Doporučení pro nově příchozí (při založení účtu)

Diskuze » Chyby a vylepšení VšezaOdvoz

Davidova Stránka (autor tématu) 19 před 7 roky

... aby věděli, jak se vyhnout překupníkům a darovanou věc skutečně posunuli tam, kde je nejvíc třeba a udělá nejvíc radosti. To je smysl těchto stránek, jestli jsem to dobře pochopil.
Nejsem totiž jediný, kdo se pozastavuje nad rychlostí, s jakou mizí zajímavější a pochopitelně finančně dobře zhodnotitelné věci - většinou od nových dárců, kteří se rychle potřebují rychle něčeho zbavit a tak odpovídají na první reakci (a inzerát dají hned pod rezervaci a nelze se jim už ozvat).
Osobně jsem se potkal u jedné velmi příjemné dárkyně s velmi zvláštními lidmi, kteří si přijeli pro sporák, a shodli jsme se na tom, že pro sebe to evidentně nemají.
Stejně tak mám osobní zkušenost s vemlouvavým stylem překupníků - i to se tady objevuje v diskusích od ostatních uživatelů.
Tedy prakticky:
Otázka pro adminy. Lze při zakládání účtu (registrování) zobrazit stránku s pravidly a doporučeními typu: "Než někomu věc slíbíte, prostudujte si jeho profil. Je to sice několik sekund navíc, ale odměnou je mnohem lepší pocit ze skutečného darování než pocit, že Vás někdo doběhnul a vydělal na Vaší dobrotě." ???
Věřím, že to lze (třeba to tak je - nevím, už je to dlouho, co jsem si účet založil) a že to může přispět k ještě lepší kvalitě stránek.

Veronika Ava 24 před 7 roky

Není to tak dlouho, co si ke mě pro oblečení přijela dáma s autem narvaným až po střechu různými kusy nábytku apod., zjevně jsme byla její cca desátá zastávka. Otočila jsem se na podpatku a věci jí prostě nepředala. Je to smutné.

Davidova Stránka (autor tématu) 19 před 7 roky

No to znám - z obou stran...
Ale smysl tohoto příspěvku je v tom, aby se věci dostali potřebným přímo a ne přes překupníky, kteří de facto využívají tyto stránky jako levný zdroj pro svůj bazar. Chápu, že je složitá doba (nebudu radši pordobněji komentovat) a hodně lidí se snaží uživit, jak se dá, ale přijde mi to ne zcela v souladu s duchem těchto stránek.

Silvia 6 před 7 roky

Ne vždy musí lidé vypadat jako bezdáci. Jede o to, že člověk udelá radost s veci, kterú nepotřebuje.

Admin Petr 247 před 7 roky

@Davidova stránka - po registraci už nějaký ten pátek tipy novým uživatelům dáváme a tohle je zrovna jako první bod:


"Když darujete věc, zájemci se často ozvou velmi rychle. Až vám od nich přijde email, prohlédněte si jejich profil a vyberte si, komu chcete věc darovat. Určitě nemusíte hned prvnímu."

Každopádně trochu jsme to teď upravili a nově je doporučení následující:
"Když darujete věc, zájemci se často ozvou velmi rychle. Až vám od nich přijde email, prohlédněte si v klidu jejich profil a vyberte si, komu chcete věc darovat. Určitě nemusíte hned prvnímu. Doporučujeme darovat těm, kteří již darovali a nemají výrazně vyšší počet získaných věcí oproti darovaným. Zároveň důrazně nedoporučujeme si nechat zasílat věc poštou, zejména pokud máte zaplatit poštovné předem."
(editováno adminem)

Akela 588 před 7 roky

Správně

Tomáš 421 před 7 roky

"Doporučujeme darovat těm, kteří již darovali a nemají výrazně vyšší počet získaných věcí oproti darovaným."
Tož do téhle kategorie taky patřím a přitom věci nepřekupuji, nýbrž jim zadávám novou službu od estetiky po praktické využití. Znamená to tedy, že mám rozdat chalupu do základu a pak teprve se zase snažit něco získat?
(Akorát že ty celoročně obyvatelné chalupy "za odvoz" nejsou…)

Monika Špoulová 101 před 7 roky

Také patřím mezi ty, kteří více zíslali, než darovali, neboť některé věci beru pro ostatní z rodiny. Hlavně mám malé děti a ty potřebují dost věciček, ale je z mého profilu vidět, že pokud kluci věcem odrostou a věci jsou OK, tak je zde pošlu zas dál, aby pomohly dalším.

Tomáš 421 před 7 roky

A co ti noví, kteří ještě nic nedarovali (protože třeba nemají co) a něco potřebují?

Marty 44 před 7 roky

@Tomáš Pokud jsou noví nevidím problém v tom aby měli získaných třeba pět věcí a jednu darovanou.

Tomáš 421 před 7 roky

@Marty: A co starší, kteří něco potřebují a nemají víc na rozdávání?
Nerýpu - jen mi to navržené zobecnění tohoto "pravidla" připadne takové - ehm - poněkud podivné…

Marty 44 před 7 roky

@Tomáš v každém domě se najde občas něco co je tobě k ničemu a někomu se ta věc může hodit. Nebo dostaneš nevhodný dárek a zde ho můžeš dál darovat. Případů je milion. Nechce se mi jmenovat jde jen o to aby si v nějakém rozumnějším poměru občas i něco daroval

Tomáš 421 před 7 roky

No dobře. Já věděl, že to neprojde, já to jen navrhoval.

Maqi89 135 před 7 roky

Nevidím v tom problém, vždyť se přece píše "VÝRAZNĚ vyšší počet získaných věcí oproti darovaným" a navíc je to jen doporučení. Darovat můžete i lidem se skórem 500:1 ve prospěch získaných, to je čistě na vás.

Tomáš 421 před 7 roky

No právě. Navíc - co platí v Praze nemusí být přece nutně pravidlem jinde, že…

Marty 44 před 7 roky

@Maq89 Ano máš pravdu je to na tobě komě věc daruješ.
@Tomáš Máš pravdu nemusí

Hana 2 před 7 roky

Můj názor je takový, že 70% věcí se daruje touto cestou proto, abych se jich bez práce zbavila. Dokonce řada věcí patří spíše do popelnice,což není až takový problém to vyhodit a přesto to lidé zde nabízí. Např zbavit se rychle starého nábytku. Jinak za odvoz se platí dost velké peníze. Takže až já budu zde něco nabízet,tak proto abych se toho co nejrychleji zbavila zadarmo a ne že bych chtěla někoho potřebného obdarovat. Na to totiž nemám čas, abych zkoumala jestli to ten člověk potřebuje a nebo ne. A ať si s tím dělá co chce, třeba to za mně hodí do popelnice.

Lucie 28 před 7 roky

Jen se člověk koukne a vidí že už osoba co odpovídá ma třeba 5 ledniček ,3 sporáky atd .. tak se zamyslí

Tomáš 421 před 7 roky

ad Lucie: Konečně to tady zaznělo - ne kolik celkem, ale kolik čeho. S tím se souhlasit dá.
ad Hana: Naštěstí jsou mezi námi ještě jiní, kteří rádi dělají radost. "Do popelnice" patří věci, až když totálně nemají využití. Spíš překvapí, že najdu na bazoši či sbazaru tzv. "retro" věci za 500 - 3000, které by mne nenapadlo prodávat s ohledem na jejich stav.

Lucie 28 před 7 roky

Tomáš:

Sluníčko 53 před 7 roky

Souhlasím s Lucií, není až tak důležité kolik celkem, ale kolik čeho

Eva* 171 před 7 roky

Hano, to co je podle vás na vyhození, může jinému velmi pomoci. Je to jen váš subjektivní pohled na věc. Naštěstí mnoho lidí nepřemýšlí jako vy. Jsou rádi, že mohou nejen udělat radost, někomu pomoc, ale i dát věcem další šanci. Je to ekologické i ekonomické. Prodat věci by mohl každý z nás, ale to není smyslem toho, proč si tu pomáháme. Děláme svět lepší. Možná to jednou pochopíte. Možná až sama také něco darujete s dobrým úmyslem a nejen proto, aby jste se toho zbavila.

Tomáš 421 před 7 roky

Paní Hana by se nad sebou opravdu mohla zamyslet. Třeba jen proto, že ty obdržené talíře rozhodně nebyly ve stavu před výhozem do popelnice.

mysik 118 před 7 roky

Pani Hana len aby to nakoniec nedopadlo tak, že práve tie Vaše veci, ktoré budete raz ponúkať neboli rovno do koša a Vy budete vôbec rada, že niekto na inzerát zareagoval a nebudete musieť platiť za odvoz.

Davidova Stránka (autor tématu) 19 před 7 roky

No - děkuji všem, co tu konstruktivně diskutují - zejména @Tomáš, @Maqi, @Eva, @Sluníčko a za trefnou poznámku @Lucie. A pochopitelně adminům - přineslo to vše pozitivní výsledek a bude se zase na světě líp dýchat.

Tomáš 421 před 6 roky

Před chvílí jsem se vážně pobavil - tomu se říká rychlá akce!
"Dobrý den. (den v čas 23.27) Mám zájem a daruji je synovi do sbírky. Pošlete mě je na adresu xxxxx. Pošlete to na dobírku at se vám to vyplatí. Dejte cecu 50 Kč + poštovné. Děkuji."
Původně jsem chtěl do tohoto tématu napsat "zlepšovák", aby se lépe zviditelnilo pravidlo, že si zájemce musí věc odvézt, ale pak mi došlo, že by tu mohl být nápis jak vrata v hasičce a stejně by to mnohým z nich asi nepomohlo.