Profil Bolean - WD Caviar AC12500 ATA 2500GB

Diskuze » Negativní příhody

Penko (autor tématu) 1 před rokem

Chci nahlásit nekorektní osobu. Píše se, že daruje 2,5 terabajtový pevný disk. Šel jsem na adresu, promarnil 2 hodiny a dal mi pevný disk, který neodpovídal prostoru. Ve skutečnosti je to 2,5 gigabajtu. Nelze shromáždit jeden film. Napsal jsem mu a on mi řekl, že takhle se vyráběly disky v 80. letech. Dělá si ze mě srandu.
Výpis byl WD Caviar AC12500 ATA 2500GB , a je to vlastně WD Caviar AC12500 ATA 2500 MB (Megabajt).

el toro 3 před rokem

njn starý plečky,já od něj dostal ntb,teda šasi a disk v něm se nenačítá,je to holt šrot...

ale co můžeme chtít........

Ich liebe es zu diskutieren 5 před rokem

@Penko:

Vzhledem k tomu, že další dva inzeráty, které předcházely, byly na gigabytové disky, lze spíše předpokládat, že se při psaní zmýlil, než že byl nekorektní.

Kromě toho inzerát obsahoval fotografii, z níž bylo jasně patrné, že jde o 2500 MB a nikoliv GB, takže jste si to na ní mohl ověřit a před cestou si s dárcem ujasnit, který údaj je správný.

Bolean 12 před rokem

@Penko, dejte sem FOTOGRAFII disku, ať všichni vidí, že je na něm od výrobce napsáno 2500GB. Tak jsem ho také inzeroval. Já ho neměřím.

Bolean 12 před rokem

Disky 2,5GB se dělaly tak v 80' letech a ty měly docela jiný design.

Penko (autor tématu) 1 před rokem

Staré odpadky prostě hodíte do koše, Boleane. Nikdo nebude používat 2,5 GB pevného disku.

Bolean 12 před rokem

Bez fotky mě jenom neprávem osočujete.

babrdla 40 před rokem

Penko,hoďte sem tu fotku...třeba opravdu křivdíte...

Ondřej Beránek 95 před rokem

ja bych 2.5gb bral vymenime ho ? dam vetsi

Ondřej Beránek 95 před rokem

jinak jsem ten inzerat nasel, p. Penko keca zadny GB tam neni.

https://i.ibb.co/XSVKqqY/Sn-mek-obrazovky-po-zen-2022-12-02-13-38-24.png

Ondřej Beránek 95 před rokem

tak do tretice, V popisku byla chyba. ale na stitku je to dobre.

https://i.ibb.co/mh9BHqS/Sn-mek-obrazovky-po-zen-2022-12-02-13-42-46.png

teodor m. 5 před rokem

V 80. letech gigabajtove disky jeste zdaleka nebyly, obvykla vybava prvnich PC byl disk 20, v lepsim pripade 40 MB

teodor m. 5 před rokem

Ondřej Beránek : p. Penko nekeca, akorat si poradne neprohledl fotku, to spis p. Bolean si plete GB a MB

dedekxxl 6 před rokem

Říká se - darovanému koni na zuby nekoukej

(smazaný uživatel) 1 před rokem

Bolean - v 80tych letech jsi tam mel nanejvýš disketu a to už jsi byl king, tak tady nešiřte bludy! paměťový disky s touhle kapacitou (2gb) byly tak kolem roku 2005. Asi jste nějaký dorostenec nebo paměť už neslouží...

JiRiZi 27 před rokem

No mě spíš zaráží, kdo si ještě kam může zapojit staré paralel ATA - když už na většině nových boardů je už jenom SATA.
A očekávat na starém ATA něco víc než desítky, max stovky GB, tomu říkám optimismus. Ale chápu bolest z nenaplněné iluze funkčního 2,5 TB disku úplně zadarmo.

Ondřej Beránek 95 před rokem

Do starych kompu prece. Obcas se v tom vrtam a bez dilu jsi nahranej. Proto jsem nabizel dotycnemu ze mu to vymenim.