POZOR Marika Janáková POZOR

Diskuze » Negativní příhody

Akela (autor tématu) 588 před rokem

Dnes se mě ozvala tato osoba zaregistrovaná dnešního dne a ozvala se na doslova prkotinku - citace Dobrý den! Doufám, že váš inzerát je aktuální Chtěla bych si objednat přes DPD Bydlím v Opava, Česká 1161/25 . Hned mě napadlo, že je to podvod.Zkusila jsem si ověřit adresu na google mapách a samozřejmě žádná taková ulice s tímto číslem v Opavě není. Jak je vidno už se to množí i zde nejen na Bazoši a Sbazaru kde tito podvodníci stále operují s tím, aby získali přístupy k účtům. Věc váží zhruba 70 gramů a ona si to chce nechat poslat DPD?

Eva 12 před rokem

Zdravím,taky mně napsala,jasný podvod.

Akela (autor tématu) 588 před rokem

Mrkla jsem i na Facebook je tam,ale přátelé jsou steného ražení snad Poláci. Zamořený i F.

JiRiZi 27 před rokem

už i tady? Ach jo...

Věra Č. 17 před rokem

Adresu jsem v Opavě sice našla, ale přes DPD to většinou podvody bývají, dotyčný se ani nepodepíše. Když člověk napíše, že pošle přes Zásilkovnu, už se neozvou.

Ondřej Beránek 95 před rokem

At si klidne posle kdyz si ho sam zaplati. v cem spatrujete problem ?

Akela (autor tématu) 588 před rokem

Problém je ten, že chtějí přístup na váš účet a o tom to je. Vy jste se s tím ještě nesetkal? Na bazarech je to běžné. Ozve se na nějakou levnou věc, napíše že si to sám zařídí a že si to u vás dopravce vyzvedne. Jenžer to má právě ten háček,že vás balamutí s tím,že mu dáte přístup do bankovního účtu. Už jste viděl třeba,že si kvůli krabičce od sirek někdo objednává DPD

Renata 7 před rokem

Zdravím, taky se mi včera ozvala. Chtěla poslat přes dpd dívčí kraťasy,tak jsem ji hned odpinkla do archivu.
Je to mazec!!!

Ondřej Beránek 95 před rokem

ja myslim ze na tyhle vykuky je treba reagovat nejakou naprosto nahodnou vetou a plytvat jejich casem.

archipatelin 25 před rokem

Vzhledem k tomu, ze tito "vykukove" pouzivaji AI chatbot, je pouziti nahodnych vet ztratou pouze Vaseho casu, pane Beranku ...

Jana82 3 před rokem

To je hrozný...

helena 41 před rokem

Taky jsem se s tím setkala na bazoši, akorát že "paní" reagovala na dražší věc. A přesně, jen poslat přes DPD (přes Zásilkovnu nebo Balíkovnu ani náhodou, a poslat peníze z účtu na účet taky z nějakého záhadného důvodu nejde), dokonce mi poslali fejkovou fotku - návod, jak na to, abych přes to DPD dostala peníze - s logem DPD a všechno. Takže si na ně fakt dávejte pozor.

Akela (autor tématu) 588 před rokem

Podobná zkušenost x krát jak na Sbazaru tak na Bazoši. Naposled docela věrohodná paní se středním jménem Yousef měla zájem o nabídku. Posílám Zásilkovnou tak jsme to domlouvaly. Ona že to mám poslat na adresu Tiptrans snad Příbram a že oni jí to odtamtud dovezou, pozor do Irska. Mrkla jsem na web a bylo to snad jen překladiště s ne moc dobrým hodnocením. Ovšem chtěla abych kód poslala tomu Tiptransu což nejde ten dám přece na balík do zásilkovny. Tak jsem jí to vysvětlila ona mě a jak Helena píše přišel i návod. Ovšem uskutečnit to s tím kódem prostě nešlo a ještě k tomu bylo dražší poštovné. Peníze poslala a bylo třeba doplatit, rozhodnutí jsem nechala na ní. Dodnes se neozvala a už to bude skoro měsíc a ani nechce peníze zpět.Divné že by novinka - pošlu pár korun a když prodělám nevadí?

helena 41 před rokem

dobrý večer, tak k těmto lidem patří určitě i osoba pod zkratkou Muf, taky něco strašně chtěla, pak neměla čas si přijít a chtěla poslat peníze dopředu na účet atd, jakmile jsem napsala ať ona pošle kod, tak ticho po pěšině, takže na MUFA nereagovat

Admin Petr 247 před rokem

Díky za nahlášení, uživatelku jsme zablokovali

helena 41 před rokem

Možný podezřelý člověk: Ozval se mi pán Oldřich Neumann (vložil jen 1 inzerát, nic ale ve výsledku nedaroval, a nic nezískal). Na mé nabídky květin ze zahrádky mi napsal toto:
"Dobrý den a mám zájem o váš produkt.
Tak se prosím ozvěte, kdy ho mohu vzít.
Zdraví Olda z Prahy 2"
Což už je velmi podezřele psaná zpráva, nicméně jsem pánovi odpověděla (adresa a možný termín převzetí) na jeden inzerát, na ostatní jsem mu dala rezervaci a napsala ANO, jeho odpověď:
"Dobrý den,
odpověď ANO nic neřeší, napište prosím ideálně na whatsapp 775xxxxxx nebo na email: o.neumann@xxxxxx.cz kdy a kde to mohu převzít.
Děkuji a s pozdravem Olda Neumann" (telefon a email jsem umazala)
Pánovi jsem napsala, že info o převzetí je napsáno v mém profilu, navíc jsem mu to napsala i v odpovědi na jeden z inzerátů, a hlavně jsem mu napsala, že s ním přes WhatsApp a email komunikovat nebudu. 2 dny nic, pak napsal, že už nemá zájem.
Dle mého přinejmenším podivné jednání. Tohle tlačení lidí do WhatsAppu nebo na maily je v kontextu různých druhů podvodných jednání (viz výše) přinejmenším podezřelé. Zvlášť, když si uvědomíte, že i tento web má aplikaci, tak proč jít na jinou aplikaci? Tak raději varuji.

Alzbeta 9 před rokem

Napsal i mně stejnou zprávu, jsem občas naivní a nedám si pozor, tak jsem mu napsala na email a řekl, že se ozve. Ale zatím nic, tak jsem to dál neřešila. Ale souhlasím, že už první zpráva se mi zdála strojově podivná (produkt? bylinky?). A když jsem mu zde napsala, kdy je možné vyzvednutí, dále psal kdy a kde, tedy jako by zprávu ani nečetl.

Josef Lišák Turek 70 před rokem

Můžou být tisíckrát profláklí a stejně se vždy najde blbec, co jim sedne na lep a ty údaje o kartě jim tam zadá... Není problém si zakoupit novou předplacenku, z následného podvodu se jim to mnohonásobně vrátí. Taky freemail, tak hojně využívaný, není problém vytvořit. Fake profilů je plná zadel... Bohužel uživatelé jsou nezkušení, neinformovaní a obvykle příliš důvěřiví.