Skupiny - testujeme novinku!

O co jde

Jsme rádi, že se o skupiny zajímáte. Tuhle novinku právě v betaverzi ladíme. Již brzy budete moct své skupiny zakládat, aktuálně tuto možnost mají jen vybraní testeři z řad uživatelů. Určitě ale už i v této fázi se můžete do skupin zapojit. Stačí si najít skupinu, která vás zajímá a požádat o vstup. Pokud chcete založit vlastní skupinu, napište na podpora<zavinac>vse­zaodvoz.cz a my se Vám ozveme, až budeme rozšiřovat řady beta testerů.

Proč zavádíme skupiny?

Skupiny jsou tu z jednoduchého důvodu. VšezaOdvoz funguje již 10. rokem a stabilně roste. Zároveň ale vidíme, že darování věcí by mohlo být mnohem lokálnější – ideál typu: sousedi mezi sebou – kde předání bude rychlejší, spolehlivější a bez nutnosti daleko cestovat. Zároveň chceme VšezaOdvoz udělat komunitnější – ideál typu: lidé s podobnými zájmy. V obou případech po zkušenostech z obdobných projektů v zahraničí či ze skupin na Facebooku věříme, že jejich členové a budou ještě zapálenější a spíš navážou vztah i mimo VšezaOdvoz. Když to tedy shrneme: chceme, aby VšezaOdvoz bylo o mnoho víc ve vašich krásných rukou a žilo nejen na webu :)

Jak to bude fungovat?

Chceme vytvořit prostor pro skupiny dvou typů – lokální, vázané na konkrétní místo v ČR (např. čtvrť, obec atp.), a zájmové (např. kutilové, maminky na mateřské, zahrádkáři atp.).

Hlavní výhodou skupiny je, že její členové se lépe znají, častějí darují a vídají se, protože je mezi nimi větší důvěra a pouto.

Zároveň ale víme, že až testovací provoz ukáže, jak přesně a pro koho skupiny budou fungovat nejlépe. Podle toho je budeme dál rozvíjet.

Skupiny budou v základu mít tyto stavební kameny:

  1. Členové skupiny mohou vkládat své inzeráty do skupin a tím tak umožnit pouze členům na ně reagovat. Inzeráty jsou ale viditelné pro všechny, tj. i ty co v dané či dokonce žádné skupině nejsou. Nováček tak vidí to samé co všezaodvozácký veterán.
  2. Zakladetelé skupin, jsou jejich administrátory a sami moderují život skupiny.
  3. Všichni uživatelé vidí dostupné skupiny a mohou se do nich hlásit. Podobně každý může pozvat kohokoliv do skupiny, koho by v ní rád měl. Je však na administrátorech skupin, koho přijmou.

Máte nápad, jak skupiny vylepšit?

Paráda! Zde nám můžete nechat zpětnou vazbu, co na skupiny říkáte – čteme vše a postupně zapracováváme, co nejvíc pomůže: https://vzo.typeform.com/to/LZrXSh

Váš tým VšezaOdvoz