Skupiny - darování lidem, ke kterým máte blízko

O co jde

Skupiny jsme spustili v létě 2019 a nyní již každý uživatel VšezaOdvoz může skupiny zakládat (schvaluje admin VzO) a zároveň do skupin vstupovat (schvaluje admin skupiny). Stačí si najít skupinu, která vás zajímá a požádat o vstup.

Proč jsme zavedli skupiny?

Skupiny jsou tu z jednoduchého důvodu. VšezaOdvoz funguje již 10. rokem a stabilně roste. Zároveň ale vidíme, že darování věcí by mohlo být mnohem lokálnější – ideál typu: sousedi mezi sebou – kde předání bude rychlejší, spolehlivější a bez nutnosti daleko cestovat. Zároveň chceme VšezaOdvoz udělat komunitnější – ideál typu: lidé s podobnými zájmy. V obou případech po zkušenostech z obdobných projektů v zahraničí či ze skupin na Facebooku věříme, že jejich členové a budou ještě zapálenější a spíš navážou vztah i mimo VšezaOdvoz. Když to tedy shrneme, skupiny by měly:

  1. zkrátit fyzickou vzdálenost mezi dárcem a zájemcem (méně cestování, ekologičtější a ekonomičtější darování)
  2. sblížit lidi ve skupině, aby se více znali, častěji si darovali a měli mezi sebou větší důvěru (a žádné černé pasažéry).
  3. dát VšezaOdvoz víc do vašich krásných rukou a tím i rozložit administrátorské činností mezi více lidí, takže nebude žít jen na webu :)

Jak to funguje?

Vytvořili jsme prostor pro skupiny dvou typů – lokální, vázané na konkrétní místo v ČR (např. čtvrť, obec atp.), a zájmové (např. kutilové, maminky na mateřské, zahrádkáři atp.), otevřené členům po celé ČR.

Hlavní výhodou skupiny je, že její členové se lépe znají, častějí darují a vídají se, protože je mezi nimi větší důvěra a pouto.

Skupiny mají v základu mít tyto stavební kameny:

  1. Když člen skupiny vkládá inzerát ve skupině zvolí, kdo může na inzerát reagovat. Výchozí varianta je, že týden pouze členově, po týdnu kdokoliv. Stejně tak ale inzerent může zvolit možnost, že na inzerát mohou reagovat pouze členové skupiny nebo naopak kterýkoliv uživatel VzO. Inzeráty jsou ale vždy viditelné pro všechny**, tj. i ty co v dané či dokonce žádné skupině nejsou. Nováček tak vidí to samé co všezaodvozácký veterán.
  2. Zakladetelé skupin, jsou jejich administrátory a sami moderují život skupiny.
  3. Všichni uživatelé vidí dostupné skupiny a mohou se do nich hlásit. Podobně každý může pozvat kohokoliv do skupiny, koho by v ní rád měl. Je však na administrátorech skupin, koho přijmou. Pokud nejste přijati, neberte si to osobně :) Vesměs to bývá z důvodů, že jste svou lokalitou skupině vzdálenější než by skupina ráda, nebo nemáte darované-získané věci v poměru, který by skupině vyhovoval.

Máte nápad, jak skupiny vylepšit?

Paráda! Zde nám můžete nechat zpětnou vazbu, co na skupiny říkáte – čteme vše a postupně zapracováváme, co nejvíc pomůže: https://vzo.typeform.com/to/LZrXSh

Váš tým VšezaOdvoz