Lidičky zdá se vám to normální - Tučková

Diskuze » Negativní příhody

Patrik (autor tématu) 21 před 4 roky

Nedalo mi to a musím se zmínit. Přítelkyně požádala o darování kočárku pro dítě. Kočárek byl darován což nám nevadí,ale podíval jsem se komu. A nestačil jsem žasnout. Koho mě to připomíná *** Paní za dobu existence zde získala 7 kočárků a když jsem se díval dál získala 13 postelí/rozkládacích sedaček. Několik matrací a stolků pod TV. Budiž,ale je to normální? A bohužel takových sběratelů je tu mnohem víc

(smazaný uživatel) 66 před 4 roky

Takovýhle zpovědi tu jsou pořád takže ano v kontextu místa mi to přijde zcela normální. Je teda pozoruhodný to množství stejnejch věcí, tam bych viděl účel. možná je ze školky a pomáhá matkám.

Petr Bárta 1 před 4 roky

Nebo prodává dále ...

(smazaný uživatel) 78 před 4 roky

Anebo je ještě možnost,že paní se účastní akce : " ...hledám holku,založíme školku...".

(smazaný uživatel) 66 před 4 roky

Jasně nebo staví družici.... to sou zase špekulace. Něměli bychom každýho zájemce vystavit právu útrpnému ?

(smazaný uživatel) 57 před 4 roky

Proč mám takový pocit, že ten kdo se tak opulentně s tímto webem rozloučil a odešel, tak že je zpět v nové roli?

Patrik (autor tématu) 21 před 4 roky

(smazaný uživatel) 66 před 4 roky

A cenu rudého práva za Stachanovce měsíce dostává Saxík. Ano máte pravdu byť věc je trošku složitější, tajemná a její plné pochopení vyžaduje účast alespoň jednoho okultisty a astrologa. Pokud by jste chtěl za odměnu namalovat obrázek, tak se omlouvám ale umím jen cirkusový stan.

(smazaný uživatel) 78 před 4 roky

Dobrý večer Saxíku, jsem malinko "mimo mísu",prosím nápovědu

(smazaný uživatel) 78 před 4 roky

Hele trololole,jestli máš nějaký problém si s někým pokecat,tak nech na sebe profil na fb a já si tě fakt ráda přidám do přátel

Patrik (autor tématu) 21 před 4 roky

Paní Kohoutková panu "trololol" to vyhovuje zde. Jak je známo trolové rádi škodí a rýpou a vyvolávají handrkování Tak nevím jestli by se mu chtělo na F. I když tam se také sem tam nějaký objeví.

Patrik (autor tématu) 21 před 4 roky

A jinak by bylo vhodné pokud se nevyjadřujete ke konkrétní věci,abyste si šli plkat někam jinam.

(smazaný uživatel) 57 před 4 roky

Ano poprosím onen cirkus. Mám rád kresby od neznámých autorů

(smazaný uživatel) 66 před 4 roky

Páťo, kamaráde jsi tu dobře v diskusi "Diskuze » Negativní příhody" negace je ve vás mnoho, vypovídejte se. Nevidím že bych někomu škodil a ani to není úmysl. Ano, vyhovuje mi to zde, jsou tu totiž lidé kteří jsou "apriorinasranynavsechny". Víte co je nehorší na lidech jako já ? Ten šokující fakt že to co dělam myslim mnohdy zcela vážně.

Saxík: Stačí se ozvat, ale cirkus je váš, slib je slib . Pokud se potkáme dostanete ho i s věnováním.

Marcela Kohoutková: ja si myslim ze se mame na whatsapp pripadne mi napiste mam tu inzerat.

Puchejř 2 před 4 roky

Je potřeba se podívat do profilu kolik kdo čeho získal a to vám napoví s kým máte tu čest.
Já osobně lidi kteří pouze berou a nedali ještě nikomu nic, ignoruji.

Akela 587 před 4 roky

Lucinka 79 před 4 roky

Podle mě nemá cenu řešit, co s tím dotyčná dělá dále, spíš jde asi o princip, kdy si člověk slušně požádá o věc, kterou by skutečně využil, a pak zjistí, že ji opět dostal nějaký sběratel, který podobných nebo stejných věcí už získal více, trochu to pak zamrzí. Ještě, pokud se Vám ta situace stane několikrát s různými dárci a vždy věc skončí u jedné osoby. Bohužel, neuděláme s tím nic, může nám to být líto, ale to je tak všechno krásný den všem

(smazaný uživatel) 78 před 4 roky

Mám jen otázku,zda se paní Tučkové vyplatí jezdit až z Lysé nad Labem pro kočárek?

JiRiZi 27 před 4 roky

Lidičky, proč se tak rozčilujete nad osudem věci, které jste se zdarma zbavili? Samozřejmě, potěší mě, když darovaná věc někoho potěší, případně mu pomůže. Na druhé straně - jestli si to dotyčný nechá, někomu daruje - a nebo klidně třeba někde prodá - to je jeho věc. Když jsem línej řešit nabízení a prodej, a radši se věci zbavím zadarmo, proč se trápit tím, že někdo jiný lenoch není, a věnuje tomu čas a energii a nějakou kačku si vydělá - tak proč ne? Je v tom kus jeho času a práce, který jsem já vynakládat nechtěl, tak co? Taky to nemá zadarmo. Vždyť celý tenhle server žije na tom, že někdo má věc, co nechce, ale je mu ji líto vyhodit (plus třeba dobrý pocit, že někoho potěší - to je asi tak veškerá motivace ze strany dárce) - a jiný to chce, hodí se mu to (i když třeba nechápu proč) a přijede si pro to - no co chtět víc ???
Ano, zvědavost může být, jaký ta věc má další osud, ale trápit se tím? Tak to rovnou můžete zrušit svůj účet tedy, věc rozbít a hodit do kontejneru v ekodvoře - a odpadne trápení, jestli si tím nááhodou někdo nepomohl ke svému prospěchu.

JiRiZi 27 před 4 roky

Mimochodem - existují i sběratelé! A pro takové deset podobných exeplářů není nijak moc... A přijít k novému kousku do sbírky zdarma - to je dar z nebes! Pro jednoho starý krám, pro druhého unikátní přírůstek.

Petmot 49 před 4 roky

Chce to jen trochu selského rozumu. Kdo bude chtít obejít systém, obejde ho. Je to jen otázka, kolik času mu to zabere a jak mu to ztížíme. Češi jsou v tomto unikum národ vynalézavý značně...
Dívám se na profily, než něco někomu dám, aby dotyčný měl statistiky trošku kloudnější a ne jen 300 ks převzatých a 0 darovaných. Někdy se dotyčné osoby ptám proč to tak je, požádám o vysvětlení a nebo prostě dotyčného vynechám také rovnou, podle času. A každopádně co pošlu do světa již pak nezkoumám. Mám radost, že pro mě věc postrádající užitek a smysl, jej najde jinde. V daný moment se vždy k té věci rozhodnu nejlépe, jak intuice velí a pak se už nikdy nevracím.
Také funguji sama v některých více případech jako pouhý dobrovolný transport, doprava.
A ano, sběratelé Můj darovaný retro-telefon skončil u sběratele. Pán byl neskonale nadšen .. a já taky ) Prima dny

Akela 587 před 4 roky

Petrmot:

Akela 587 před 4 roky

Omluva Petmot

Petmot 49 před 4 roky

A mají tady funkci "blacklist." Tak ta by mohla selektovat také ty případně identifkované, které chce kdo vynechat..

(smazaný uživatel) 66 před 4 roky

Ano maji,
staci kdyz jdete na profil dotycneho a vpravo nahore je "pridat na můj blacklist".

lubomir toman 4 před 4 roky

Je to tu uz stare tema ale kdyz si to ctu tak musim napsat. Cim je spatny ten co ma hodne prijatych veci a zadne darovane? Trochu nechapu tenhle pohled. Jsou lide kteri daruji a pak lide kteri berou. Priklad mne je takovy ze vypomaham rodine se sedmi detmi. Takze pokud neco dostanu, tak jim to predam. Pokud mam co dat tak to vetsinou dam okolo rodine s detmi kterych znam dost. Takze proc o mne vypovida spatne toze tumam hodne vevi odebrnych a zadnou darovanou. Nejsou k tomu urcene komenty???

lubomir toman 4 před 4 roky

komenty jsem myslel hodnoceni

(smazaný uživatel) 66 před 4 roky

Neni spatny,

Ale situace je takova ze mnoho lidi kteri ti jsou dlouho maji pocit sounalezitosti tak nafoukly ze maji pocit ze maji nejaka prava navic. Vznikaji tak ruzna usmevna "pravidla" darovani na osobnich strankach uzivatelu.

"Pravidlo davam jen tem co davaji" jsem chvili take dodrzoval je to dobry filtr na lidi kteri vsechno chteji jen proto ze je to zdarma a zaroven pred lidmi kteri si tu berou veci a nasledne je prodavaji - zkracene kseftuji.

Zatimco prvni skupinu vyselektujete prekvapive dobre tim, ze na konec inzeratu umistite nejakou informaci kterou si ti "vsechnochci" neprectou, S lidmi co kseftuji je problem hlavne moralni. Jde vlastne o to, ze lide kteri zde daruji chteji mit pocit dobreho skutku, je to proste lehka forma altruismu. Ovsem kdyz zjistis ze jsi pomohl nekomu kdo kseftuje, misto dobreho pocitu z pomoci se dostavuje smutek kterej prejde ve vztek.

Reseni to nema snad jine nez to neresit a nebo proste demonstrativne nabidnout kravinu.

Spicka ledovce jsou ty prodejni skupiny tady. Nikdy jsem se tam nedostal protoze si ode mne zatim nikdo nic nevzal, predtim proto ze zde rad diskutuji. (coz nektere tezce poburuje). A kdo o tom rozhoduje ? Nekdo odtud... Zkousel jsem i zalozit skupinu sam ale narazil jsem na to ze admin team je vpodstate nefunkcni.



Ivana Jank 117 před 4 roky

Dobry den. Nejen p. Tuckova asi dal preprodava. Na chalupe se mi po 30 letech rozhodla odejit stareho zeleza pracka ( obycejna
MiniRomo, slouzila na nouzove prepirani detskych veci vsech deti, kteri zde travili prazdniny) a tak jsem si slusne, cca hodine po uverejneni, napsala o funkci pracku ( prijede mi syn s pulrocni vnuckou na dovolenou a to bude pradla a plen atd). Prisla mi odpoved, ze jsem druha v poradi. Predpokladala jsem, ze nez na chalupu da pani pracku radsi nejake mamince v nouzi, ale pak jsem zjistila, ze ji ziskal clovek, ktery mimo nekolika
sporaku a lednicek ziskal tuto pracku jako osmou!! behem tri let. To uz asi bezna osobni spotreba nebude. Samozrejme je jen veci darce, koho obdaruje, ale......

(smazaný uživatel) 78 před 4 roky

Dobrý den Ivanko,myslím,že i kdyby se tady dávala stará valcha,tak bude hned pryč i bez koryta ...asi má pán početnou rodinu ,anebo,že by zakládal soukromou prádelnu? Zjistila jsem,že jsou tady někteří,kteří mají opravdu rozvětvené příbuzenstvo a taky,sestry,bratry,sousedky a sousedy atd. a víte,co to dá práce,než všechny zdarma zajistím??? Jinak hezký pobyt,,,

Puchejř 2 před 4 roky

Zdravím všechny. Vážení, tyto křečky co jen berou a syslí věci je třeba izolovat od nás ostatních.
Blokovat je, psát o nich.
Sice to moc nepomůže ale alespoň se o nich bude více vědět.
Na tento druh "hlodavců" jiná deratizace nefunguje.
Hezké dny všem přeji GdG

(smazaný uživatel) 78 před 4 roky

Puchejř

(smazaný uživatel) 78 před 4 roky

Puchejř ....dobře napsáno,taky Vám hezké a klidné dny

(smazaný uživatel) 57 před 4 roky

I když na první dojem by mi prodej mých věcí mohl být také proti srsti, tak v konečném důsledku není. Má to totiž i jiný úhel pohledu. Většina z nás věci daruje proto, aby ještě našly využití, aby se nějak zhodnotily naše prostředky (případně úsilí) a aby se ty naše krámy nerozpadly stářím někde ve sklepě. A pokud si ty věci pak někdo koupí, tak je nejspíš potřebuje a bude je používat, takže původní záměr je naplněn

Aa 8 před 4 roky

Souhlasím s JiRiZi, lubomir toman a saxik. Mám doma věc, kterou už nechci, ale která se může někomu hodit. Tak ji nabídnu a je mi jedno, zda ji dotyčný prodá nebo zničí nebo si jí přidá do sbírky. V popelnici neskončila a více energie do jejího dalšího uplatnění investovat nebudu. A je mi úplně jedno, jestli tu věc dostane člověk, který nic nedaroval. Tak asi nemá co zatím. Jediné co, tak hodnotím, jak předání proběhlo, protože v budoucnu to pak ušetří všem čas.