Chtel bych nahlasit uzivale @kniha@ - prodava ziskane veci

Diskuze » Negativní příhody

Dmitriy Ossiyevskiy (autor tématu) 2 před 2 roky

Zdravim spolecnost!

Dnes nasel jsem inzerat na sbazar o prodeji zastery, co jsem ji daroval, dokonce fotka byla stazena s vsezaodvoz.cz, pro to jsem to vlastene poznal! Tam se jmenuje @Benefit40@
Dukazy:
https://www.sbazar.cz/benefit2/detail/174696837-zastera
https://vsezaodvoz.cz/inzerat/291852/zastera

Nevim, jestli nekomu takove veci vubec ne vadi, ale kdyz daruji vec nekomu, pak videt ze je prodavana -

Aluska 8 před 2 roky

Je to darované, darovaný si může s věcmi dělat, co chce. Když najde kupce - přej - a bude Ti přáno.

Dmitriy Ossiyevskiy (autor tématu) 2 před 2 roky

Rozumim teto logice, ale opravdu to zanechava ten spatny pocit( A navic, chtel jsem udelat par novycvh inzeratu, ale ted` prohledl jsem nekolik podobnych profilu na bazosi a sbazaru a moc motivace mi nezbylo Daroval jsem pred mesicem svoje elektrickou kytary a kombo chlapovi z UA, a ten na ni opravdu hraje - posyla mi videa a zve zahrat spolu. Je to podle me mnohem lip nez by ta kytara stala nekde ve skladu az nejaky mudrlant udela na tom kseft.

Akela 588 před 2 roky

Dmitriy souhlas

(smazaný uživatel) 1 před 2 roky

je potreba hold kontrolovat profil darce, a radsi uprednostnit starsi profil nebo i novy ale aby to mel nejakou aktivitu, inzeraty daroval a pod
sem za vas rada ze vam to s tema kytarama takhle krasne vyslo

Alzbeta 9 před 2 roky

Já jsem zjistila před nějakou dobou to samé, mám pocit, že také možná pod uživatelem sovinka. Shodou okolností jsem zde zahlédla jeden stojan a tu samou fotku jsem viděla už nevím kde na jakém "sbazaru", za 1000 kč. Vytřeštila jsem oči, že si snad někdo dělá legraci. Odkaz v html (manžel ajťák to kontroloval) na fotku byl totožný (stejný úhel, stejný koberec... tak, jak to dárce sám inzeroval tady).

Jak říká někdo, je to jejich práce a co si za ni vydělají, jak říkají jiní, dávám přednost, když je to pro osobní použití (nebo pro nějakého známého) a ne pro přivýdělek (tisíc korun za holý stojan, tyčka sem tyčka tam, pod piáno nebo pod co to bylo?? uf, to je odvážná cenová střela).

p.s 12 před 2 roky

Myslím, že se na to díváte špatně (pokouší vás závist? ) --- přece ideální stav by byl najít pro každou věc toho, kdo o ni stojí ze všech nejvíc, tedy toho, kdo je za ni ochoten dát nejvíc peněz. Ideálního stavu nelze "levně" dosáhnout, ale jistě je mu blíž prodej na sbazaru za nenulovou částku než předání zdarma skrze všezaodvoz. Já u inzerovaných věcí nemám čas ani chuť zkoušet je prodávat, tak je nabízím zdarma, pokud je ale někdo ochoten obětovat svůj čas na nalezení někoho, kdo bude ochoten pro věc nejen přijít, ale dokonce za ni i zaplatit, no tak super, pro danou věc je to výborný osud, já tleskám a daný člověk si ty prachy plně zaslouží. Ostatně, každý své věci může zkoušet prodávat, tedy hledat někoho, kdo o ně bude stát dokonce i za peníze, každý může sbírat a zkoušet prodávat věci ostatních --- ale neděláme to, protože máme za to, že se to prostě nevyplatí. Pokud to někdo vyhodnotí jinak (třeba proto, že si svého času cení zlomek toho co já) a funguje mu to, za mě dobrý!

Jediné riziko tohoto samozřejmě je, že někdo bude sbírat věci za odvoz, inzerovat je za peníze neúspěšně, a pak je prostě vyhodí, než aby je poslal dál aspoň zdarma. Nevím, jestli se to děje. Doufám, že ty náklady (domluva a cesta pro danou věc) jsou dostatečně vysoké, aby to tihle "přeprodejci" nedělali úplně bez rozmyslu.

PS: ještě k tomu stojanu za litr --- jasně, že je potřeba začít vysoko, to je tak přece u každého prodeje. To neznamená, že se to za litr prodá, možná ano, možná ne, pak se holt cena postupně sníží. Právě tak se hledá ten jeden, co má větší zájem než všichni ostatní, takže to vezme i za cenu, která se všem ostatním zdá přemrštěná. Z pohledu optimálního dalšího využití toho stojanu to ten prodejce dělá přece výborně. Přejte mu ty peníze, zaslouží si je! K závidění samozřejmě je, že má někdo tolik času...

Alzbeta 9 před 2 roky

dedekxxl 6 před 2 roky

Určitě je to věc obdarovaného, co se získaným předmětem udělá, ale je to sprosté vůdči tomu, kdo by předmět opravdu potřeboval . Můj názor a bez závisti

KubinovaKarolina 3 před 2 roky

Je zajímavé i to že se tu za odvoz objevuje velmi cenný starožitný nábytek (i nástroje hudební), pro který si musí přijet jen ten kdo ho dokáže odborně rozložit a vynést z bytu.....(tj.někdo kdo to 50:50 následně zpeněží, restauruje a prodá) převoz i práce něco stojí, ale i tak hodnota těch darovaných věcí převyšuje v 10ti násobcích ((někdy i napíši těm lidem zprávu jestli to vědí že dávají věc za více jak 10tis.korun -poděkují za info, ale inzerují dál -třeba jen zjišťují kolik lidí se jim ozve a co nabídnou aby to z mnoha zájemců dal právě jim)). Nic ale nezmění fakt že věc dostala Druhý život u někoho kdo ji bude opatrovat. Jestli je "měnou" : za čkoládu za 32 Kč, nebo za bankovky 230.000 Kč, tak to už je jen RELATIVNÍ pro každého z nás Když vidím zde ty ještě užitečný a krásný věci "z pozůstalostí", tak též doufám že si je někdo ještě užije, protože když je k nim připsáno: "jinak to rozštípám do sběrného dvora", tak mi to rve srdce. (Já osobně zde získané věci NEprodávám, některé málo jsou pro mne, ale více jsou pro rodiny s dětmi.). Tedy toliko k tomu K.

KubinovaKarolina 3 před 2 roky

Je zajímavé i to že se tu za odvoz objevuje velmi cenný starožitný nábytek (i nástroje hudební), pro který si musí přijet jen ten kdo ho dokáže odborně rozložit a vynést z bytu.....(tj.někdo kdo to 50:50 následně zpeněží, restauruje a prodá) převoz i práce něco stojí, ale i tak hodnota těch darovaných věcí převyšuje v 10ti násobcích ((někdy i napíši těm lidem zprávu jestli to vědí že dávají věc za více jak 10tis.korun -poděkují za info, ale inzerují dál -třeba jen zjišťují kolik lidí se jim ozve a co nabídnou aby to z mnoha zájemců dal právě jim)). Nic ale nezmění fakt že věc dostala Druhý život u někoho kdo ji bude opatrovat. Jestli je "měnou" : za čkoládu za 32 Kč, nebo za bankovky 230.000 Kč, tak to už je jen RELATIVNÍ pro každého z nás Když vidím zde ty ještě užitečný a krásný věci "z pozůstalostí", tak též doufám že si je někdo ještě užije, protože když je k nim připsáno: "jinak to rozštípám do sběrného dvora", tak mi to rve srdce. (Já osobně zde získané věci NEprodávám, některé málo jsou pro mne, ale více jsou pro rodiny s dětmi.). Tedy toliko k tomu K.

Antonín 1 před 2 roky

@p.s skvěle napsáno, naprosto souhlasím.

Aluska 8 před rokem

Ano - skvěle napsáno a jsem ráda, že máte stejný názor jako já - dávám věci ráda, nemám čas se je pokusit zpeněžit - dala jsem i celkem drahý malachitový popelník - podobný jsem pak našla na S bazaru za 400 Kč - nevadí mi, jestli ten můj následně někdo prodal. Já bych ho vyhodila do popelnice, takto našel nového majitele, který z něho bude mít radost - ať už jako z věci, nebo z peněz, které za něj dostal.

Eva* 171 před rokem

Někdo server používá pouze k tomu, aby se zbavil věcí, které mu překáží. Jiný věci posílá dál s úmyslem jinému pomoci. V tom se rozchází dva různé charaktery lidí. Jedni si věcí moc neváží, je to pro ně odpad. Druzí jim rádi nabídnou další šanci na využití. Ten kdo zneužívá serveru k vlastnímu obohacení, má možnost skončit na blacklistu. Takových případů jsme tu v minulosti již dost měli. Veřejně jsme na ně upozornili a lidé jim pak přestali věci dávat. Principem darování má být pomoc jinému, ne obohacování se na úkor druhých. Protože pokud by si věc nevzal ten, kdo jí následně prodá, vzal by si jí ten, kdo by za ní byl vděčný a měl neskutečnou radost. Proto to mnoho z nás dělá. S cílem pomoci a mít z toho dobrý pocit. Samozřejmě se tu trvale vyskytují antikvariáty, secondhandy, bazary, starožitnictví, kteří zde loví pro své podnikání. Pokud by člověk chtěl věc darovat do nějakého takového obchodu, jistě by tak učinil a nedával to sem. I když lenost taky svět vládne, že...

Akela 588 před rokem

Aa 8 před rokem

to Ondřej Beránek:

helena 41 před rokem

Za sebe nemohu souhlasit s ps a Aluskou. Jistě máte pravdu, že někdo se chce věci jen zbavit a nemá čas a chuť ji prodávat, tak to dá sem a někdo jiný třeba čas a chuť má. Osobně vidím ale problém v tom, že ten člověk není upřímný a úmysl věc prodávat dál prostě darujícímu narovinu nesdělí. Jsou dárci, kterým je to jedno, a kteří řeknou "ať si to klidně zkusí prodat, tím líp pro něj", ale jsou dárci, kteří chtějí věc někomu dát s tím, že doufají, že mu ta věc pomůže (nebo-li sám si ji třeba pořídit nemůže a takhle k ní přijde), nebo doufají, že ten, komu ji dají ji bude mít tak rád, jako ji třeba měl rád on. Takže za mě chápu oba principy, ale dárci by prostě měli vědět, komu věc dávají, a ne pak být nemile překvapeni, jako třeba pan Dmitriy. A pak je tu další věc a to filosofie, která stála za vznikem tohoto webu - a to bylo "věcí, kterou já už nepotřebuji, pomoci někomu jinému" a nebylo myšleno, že ji prodá, ale že ji bude dál používat, že jí vdechne nový život. Za mě jsou tito lidé, kteří si věc tady vezmou, ani ji třeba týden nepoužívají, a hned se jí snaží prodat, klasičtí čeští vyčůránci, a to mi prostě sympatické není.

Ivana Jank 117 před rokem

Souhlasim s Helenou. Kdybych se veci chtela jen zbavit, tak do 50 metru mam predavaci budku, 2x kontejner na textil, hracky, obuv a i kontejner na elektro. Misto toho si davam praci s focenim a zadavanim pres mobil ( coz je pekny opruz) a pak jeste domlouvani s lidmi, kteri pisi driv, nez si zjisti podmínky pro predani. Takze ano, ja osobne chci, aby se veci dostaly k tomu, kdo je potrebuje nebo mu udelaji radost a opravdu nechci podporovat šmelinare. To ale neznamena, ze jini darci to maji nastavene jinak a je opravdu jen na kazdem darci, jake ma priority.