Jak reagovat?

Diskuze » Potřebuju poradit

Sluníčko (autor tématu) 53 před 7 roky

Zdravím všechny zde na stránkách. Asi dělám něco špatně, poradíte?

Vážně netuším jak mám reagovat na lidi, kteří projeví o mnou nabízené věci zájem, domluví se termín předání (někdy tato operace trvá i délě než měsíc, jindy je domluva relativně rychlá ale..), pro věc si nepřijdou, nenapíšou ani sms že nestíhají (to se může stát), ani nepošlou omluvný email (v případě že došel kredit...i to bych pochopila)....dělají mrtvého brouka. Negativní hodnocení už dát nemohu, neboť inzerátu uplynula doba platnosti a je smazaný. A pokud věc vystavím znova se zařeknutím se, že netokrát nerezervuji a předám prvnímu kdo si přijde, jsou první zájemci opět stejní lidičkové a žádají o tu samou věc, kterou minule nevyzvedli.
Mám na ně nereagovat? Přijde mi slušné odpovědět na email.... Mám udělit negativ s tím, že je to za minulé nevyzvednutí a nereagování bez omluvy?
Nechci nikomu uškodit, vím že jsme každý v jiné situaci a posuzovat druhého jen ze svého úhlu pohledu by nebylo objektivní, ale jak se tedy v takovém případě zachovat?

Petr Roubíček 242 před 7 roky

Dal bych věc jinému zájemci ,komu věc darujete si vyberete sám nemusí být podle pořadí ,psát všem někdy ani nejde ,napsal bych jen věc dostal jiný zájemce ,nebo je to fuč a hotovo

Sluníčko (autor tématu) 53 před 7 roky

Dobrý den pane Roubíček,
zřejmně jste mě nepochopil. Dotaz nezněl komu věc dát, ale jak na takového zájemce reagovat:

- nereagovat vůbec,
- odpovědět že ne,
- nebo rovnou udělit negativ?

Každý na to může mít jiný názor, tak jsem chtěla slyšet názor ostatních, kteří se s tímto chováním také již setkali.

Petr Roubíček 242 před 7 roky

odpověděl bych mu tedy ,že již nic nedostane ,protože jsem na něj čekal a on dělal mrtvého brouka a nereagoval atd.

Jaro Třináct 36 před 7 roky

a/ nereagovat, proč taky?

Maqi89 135 před 7 roky

Tohle by vyřešila tolik diskutovaná černá listina, kdy by uživatelé z této (osobní) listiny nemohli reagovat na všechny budoucí inzeráty. Škoda jen, že tato funkce tu stále chybí. Jde vidět, že by jí bylo potřeba jak sůl.

Právě na základě podobných zkušeností většinou daruji - k nelibosti některých uživatelů - tomu, kdo prokáže skutečný zájem a co nejrychleji se domluví na předání.

Co se týče Vaší otázky, osobně bych - pokud by byl čas - dotyčnému odepsala, že nedám, a vyzvala bych ho, aby již na mé inzeráty nereagoval.

Petr Roubíček 242 před 7 roky

něco jako skupiny se chystá ,ale nevím jestli to půjde použít jako filtr na podobné zájemce .

kjama 13 před 7 roky

A proč nedat negativ s vysvětlením, že dotyčný pouze trolluje, domlouvá si schůzky na které nechodí, přesto neustále obtěžuje emaily? Já si pak stokrát rozmyslím odepsat takovémů člověku, když mě jiný darující negativem varuje. Obzvlášť, když na danou věc odepíše znova.
Já spíš řeším jinou věc. Nedávno jsem si domluvila schůzku s novou uživatelkou, na kterou samozřejmě nedorazila. Dostala negativ, ale jak se vyvarovat toho, aby si prostě nezaložila jiný profil?

Marty 44 před 7 roky

V tomto případě paní @kajama máte pravdu zakládání nového profilu je problém, podle pravidla 5. po zablokování zde na webu je zakázáno zakládat nový profil v případě zjištění je ihned blokován. Není ale technicky možné po prvním negativním hodnocení zjistit zda uživatel založil účet nový :/

Je možné zřídit diskuzi ve které budou pouze příspěvky s lidmi, kteří na schůzky nedorazí (černá listina), ale není to efektivní protože k čemu by to pak byla ta hodnocení každý uživatel se může podívat na hodnocení uživatele kterému chce věc darovat.
S pozdravem Admin Márty