Onemocnění COVID-19

Diskuze » Negativní příhody

Nazca (autor tématu) 12 před 2 roky

"Co se nepovedlo?"

----- Trochu úsměvná historka, trochu se setkání "nepovedlo"..
-----------------------------------
Včas na smluvenou hodinu přišla moc milá paní.
Doma vzala jsem si ústenku / roušku a pak otevřela jsem vchodové dveře od činžovnímu domu. Pozvala jsem paní dál, aby si vybrala z nabízeného zboží.
Paní roušku neměla (nevyžadovala jsem), vybrala si zboží a spokojeně odcházela se slovy:
"U nás doma všichni mají koronavirus, tak jim udělám radost (darovaným zbožím)."
--------------------------------------
No, trochu jsem se zarazila. Vzhledem k tomu, že jsem očkovaná - neberu situaci jako paniku.
Prostě, trochu úsměvná historka, ale jen pro očkované..
Lidé by měli být ohleduplní a víc myslet i na druhé.

Markéta Pochmanová 21 před 2 roky

Tohle mi připadá smutné. Paní jsem si hned dala na blacklist.

Milena 2 před 2 roky

I kdyby byla paní milá sebevíc, tak bezohlednost jednoznačně vyčnívá z jejího charakteru. Pokud měla další členy rodiny covid pozitivní , tak se měla omluvit a nabízené zboží přenechat někomu dalšímu. Karanténa jí asi nic neříká. Strašně smutné a BEZOHLEDNÉ jednání.

Akela 587 před 2 roky

Také se přidávám k hodnocení, nebylo to fér. Ale napadlo mě jestli paní nebyla pro věci a třeba s nimi teď není v kontaktu, bydlí jinde a věci střádá na dobu až budou OK? To by bylo také možné. Pokud to tak není a je s nimi doma tak je to špatně.

Alena z Prahy 19 před 2 roky

a o koho šlo, kdo nemělroušku?

johkuhbaz 26 před 2 roky

Akela má pravdu, možná paní není s nakaženými v kontaktu. Nicméně pokud s nimi v současné době sdílí domácnost, tak to úplně veselé není. Sice omikron vypadá oproti deltě atd. lehce, ale ne všichni jsou očkování a ne každý očkovaný je zdravý jako řípa... A o koho šlo, bych si tipnula z profilu dárkyně, ale třeba tipuju špatně... Pěkný den všem, mjk

daniela146 2 před 2 roky

Já jsem byla ten den u paní. Čekala jsem venku před domem, paní vyšla a roušku si nasazovala, já si jí nasadila také a šly jsme do průjezdu domu . Nevím jestli myslí mě, ale já řekla, že chci udělat radost vnučkám, které jsou doma s covidem. Jediná moje chyba byla, že jsem neřekla, že bydlím sama a vnučky bydlí jinde. Jsem babča, mám očkování i s posilující dávkou a covid na lehkou váhu neberu.

johkuhbaz 26 před 2 roky

To je fajn, paní Danielo, že jste napsala - aspoň se to objasnilo. Pro mě je to poučení, že když něco budu řešit s dárcem/obdarovaným a nebudu něčemu rozumět, tak se mám zeptat přímo jej a když budu v tu chvíli zaskočená, tak existuje vnitřní korespondence. Aspoň se tak zamezí nedorozumění a panice. Mějte se hezky a ať jsou vnučky brzy v pořádku!

Nazca (autor tématu) 12 před 2 roky

"daniela146"
".. Čekala jsem venku před domem, paní vyšla a roušku si nasazovala, já si jí nasadila také a šly jsme do průjezdu domu."

---------------------------------------------------------------
Reaguji doplněním, upřesněním:
- vůbec jsem nevyšla před dům, jen jsem Vám otevřela vchodové dveře domu ... ... ... ... ...
- nenasazovala jsem si roušku před Vámi, už jsem ji měla nasazenou v bytě ... ... ... ... ...
- šly jsme do kočárkárny v domě, ne ven do průjezdu domu ... ... ... ... ...
- paní, která si přebírala zboží po celou dobu roušku neměla a nenasazovala si jí ani přede mnou (nevyžadovala jsem) ... ... ... ... ...

---------------------------------------------------------------
Nechci se hádat a nadále řešit situaci, prosím. Proto jsem neuváděla jméno příjemce.
Jen pravdivě upřesňuji, že dle Vašich slov při předání bylo jasné a zřejmé, že nyní se nacházíte v domácnosti s rodinou, kde je nákaza..

Přeji Vám vše dobré a mnoho zdraví. Lenka

daniela146 2 před 2 roky

Tak naposled, šly jsme do jiného vchodu, než jste vy














Tak naposled- asi jsme se nesešly spolu, protože to vidím jinak. Pokud bych bydlela s rodinou dohromady, musela bych jako oni na testy a měla bych nařízenou karanténu a tu bych určitě neporušila. Pokud se cítíte ublížená, použíjte vnitřní korespondenci, ať neunavujeme ostatní.



Nazca (autor tématu) 12 před 2 roky

Necítím se ublížená.
Shalom = mír, všechno dobré.
Objetí, podání ruky.
Na shledanou, Lenka.