Předávání věcí v době KORONAVIRU !!!

Diskuze » Mám něco na srdci

Andy (autor tématu) 81 před 3 roky

Asi každý z nás je v obraze,jak to v poslední době je s nárůstem koronaviru u nás v republice,kdy čísla dosahují každý den obrovského počtu. Sleduji tyto stránky a nestačí se divit,jak se tady vesele předávají věci dál .Ano "každý jsme strůjce svého štěstí",ale myslím,že v současné době jde opravdu o hazard. je to taková "ruská ruleta"- " nakazím se nebo někoho nakazím" Mnozí mi určitě namítnete,že VŠICHNI dodržujete bezkontaktní předání,no budiž, možná tomu tak je,možná ne,to ať si každý sáhne do svého svědomí! Ale jen pokládám otázku,víte,že každá věc,kterou dáváte - přebíráte si,by měla být důkladně vydezinfikovaná,protože vir neulpívá pouze na rukách,ale i na materiálech ( textil,sklo,plast plyš,kov,dřevo atd.....a na každém z materiálu přežívá různě dlouhou dobu,takže byť bezkontaktní předání a jinak ochrana v plné míře,tak z věcí,které si přinesete domů může ten "hajzlík" být přenesen na člověka a problém je na světě....nevím,jestli je tak nutné v této době riskovat ???!!! Možná by se nad tím měl zamyslet i sám admin těchto stránek a bylo by dobrá možné zveřejnit UPOZORNĚNÍ jak by se měli lidé chovat a co dodržovat....ale to je jen a jen můj názor......!!! za další příspěvky a komentáře předem díky a všem pevné zdraví.

Peter 3 před 3 roky

To je taky problem odstavit tie veci na par dni doma bokom? Virus preziva na povrchoch radovo v hodinach, v nejakych laboratornych podmienkach max. desiatky hodin. Ak by aj bol niekto lenivy ich umyvat alebo ich nebolo mozne umyt.

Ad samotne predanie - vy asi teda nechodite do obchodu, ak si myslite, ze ste nikdy nekupili nic coho sa dotkol niekto iny.

Darja Pavlíčková 3 před 3 roky

No tak rozhodně to není větší riziko,než nakupovat v obchodě zejména potraviny.Nebo snad dezinfikujete celý nákup po příchodu domů??Když vidim,jak někteří lidi ohmataji několik balení než si vyberou jedno a hodí do košíku,tak to bysme nemohli opravdu ani nakoupit jídlo a to nemluvím ani o nabírání pečiva rukama.Takze předávání věci na bazaru apod. podle mě není větší riziko a kdybych se měla stále bát na cokoliv mimo domov sáhnout,tak bych raději nevylizala z domu a takto to hrotit je blbost.A nákup v obchodě je i z hlediska velkého poštu lidí na malé nevětrané ploše sám o sobě riziko a to bysme se opravdu mohli zahrabat a radši zemřít hlady což já třeba nehodlám.

Markéta Pochmanová 21 před 3 roky

osobně sem teď nic nedávám a ani o nic neprojevuju zájem. každý si musí rizika vyhodnotit sám. vzhledem k tomu, že mám chronickou leukemii, považuju riziko za neúnosné. a ano, my chodíme nakupovat pouze 1 měsíčně a celý nákup dezinfikujeme francovkou. pečivo už jsme nekupovali od února, všechno peču sama. myslím, že v čr hlady nikdo kromě anorektiků neumře.

Darja Pavlíčková 3 před 3 roky

Samozřejmě u rizikových jedinců je velká opatrnost pochopitelná. Já chodím nakupovat potraviny minimálně 3 krát týdně, při menší frekvenci netuším,kam bych ty zásoby jídla davala,pečivo kupuji každý den čerstvé, nákup jsem nikdy nedezinfikovala,protože nejsme v rizikové skupine,jinak bych si musela dávat také větší pozor. Každý ať se rozhodne sám, jak se v teto době bude chovat.

Astor 12 před 3 roky

to Darja - máte pravdu