Špatná komunikace

Diskuze » Negativní příhody

Eva* (autor tématu) 171 před 8 roky

Chtěla bych tímto požádat všechny, kteří projeví zájem o darovanou věc- nejen u mě, aby vše dotáhli do konce. Pokud si napíšete, že věc chcete a člověk pak čeká 2,3 dny na odpověď, a to přestože je u inzerátu spěchá, pak je něco špatně! Takže buď o věc máte skutečně zájem a potřebujete jí nebo nepište. Ušetříte tím darujícím spoustu času. Pokud komunikovat přestanete, nemůžete se divit, když obdržíte negativní hodnocení. Když mám o něco zájem, v první řadě si přeci ohlídám email! Z tohoto důvodu nedávám na inzerát rezervaci hned u prvního emailu. Odepíši, je to Vaše, kdy si přijedete? Pak čekám na odpověď pár dní, rezervace pak stejně padne a inzerátu si pak už málokdo všimne. Takhle mám problém, že zase dál píší lidé, že věc chtějí a já časově nezvládám každému vysvětlovat, že první zájemce je lenoch a komunikaci asi nezvládá. Jak dlouho je podle vás únosné čekat na odpověď?

trpaslycek 72 před 8 roky

Mám stejnou zkušenost, takže v současné době již neodpovídám hned, ale počkám, až je více zájemců a pak si někoho vyberu. Já čekám na odpověď maximálně 24h, ale někdy to zase třeba nevychází mně

Eva* (autor tématu) 171 před 8 roky

Děkuji za odpověď. Měla jsem z udělení negativního hodnocení smíšené pocity. Stále jsem si říkala, že zájemce nepíše určitě z nějakého vážného důvodu- třeba nemoc. Nicméně po udělení neg. hodnocení se paní ozvala okamžitě. Okomentovala to slovy- nesedím u počítače celý den. Očividně jí tedy nic není, tak se mi ulevilo. Skutečně si myslím, že je slušnost, pokud někdo požádá o dar, aby si vše ohlídal. Paní něco chce po mně a nemá čas si to zařídit? Já také neustále musím kontrolovat email, jestli už zájemce napsal, aby byla komunikace rychlá a vše vyřízeno.

trpaslycek 72 před 8 roky

Souhlasím s Vámi, že pokud o něco stojím, tak se o to "peru". Je přece taky možné napsat, že nebudu pár hodin u PC a budu tam v nějakou hodinu večer, je to o dohodě. Neklesejte na mysli, mám tady už spoustu spolehlivých zájemnců a to člověka těší, s těmi nespolehlivými už příště nekomunikuji

mysicka 2 před 8 roky

Špatná komunikace a nezodpovědnost lidí, kteří slibují, že si pro danou věc přijdou a pak se ani neozvou !!! Přesně jak píšete asi jim jedině napsat "dobré" hodnocení a oni si příště rozmyslí, jestli se vůbec ozvou.

Vlasta 6 před 8 roky

Já jsem toho zatím moc nerozdala ani nezískala, ale mám zatím jen dobré zkušenosti s oběma stranami, jak s dárci, tak s obdarovanými. Když někdo něco chce, je ochoten a schopen komunikovat děj se co děj

Maqi89 135 před 8 roky

Souhlasím. A ještě horší je, když člověk vše přinese ve smluvený čas na smluvené místo a čeká a čeká a čeká... a nakonec za to ještě dostane špatné hodnocení Máte někdo podobné zkušenosti nebo pouze požadujete, aby si lidé vyzvedli věci přímo u vás? (Jsem naivní, když i v tomhle vyjdu falešným zájemcům vstříc?)

trpaslycek 72 před 8 roky

Naivní nejste, jen hodná Já takto i jezdila autem za zájemci, no a když jsem jela po 3. zbytečně, tak jsem se rozhodla, že už jezdit nebudu, jen vyjímečně a nebo maximálně tam, kde to mám po cestě. Ale mám tady hodně spolehlivých a milých zájemců a s těmi mě to vážně naplňuje

Sluníčko 53 před 8 roky

Take jsem upustila z toho, vozit veci lidem kam chteji...pokud maji zajem tak si mohou prijet,uvadim i kdy a kde hned v inzeratu a je na kazdem,zsa je to pro neho "daleko", nebo vec opravdu chce. Bohuzel tech negativnich zkusenosti pribyva...take nevim jak dlouho cekat na odpoved od zajemce, nerada bych nekomu uskodila..ale kdyz pak vidim,ze dotycny byl nekolikrat za den na netu-zde prijlasenej a presto mi neni schopen ci ochoten napsat behem 10-ti dnu kdy by si pro veci prijel, dala jsem negativni hodnoceni. Reakce prisla hned,dost neprijemny email...to pak cloveka odradi nabizet neco dalsiho...

Kdyz pak ale predani dopadne dobre, je to takove mile pohlazeni po dusicce a clovek vi, ze to ma smysl pokracovat

martinaboucci 1 před 11 měsíci

--- (editováno adminem)

Eva H. 3 před 11 měsíci

Jako trochu nechápu, dáváte tyto špatně přeložené příspěvky na všechny možný servery a čekáte, že se někdo chytí, snad vám nikdo proboha nevolá.

Eva H. 3 před 11 měsíci

bylo pro martinaboucci - pozor tento její příspěvek, špatně přeložený je všude na interneti

JiRiZi 27 před 11 měsíci

@Slunicko, @Trpaslycek - vozit neco zajemcum - to je teda dobře rozamzlujete Občas jsem něco někomu zavezl, pokud to bylo cestou - ale mám pocit, že přibývá lidí, kteří si to "Za odvoz" vykládají tak, že jim samozřejmě tu věc zadarmo dovezu až pod nos.
Chápu, že někdo může mít problém s vlastním odvozem, ale už jsem potkal pár udivených reakcí jako že proč on by si pro to měl jezdit...
Inu, drzé čelo nad poplužní dvůr....

helena 41 před 10 měsíci

Také si myslím, že je slušnost, když si o něco napíšu, pak pravidelně kontrolovat, jestli se mi ten člověk neozval. Ale taky se mi asi 2x stalo, že ten darující "skoro pořádal dostihy". Co tím myslím, ozval se mi třeba, že se musím ozvat do 20 minut, a nebo že dá věc jinému zájemci. Já se podívala třeba hodinu poté, co jsem poslala zprávu a věc byla pryč, "protože jsem se včas neozvala". Přiznám se, že to mi trochu vadí. Opravdu člověk nesedí na počítači/telefonu furt a osobně si myslím, že pokud člověku tu věc nabídnu, že bych měla nějakou normální dobu taky počkat na jeho reakci (a to není 20 minut nebo 1 hodina). A pokud chce někdo takovou bleskovou akci udělat, ať to napíše rovnou do inzerátu, něco jako "jsem u počítače, koho si vyberu, tomu se hned ozvu" - pak aspoň víte, že musíte u toho počítače opravdu "sedět", a nejste pak překvapený, že jste během 20 minut něco prošvihli...

více píce republice aneb pražákům těm je tu hej 2 před 10 měsíci

z vlastní zkušenosti,pokouším se s lidmi vycházet podobrém,také jsem se zde setkal s několika zájemci co chtěli nejlépe věc rovnou nainstalovat až do domu ))
ale píši ohledně toho,že ne vždy každý sedí u počítače,nebo to má na telefonu okamžitě a z vlastní zkušnosti mohu potvrdit času je málo
někdy je to vyloženě o štěstí,kdy odpovídáte (a spíš nečekáte) nějakou odpověď jako stotřicátýčtvrtý ...tudíž tomu nevěnujete tolik pozornosti a reakce je až za několik dní.
držim palce všem

Martin Poljak 3 před 10 měsíci

@helena: Já sice obvykle čekám do dalšího dne, resp. cca 24 hodin, ale problém je, že polovina zájemců mi když jim napíši kdy jim mohu předmět předat ani neodpoví. Kdysi jsem dával času víc, ostatně i tohle je na hraně, jenomže pak to dopadalo tak, že jsem čtvrtému zájemci psal za týden protože ostatní jen plácali. Nevím, co se to tu rozmáhá poslední rok za nešvar...

Akela 588 před 10 měsíci

Jsem tu aktivní od roku 2015 a mohu říct,že je to tak pořád. Vždy se najdou určití jedinci, kteří to kazí, bohužel.

více píce republice aneb pražákům těm je tu hej 2 před 10 měsíci

no já nemam čas okamžitě,proto rovnou píši třeba vyzvednutí za 3-4 dny.jak je člověk rozlítanej po práglu,tak je někdy prekérka to Fšechno stihnout.tož borci držim palce (teda i ledoborkyně) a možná ještě neutrál,abychom žádné pohlaví neurzili ... poslední dobou je to tady všeljaká havěť

helena 41 před 10 měsíci

@martin poljak - myslím, že to jsou 2 rozdílné věci - také znám lidi, kteří si na každou odpověď na zprávu berou 24h nebo ještě déle, a domluvit se s nimi na předání je heroický výkon. Sama v takovém případě dávám ultimátum, do zprávy tomu člověku napíšu, že pokud si nedomluví předání do (datum + čas), tak že věc postupuji dalšímu zájemci. Ani mi nevadí, když ten člověk navrhne předání třeba až za víc dní. To, co jsem měla na mysli, co mi vadí, je když vám někdo napíše - věc dám buď vám nebo jedné další paní, podle toho, kdo se dřív ozve. A to vám napíše v první zprávě. Vy ani nevíte, že si vás ten člověk vybral, a jak píše pán výše - někdy třeba reaguji na inzerát, který vidělo už třeba přes 50 lidí a nečekám, že budu mít to štěstí - tak nekontroluji stránku každou hodinu, nebo každých 20 minut. Naposledy se mi taková akce stala, když jsem odpověděla na inzerát a ten člověk mi po 2 dnech (to už fakt ani nečekáte, že byste byli ještě ve hře) napsal přesně "kdo se dřív ozve, ten to dostane".... A pak už je to fakt jen o štěstí, jestli v tu chvíli jste prostě na přijmu nebo ne. Každý, ať si dělá, co chce a předává si věci jak chce, ale za mě to úplně optimální není. Minimálně by bylo slušné s tím člověkem navázat kontakt (aby i ten člověk věděl, že jsem si ho vybral), a pak dávat ultimáta. Ale jak říkám, ať si každý dělá, co chce.