vyhození před darováním

Diskuze » Negativní příhody

Petr Roubíček (autor tématu) 242 před 6 roky

Nechápu paní Terezu Valešovou měl jsem si jet pro skřínku a místo toho mi paní sdělila ,že se omlouvá ,že ji manžel vyhodí ,už jsem s ní počítal ,proto nechápu ,proč tedy věc inzeruji ,když ji nechce dát ,ale zahodit .

Ramart 1 před 6 roky

To je nemilé. Bohužel se to někdy může stát. Nemohlo to být také třeba nešťastná náhoda? Že se paní Valešová zbavovala více věcí a bohužel vyhodili s manželem nakonec i tu "Vaši" věc? Určitě bych v tom neviděl záměr...

Zdenka 22 před 6 roky

Pan Roubíček ale píše, že mu paní Valešová sdělila "manžel ji vyhodí". Ne, že skřínku vyhodil.

Petr Roubíček (autor tématu) 242 před 6 roky

A jaký je v tom rozdíl pokud se dohodne převzetí věci a pak vám někdo oznámí ,že věc ona nebo manžel vyhodí a na další mail neodpoví ,já v tom vidím záměr a to ,že nikdy neměla v úmyslu danu věc darovat ,něco jiného by bylo třeba pokud by napsala ,že se věc zničila ,nebo odjíždí někam na dlouho a nedá se věc předat atd. momentálně to vypadá n nesolidního dárce tedy někoho kdo se takto baví na cizí účet .

Zdenka 22 před 6 roky

Ale já souhlasím s Vámi ne s Ramart, také v tom vidím záměr.

Aleš Trojka 5 před 6 roky

. myslím , že i nesolidní dárce je dárce a i když komunikace může být nepodařená například kvůli okamžitým rodinným - se pozměnily priority. . pak snad jen omluva a příště lépe . .!. .ne?. .

Petr Roubíček (autor tématu) 242 před 6 roky

To si nemyslím pokud by došlo k něčemu jinému třeba nemoc apod. s důvodem je jedno jakým to bych pochopil ,ale napsat věc vyhodím než bych ji daroval to není dárce ,ale ,někdo kdo si dělá srandu ,neberu jako vysvětlení nebo omluvu chován kde není vysvětlené proč. tak činí .

Tomáš 421 před 6 roky

Jestli tomu dobře rozumím - jak chcete popotahovat onoho manžela k solidnosti? Paní přece měla dobrou vůli darovat. Nebo ne?

Petr Roubíček (autor tématu) 242 před 6 roky

špatně jste to pochopil

Tomáš 421 před 6 roky

Tak mi, pane Roubíčku, slušně vysvětlete, když se Vás slušně ptám, co jsem špatně pochopil - použil jsem pouhou a emocí prostou logiku, nejsem nijak předpojatý, abych ve Vašem sdělení viděl záměr oné paní Vás jakkoli sebeméně poškodit:

Petr Roubíček (autor tématu) před týdnem
Nechápu paní Terezu Valešovou měl jsem si jet pro skřínku a místo toho mi paní sdělila ,že se omlouvá ,že ji manžel vyhodí ,už jsem s ní počítal ,proto nechápu ,proč tedy věc inzeruji ,když ji nechce dát ,ale zahodit .

Podle tohoto paní prostě inzerovala, pak patrně manžel prohlásil, že se skříňka vyhodí a ona Vám (možná i ze strachu před ním, protože se možná snažila skříňku zachránit před výchozem) už ani neodpověděla na email.
Za Vaše slušné objasnění, je-li jiné, děkuji. Vaše strohé plácnutí není vysvětlením ani slušností.

verusakovice 2 před 6 roky

Já to z vlastní zkušenosti chápu. U nás manžel chce všechno okamžitě vyhodit, já bych naopak ráda vše uplatnila, proto se snažím vše nejdříve někomu nabídnout, jde obvykle o užitečné věci ve stále použitelném, slušném stavu. Jenže manžel když se pustí do vyklízení, tak je pro něj prioritou dané území, plochu,pokoj apod. vyklidit, nechce zdržovat dosažení cíle čekáním, zda se na nabízenou věc někdo ozve a na následné domlouvání se na na odvozu, čekání na vyzvednutí .... vyhození je zkrátka nejsnazší a nejrychlejší cesta k vytyčenému cíli. My se kvůli těmto odlišným přístupům k této věci, když dojde na vyklízení, vždy pohádáme. Čili já paní chápu, pravděpodobně v dané chvíli, ač měla dobrý úmysl a dokonce ho s Vámi začala realizovat, podlehla tlaku manžela. Muselo jí to být samotné velmi trapné. Ale chápu, že se to stalo a nemusela to být její vina.

Maqi89 135 před 6 roky

Verusakovice to trefila přesně. Můj muž se taky diví, proč ty věci fotím, nabízím, nosím zájemcům a takhle "ztrácím čas", když je můžu jednoduše a rychle hodit do popelnice. Naštěstí má pro tuhle mou slabost pochopení a když se něco do určité doby nerozebere, vyhodit se to může vždycky...

Tomáš 421 před 6 roky

Jistěže. ( a pan Roubíček to snad už taky ví. )