Knihy

Diskuze » Mám něco na srdci

Ivi (autor tématu) 9 před 3 roky

Dobrý den, je to vlastně jen drobnost. Ale nyní zde dává jedna paní knihy, několik denně, po jedné. Právě je na čísle 93. Nešlo by dát jeden inzerát a k tomu přidat seznam knih nebo ten seznam poslat zájemcům? Vúči ostatním by to bylo ohleduplnější a určitě příjemnější.

Akela 587 před 3 roky

Nevidím v tom problém když paní dává knihy po jednom. Každý si vyvere co chce a potřebuje a nemusí si brát celou haldu. Na druhou stranu tu zase někdo chce právě ty haldy kdo ví na co. Měla byste se zaměřit spíš na lidi, kteří zde dávají kypřící prášek jednotlivě a další věcičky například 5 jogurtu po době použitelnosti a topo jednom kousku Myslím si,že vás to nemusí obtěžovat.

Akela 587 před 3 roky

Jěště dodatek i já jsem je rozdělila a nejsem jediná. Paní je velice milá, ochotná a hlavně sama dává spoustu užitečných věcí.

Andy 81 před 3 roky

Zdenko 👏👏👏.

Ivana Jank 117 před 3 roky

Neda mi se vyjádřit. Ano , knihy ( i mimo jine veci) davam ja. A davam je po jednom umyslne protoze:
1) nabizela jsem driv at si lidi prijedou vybrat z krabice - cely den mi pipal telefon s dotazy - mate dětské? Je tam sci-fi? Co tam je?
2) Zkusila jsem udelat bloky s podobnou tematikou a nabidla po 10 kusech - opet dotazy na obsah knih anebo ja chci tu 2 zleva nahore a tu uplne vpravo dole
3) takze jsem to udelala jako napriklad Marketka ( ale ta si s tim da vic prace a vypisuje obsah rucne, coz ja nedelam) nafotila knihu + zalozku ( nebo zadek) a at si kazdy vybere. Nemusim nikomu nic posilat, odpovidat na dotazy a co zbyde, dam u nas do knihobudky. 10 let jsem delala kniharske prace, knih si velice vazim, nikdy bych ji nevyhodila a myslim si, ze kazda kniha si najde sveho čtenáře.
Pokud vam tyto inzeraty vadi, mate moznost vybrat si kategorii s inzeraty s vecmi, o ktere mate zajem.

Lucinka 79 před 3 roky

Někdo píše název knihy,někdo napíše kniha 1, kniha 2 ... Lepší, než darovat necelou půlku dětské přesnídávky podle mě... Ale každý ať dělá podle sebe.
Zdeni 👍🏻 přesně tak, Ivana je super. Pro mě jedna z nej lidí, se kterými jsem se přes tenhle web setkala

Ivana Jank 117 před 3 roky

Jeste dodatek, kdyz to pani tolik vadi, dala jsem si ji na BL a uz ji me inzeraty nebudou obtezovat. A plati to o obracene, kdo si da me na BL, neuvidi ani me inzeraty a je to.

Marketa 32 před 3 roky

taky knizky rozendavam po jendom a ke kazde davam anotace, kdyz sem je sem davala po "krabici" tak se bud nikdo neozval, nebo prisel dotaz beru vse, na to ani nereaguju
jestly to nekoho obtezuje staci dat do BL pak uz inzeraty dane osoby nevidite a je po problemu

Andy 81 před 3 roky

Taky nechápu co na tom někomu může vadit? Možná jen to, že se musí inzeraty s knihami prolistovat ... ách, jak obtěžující 😉. NAOPAK, když jsou knihy jednotlivě inzerované, je to i daleko přehlednější !!!

Eliška 1 před 3 roky

Já jsem s tímto systémem spokojená. Můžu si vybrat, za což jsem moc ráda. Děkuji. Hezký večer.

Akela 587 před 3 roky

Ivano, Andy, Markéto, Eliško a Lucinko

Ivana Jank 117 před 3 roky

Dekuji vsem ,,knihomolum" jako ja za podporu, urcite se shodnem na tom, ze nabizet zde muze kazdy skoro vse, co muze a co si najde sveho zajemce a proto je nacase utnout tuto diskusi, poprat si hezkou noc a tesit se na to, co nam hezkeho dalsi den prines.

Ivana Jank 117 před 3 roky

Prinese

Jana 71 před 3 roky

Dobrý den, paní Ivanku znám osobně a vůbec mi nevadí nabídka knih po jedné. Já sama jsem od ní dostala také několik dobrých věcí včetně jedné knížky, kterou jsem sháněla. A navíc jsem byla moc ráda právě za to, že v nabídce byla pouze ta jedna kniha a ne celá řada, abych pak nemusela psát jak Ivanka říká :"chtěla bych tu druhou zleva".... Paní Ivanka je skvělá, příjemná, komunikativní, ochotná a daruje mnoho věcí. Je mezi nimi oblečení úplně nové, nepoužité, které se v obchodě neprodaly. Jednoznačně patří k nejlepším osobám zde na webu.

Andy 81 před 3 roky

Jana : nelze, než souhlasit!

Věra Č. 17 před 3 roky

Já také souhlasím, nemám sice knih tolik, ale dávám je také po jedné, mám stejnou zkušenost jako Ivanka, lépe se darují než celé skupiny.

(smazaný uživatel) 39 před 3 roky

Je zajímavé, jak si jeden text vysvětlují různí lidé různě. Já v příspěvku Ivi nevidím negativní reakci, ale nápad se seznamem jako racionální řešení. Možná proto, že body jsou mi ukradené. Možná proto, že znám hodnotu času, který máme všichni omezený. A možná proto, že mám asi 2000 knih, které bohužel musím předat dál a představa, že bych je zde, po viru, nabízela po jedné, ve mě vyvolává lehký infarktový stav Část půjde do antikvy, část do veřejných pouličních knihoven, část do domovů důchodců ap. A budou dál dělat radost.

V covidové době, kdy se vláda zoufale / a bezúspěšně / snaží omezit mobilitu lidí, protože každý z nás je potencionální přenašeč viru, se jezdí sem a tam pro věci, které nejsou životně důležité. Legrace už to dávno přestala být. I proto jsem nabídky dočasně stáhla. Nakonec, nenabízela jsem nic životně důležitého jako třeba čas nebo zdraví. Ale nikomu neupírám právo zachovat se jinak, ať už si o tom myslím cokoliv.

Kdo chce, najde způsob, kdo nechce, najde důvod.

Akela 587 před 3 roky

Jen dotaz - a máte pocit když ty knihy hromadně předáte do knihobudky, do domova důchodců, antikvy apod. jak píšete,že je nemůžete nakazit? Tady se při předávání dodržují větší pravidla než co potkávám na ulici atd. Já jsem kdysi dala spoustu knížek zdravotní sestře z nemocnice cca po 60 kusech, ale byl to stejný žánr., kdežto zde určitě vše najednou nevezme jednotlivec, jedině že by s nimi dále obchodoval

(smazaný uživatel) 39 před 3 roky

Jen odpověď - nemohu, protože čekám, až situace nebude tak kritická. A i pak je rozveze jeden člověk jedno auto, u mne jsou knihy již týdny zabalené / životnost viru na předmětech je cca 48h. / a u nových majitelů budou nejdřív v "karanténě". Výběr, co ano a co ne si určují zájemci sami právě podle seznamů, které sepsat, mě málem "zabilo"

Andy 81 před 3 roky

Malá oprava. Doba "životnosti"viru na různých materiálech se liší, tím nelze aplikovat jeden časový horizont 48 hodin na všechny materiály. Když bychom zašli do extrému, tak na hladkém povrchu ( telefony, notebooky,papir a další) je životnost až 28 dní. Takže nebudeme používat telefony, nebudeme přijímat bankovky, nebudeme číst? Budeme. Stačí na to dezinfekce v tekuté formě a hlavně dezinfekce našich rukou😉. Jinak paní Ivana nosí neustále respirátor FFP 2, tak asi jako všichni...anebo ne???

(smazaný uživatel) 39 před 3 roky

Opravujete zbytečně, píši o knihách a podobných předmětech a tam je to celkem jasné. Ale typická a hlavní cesta přenosu koronaviru je z člověka na člověka dýchacími cestami a já píši o mobilitě, tedy přesouvání lidí se z místa na místo. Pokud ovšem máte soukromý tryskáč, pak se vás to samozřejmě netýká. V tom případě ale zase zhoršujete stav ovzduší

Andy 81 před 3 roky

Merlin Merlin Máte pravdu,ten tryskáč už nebudu používat😉. Hezký večer.

Andy 81 před 3 roky

Jinak se přesouvám jen naším soukromým autem, které přes noc ionizujeme

(smazaný uživatel) 39 před 3 roky

Andy, bohužel musím konstatovat s docentem Chocholouškem "Je to marný, je to marný, je to marný"

Z nařízení vlády stále platí nouzový stav , který zakazuje volný pohyb osob až na vyjímky a je jedno, jestli se člověk přesouvá autem, na lyžích nebo koňmo. Ve vyjímkách cesty pro vázičku, byť sebekrásnější a podobné věci, prostě nejsou. Sama jsem sice rebel, ale kde jde už o život a to, kolik budeme ještě měsíců žít v tomto stavu, tak poslouchám a dodržuji aneb Cogito, ergo sum / Myslím, tedy jsem /.

Nouzový stav, který II. zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkou:
1. cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře nebo ústavního činitele,
2. nezbytných cest za rodinou nebo osobami blízkými,
3. cest za účelem nákupu zboží a služeb nebo poskytnutí služeb, zajištění nezbytných potřeb osob příbuzných a blízkých nebo potřeb pro jinou osobu (např. dobrovolnictví, sousedská výpomoc), zajištění péče o děti, zajištění péče o zvířata, odkládání odpadu,
4. cest do zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých, a do zařízení veterinární péče,
5. cest za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí, včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých,
6. výkonu povolání nebo činností sloužících k zajištění
a) bezpečnosti, vnitřního pořádku a řešení krizové situace,
b) ochrany zdraví, poskytování zdravotní nebo sociální péče, včetně dobrovolnické činnosti,
c) individuální duchovní péče a služby,
d) veřejné hromadné dopravy a další infrastruktury,
e) služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby,
f) veterinární péče,
7. cest za účelem pobytu v přírodě nebo parcích a sportování na venkovních sportovištích,
8. cest do vlastních rekreačních objektů a pobytu v nich, a to za podmínky současného pobytu pouze členů jedné domácnosti v takovém rekreačním objektu,
9. cest za účelem vycestování z České republiky,
10. účasti na svatbě, prohlášení osob o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, a pohřbu, v počtu ne vyšším než 15 osob, a návštěvy hřbitova,
11. cest za účelem účasti na vzdělávání včetně praxí a na zkouškách,
12. cest za účelem voleb do orgánů zdravotních pojišťoven,
13. účasti na shromáždění konaném v souladu s bodem IV,
14. účasti na hromadné akci dovolené podle bodu VI,
15. cest zpět do místa svého bydliště;
III. zakazuje pobyt cizinců na území České republiky, pokud po dni účinnosti tohoto usnesení vlády přicestovali z jiného důvodu než podle bodu I nebo bodu II/1 až 6, 9 až 15 nebo pokud přicestovali v rozporu s ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví;

celé znění https://1url.cz/2zbLb

Věra Č. 17 před 3 roky

Nechápu, proč sem pletete koronavirus, o kterém slyšíme stále všude. Doporučuji konverzaci ukončit. Věra

Andy 81 před 3 roky

Věra Č. Naprosto souhlasím