Ztráta času

Diskuze » Přání, komentáře a otázky

Renata (autor tématu) 6 před 8 roky

Poslední dobou mám x zájemců, kteří si věci zamluví, domluví se mnou čas i místo předání a prostě nepřijdou Na místě přešlapuju 15-20minut a nikde nikdo. Od neděle už 4x jsem čekala, s prominutím, jako vocas ... Kde jsou ti spolehlivý zájemci? Začínám být zklamaná, že do darování vkládám tolik svého času (fotky, přidání na web, komunikaci přes email, balení do tašek/pak zase vyndavování, a čekání v domluvený čas), opravdu si říkám - není lepší to vyhodit do popelnice? Je mi z toho smutno

Eva* 171 před 8 roky

Reni, to jsou většinou ti, co reagují na každý inzerát a teprve až pak, podle toho jak se jim zrovna chce, si pro věc buď dojdou nebo ne. Zrovna třeba nemají náladu vyjít ven, mají rozkoukaný seriál a pod. Pro zajímavost bych uvedla, že mě jedna paní psala o pár hodin později ( po domluveném termínu převzetí), že nemohla dorazit, protože dostala menstruaci. Hodinu jsem tenkrát čekala u tramvaje s malým dítětem. Proto než někomu věc slíbím, se mrknu na jeho profil. Podívám se, kolik toho sám daroval, kolik získal a jaké má hodnocení. Nejlepší by bylo u inzerátu okénko, kde by bylo uvedeno, kdo konkrétně má věc zamluvenou. Pak by se odhalili chroničtí sběrači, prodejci a pod. Rozhodně nebuďte smutná, je tu i spousta dobrých duší a také lidí, kteří věci skutečně potřebují a jinak si je dovolit nemohou.

Renata (autor tématu) 6 před 8 roky

Máte pravdu, Evi těch pár lidí, co dojde mi vždy zlepší náladu tím, jakou mají radost. Jen je to někdy k vzteku, nějaký sběrač a bazárek se odhalí a zablokuje a stejně do minuty má nový účet. Chtělo by to přesně to okénko přijdou mi hlavně divní ti, co berou oblečení od XS-XXXL, prostě všechno.

Jan Alexandr Seeger 5 před 8 roky

Paní Renato, já osobně a takových bude více, když si přečtou co a jak prezentujete, nabízíte a určujete podmínky jak mají obdarovaní jásat,píšete, že vy budete si vybírat koho obdarujete a budete určovat komu co darujete.
Kolegyně Eva zase vidí v každém chronického sběrače, případně Bazarníka, tomuto jsem se dokonce i smál, i když do smíchu není.
Zamyslete se, přeci pokud někomu něco chci dát, tak to dám, a nevyžaduji žádný vděk Ať si s tím dělá co chce.
Jste mimo realitu, že si myslíte, jak se určitě obohatí prodejem v bazaru, nebo vůbec prodejem někomu.
Tahle tvrzení jsou mimo mísu a je vidět, že toho o dnešní situaci a životě nevíte. Nebojte, někdo to rozchodí.
A ještě toto, nenechte se mýlit, že jsem třeba nikomu nic nedaroval, má to svůj důvod a věřte, nebo nevěřte věnoval, nebo předal určitě daleko více, než jiní, možná i konkrétně Vy a jiní.

Akela 588 před 8 roky

Nevím proč kritizujete to co napsala Renata a Eva. Mají naprostou pravdu. Nikdo vděk nečeká děláme to pro radost a z pocitu,že pro někoho něco uděláme. Podvodníci jsou všude. Vy sám jak píšete máte jisté důvody proč věci nedáváte, tak vidíte....

Eva* 171 před 8 roky

To: Jan Alexandr: Mýlíte se Vy. Nevidím v každém chornického sběrače. Nicméně jsem všímavá. Pokud má někdo na profilu, že přijal 300 darů a sám nic nedaroval...náhle už nic nepřijímá a najednou je tu nový uživatel, který zase bere naprosto vše- dětské, S, XXL, elektroniku, nábytek a pokaždé tvrdí, že vše je pro vlastní potřebu- ze stylu písma se dá velmi dobře poznat, že se jedná o uživatele, se kterým jsem se již bavila, to samé podle tel. čísla, emailu. Stačí zadat a chytrý pan Google nám najde, co kdo kde prodává. Jsou to tedy informace ověřené a prověřené. Osobně jsem velmi naivní a často na to doplácím. Vím to o sobě a neznamená to, že na tom nebudu pracovat. Když jsem paní odsud "potkala" na jiném serveru, kde věci darované mou kamarádkou prodávala a ne levně jako nové či jen jednou použité, velmi mě to zaskočilo a zklamalo. Věřte tedy, že nejsme paranoidní a i my ostatní máme své životní zkušenosti.
Není to tu o vděčnosti, ale o tom, někomu skutečně pomoci a někomu udělat radost. Což darujícím pak větší míra zklamání kazí. Lidé zde většinou nedávají věci, že by si s nimi neuměli poradit jinak nebo se jich chtějí zbavit a obdarovaný je tedy hrdinou, že si věc odnese. Stejně jako sem, by zvládli dát inzerát i prodejní jinam. My ale chceme dát věcem další šanci, dát šanci lidem se cítit dobře a mít kolem sebe věci, které skutečně potřebují a jinak by si je dovolit třeba ani nemohli.

Renata (autor tématu) 6 před 8 roky

Pane Jane, jaké si já prosím Vás určuji podmínky? Jediné co žádám je, odnos/odvoz z místa, kde věci mám. Žádný jiný vděk nečekám - viz. můj 1.příspěvek nahoře. Čekám, že ten , kdo o věci projeví zájem a domluví si se mnou čas předání - DORAZÍ. Popř. se alespoň omluví.

Akela 588 před 8 roky

Renata a Eva

Marta Moretti 10 před 8 roky

Tak to je snad jasné, že ten, co věc daruje si určuje podmínky. Jan je asi z hodně divnýho kraje. Já jakožto "odebírač" se vždy podřídím požadavkům toho, kdo mi věc daruje a přijde mi to naprosto přirozené. A jakožto začínající "darovač" (mám tu asi 5 věcí na darování) mi začíná být špatně z těch, co to nedělají jako já. Přesně jak říká Eva s Renatou - darujete tomu čas a námahu, kterou můžete věnovat něčemu jinému a lidé se pak ani neobtěžují přijít (ti slušnější se dokonce omluví). Nedovedu si představit, že bych s někým takto jednala když věc vážně chci.

Akela 588 před 8 roky

Dnes si pro věci nepřišli 4 lidi. Ztratila jsem tím 2 hodiny života, tak kde to jsme?

Marcela Molnárová 8 před 8 roky