Zapomněl/a jsem heslo

Tlačítko Mám zájem

Hodnocení uživatelů

Chci negativně ohodnotit nespolehlivého zájemce 

Bodování aktivity uživatelů

Nepřišel mi registrační nebo jiný email 

Jak smažu svůj účet na VšezaOdvoz? 

Zmizel mi inzerát nebo někdo mi nahlásil inzerát 

Mám jiný dotaz

Jak darovat za odvoz

Vložení inzerátu je jednoduché! Stačí být přihlášen, buď jednoduše Facebookem nebo postaru emailem – registrace je zdarma – a pak jen kliknout na zelené tlačítko „Přidat inzerát“ vpravo nahoře. Vyplníte požadovaná pole a přidáte fotku, čímž si váš inzerát prohlédne až 3× více zájemců. Pak už jen stačí inzerát uložit. U nabídek vždy radíme být brzy po vložení inzerátu u internetu, zájemci často reagují v řádu minut. Správu inzerátů najdete v sekci „Moje inzeráty“ nahoře v liště. Zde krom možnosti pozastavit inzerát, najdete i seznam možných zájemců, kteří si rozklikli vaše kontaktní informace. Podle hodnocení v jejich profilu se můžete lépe rozhodnout, komu věc chcete darovat. 

Chcete svůj inzerát upravit? Například přidat či odebrat fotku nebo více informací? Stačí v sekci „Moje inzeráty“ vstoupit do editace daného inzerátu kliknutím na symbol tužky a pak již jen uložit úpravy. 

Úspěšně jste darovali? Paráda! Teď už jen smažte inzerát ve svém profilu v sekci „Moje inzeráty“, aby nemátl ostatní uživatele, kteří vás pak zbytečně kontaktují. Je to fér vůči vám i nim a celé VšezaOdvoz je tak přehlednější. Při mazání budete vyzváni k označení uživatele, který věc získal. Prosíme, férově ohodnoťte vaši zkušenost a napište komentář. Díky tomu komunita Všezaodvoz odfiltruje solidní uživatele od nesolidních. 

Jak získat věc za odvoz

Hledat v inzerátech můžete buď skrz hledací pole v horní navigační liště nebo při kliknutí na kategorie na domovské stránce. Když naleznete co hledáte a chcete inzerenta kontaktovat, přihlaste se. Pak jen stačí v detailu inzerátu kliknout na tlačítko „Mám zájem“ a hned se Vám zobrazí formulář pro kontaktování inzerenta. 

Po úspěšném získání věci za odvoz, byste měli dostat email, že vás dárce označil jako nového majitele. Tím se získaná věc přesune z jeho profilu do vašeho a stejně jako on, i vy ohodnoťte vaši zkušenost s uživatelem. Po ohodnocení mu na této stránce veřejně poděkujte. Určitě mu to udělá radost a motivuje k darování i další uživatele :) 

Doporučení pro efektivní inzerci

 • Vkládejte fotky ke každé nabídce. Vložit lze až 4 (ve formátu .jpg), ideální jsou ty z mobilu či zmenšené z foťáku.
 • Napište podrobný popis věci – vždy uveďte radši více než méně, zejména pokud byste nemohli vložit foto. 
 • Pokud je možné si věc převzít na více místech, uveďte je, urychlí to předání.
 • Pro správnou funkci komunity Všezaodvoz je klíčové hodnocení uživatelů. Ti nesolidní budou přirozeně odfiltrováni. 
 • A to hlavní – když něco za odvoz získáte, mrkněte kolem sebe a zkuste zase něco naoplátku za odvoz darovat!

"Mám zájemce a nechci, aby se hlásili další

Když se vám přihlásí zájemci, ze kterých si vyberete toho, kterému chcete věc darovat, dohodněte si s ním nejdřív podmínky předání. Když jste dohodnuti, inzerát ještě nemažte, ale proveďte u něj rezervaci pro zájemce, ve které si zvolte na kolik dní má platit, čímž do té doby skryjete své kontaktní údaje i možnost vám poslat zprávu. Můžete zde i vybrat uživatele, kterému jste věc slíbili (informaci vidíte pouze vy) a klidně si i připište soukromou poznámku (např. místo a termín předání). Když věc předáte, inzerát ukončete a vyberte nového majitele. Pokud by to nedopadlo, můžete kliknout na „Zrušit rezervaci“. Tím se inzerát opět zpřístupní ostatním uživatelům a vy tak můžete počkat na dalšího zájemce. 

Jak smazat inzerát

Po přihlášení ve svém profilu najdete inzerát v sekci „Moje inzeráty“. Kliknutím na „Ukončit inzerci" inzerát smažete. Při mazání budete vyzváni k označení uživatele, který věc získal. Prosíme, férově ohodnoťte vaši zkušenost a napište komentář.

Zapomněl/a jsem heslo

To se stane každému! Jednoduše jděte na tuto stránku a tam si nastavíte nové :-) 

Jak funguje tlačítko „Mám zájem“

Přihlášený uživatel kliknutím na tlačítko dává najevo závazný zájem o inzerovanou věc, ale nedochází k přímému kontaktování inzerenta. Zájemci se však zbrazí se kontaktní údaje inzerenta, případně formulář pro napsání zprávy. Zároveň se zájemce dostává i na seznam možných zájemců, který inzerent najde u svého inzerátu v sekci Moje inzeráty. Může tak dohledat i další uživatele, kteří o věc již projevili či by o ni mohli mít zájem a vybrat si komu věc nejlépe darovat. 

Jak funguje hodnocení uživatelů

Pokud mažete svůj inzerát, vyberte ze seznamu zájemců nového majitele a rovnou mu udělte pozitivní, negativní či neutrální hodnocení a přidejte komentář. Uživatele poté emailem o hodnocení informujeme a vyzýváme ho, aby ohodnotil i on vás. Ve svém profilu a záložce Moje hodnocení vždy najdete veškerá získaná a udělená hodnocení i možnost hodnotit dalšího uživatele, pokud vaše hodnocení u nějakého úspěšného předání věci chybí. 

Chci negativně ohodnotit nespolehlivého zájemce

Všechny zájemce o vaši věc najdete na stránce Moje inzeráty. Když si zobrazíte seznam zájemců, najdete u nich akci Negativně ohodnotit. Akci použijete a přidáte slovní vysvětlení, čím vás zájemce zklamal. V tomto případě, negativně hodnocený zájemce nemá možnost hodnotit i vás, nemusíte se tak bát být upřímní. 

Bodování aktivity uživatelů

Proč máme bodování?

Hlavním cílem je veřejně ocenit ty, díky nimž celé VšezaOdvoz funguje, to jest ty, kteří pravidelně darují věci, které již nepotřebují. Zároveň chceme hravou formou motivat i další uživatele, aby se k nám vraceli a darovali pravidelně. Věříme, že darování není jen dobrý skutek, ale i činnost, která posiluje celou komunitu VšezaOdvoz. Proto ji chceme udělat zábavnější a viditelnější pro všechny uživatele. V neposlední řadě vždy chceme raději inspirovat a pozitivně motivovat a vyhnout se tak penalizacím či jiným, spíše negativním formám „motivace.“ 

Jak to funguje?

Velmi jednoduše. Podle počtu darovaných věcí (tj. nabídnutých věcí, u kterých došlo ke smazání s výběrem nového majitele) se řadíte do pomyslného žebříčku dle aktivity uživatelů. V něm po každém uzavřeném období (týděn, měsíc a rok), 3 nejaktivnější dárci dostanou symbolickou trofej do svého profilu. Současně za různé akce, které na VšezaOdvoz provedete, automaticky získáváte body dle aktuálního bodovacího systému. Díky bodům každý uživatel vidí, kolik za sebou máte aktivity na VšezaOdvoz.

 • Vložení nabídky +2 body
 • Vložení nabídky s fotkou +2 body
 • Vložení nabídky do skupiny +1 bod
 • Úspěšné darování věci = smazání nabídky a vybrání nového majitele z VšezaOdvoz +5 bodů
 • Ohodnocení dárce +2 body
 • Schválení či neschválení žádosti o členství ve skupině +1 bod 

Další bodované aktivity budeme průběžně přidávat.

Nepřišel mi registrační nebo jiný email (např. nová zpráva v konverzacích)

Doručení emailu může trvat i několik minut. Pokud ani poté nedorazí, zkontrolujte, zda nespadl do spam koše či složky „Hromadné“ (seznam.cz a centrum.cz). Pokud ani tam není, někde se něco pokazilo. Napište na podpora<zavinac>vse­zaodvoz.cz a my to vyřešíme. 

Jak smažu svůj účet na VšezaOdvoz?

Svůj účet můžete smazat po přihlášení ve svém profilu v editaci svého účtu, kde v horní záložce najdete Smazat účet.

Zmizel mi inzerát nebo někdo mi nahlásil inzerát

Inzerát vám může zmizet, pokud ho více různých uživatelů nahlásilo jako závadný (u inzerátu se nejprve objeví vykřičník nebo slovo „Pozor”. Nejčastěji to bývá kvůli porušení pravidla, že za darovanou věc nelze nic požadovat (ani slovy „potěší mě…” apod.). Vložte tedy inzerát znovu již bez podobných slov, zájemci vás často překvapí drobností jako poděkování. Případně k nahlášení může dojít, když je inzerát zařazen ve špatné kategorii (typicky poptávka / nabídka) nebo obsahuje kontaktní údaje. V takovém případě vám od nás přijde emailové upozortnění. Zkuste tedy inzerát následně upravit.

Hodně krásných zážitků při darování vám přeje

Tým VšezaOdvoz :-)