Inzerát "po expiraci" versus zobrazování starých už neaktivních inzerátů

Diskuze » Chyby a vylepšení VšezaOdvoz

Davidova Stránka (autor tématu) 19 před 7 roky

Dobrý den. Jsem rád, že se někdo z administrátorského týmu pokouší průběžně stránky vylepšovat , ale nerozumím tomu, proč mi byl zaslaný mail s textem "Expirace inzerátu - Dobrý den, Váš inzerát sklenice s "broušeným povrchem" a logem Poštovní spořitelny na VšezaOdvoz byl po 30 dnech smazán, protože nenašel zájemce. Pokud chcete, můžete své štěstí zkusit znovu - Hezký den přeje, Tým VšezaOdvoz - Vložit nový inzerát! ". U daného inzerátu byl dokonce evidovaný zájemce, který, jak jsem se od jiného uživatele dozvěděl, je pouze na dovoloné a nestačil zareagovat a zrealizovat předání. Přijde mi zvláštní, když inzeráty s platnou nabídkou jsou po 30 dnech mazané a přitom se v nabídce odkazů mezi reklamami stále zobrazují staré (možná lukrativně vypadající), ale neaktivní inzeráty typu "Daruji LG TV" (stáří 21 měsíců) nebo nábytku, pian apod. To už se tady v diskusích také objevilo. Z mého pohledu to vypadá, že se jedná o odlaďování nové funkce. Možná to je už dlouho nastavené a toto byly moje první inzeráty vložené před 30 dny. Možná. Nemám s tím zkušenosti. Každopádně chápu potřebu uklízet nepotřebné - to beru. Ale nechápu, proč se pořád zobrazují ty staré neaktivní inzeráty. Nejde mi to dohromady. Věřím, že to někdo šikovný odladí, aby bylo prostředí stránek VseZaOdvoz ještě příjemnější.

Maqi89 135 před 7 roky

Souhlasím.
Bylo by vhodné mazat jen inzeráty bez zájemců nebo místo zprávy o smazání nabídky po 30 dnech napsat zprávu s informací o končící platnosti a možnost inzerát prodloužit. Většina dárců stejně nabídku vytvoří znovu jakmile jí smažete, zvlášť pokud na ní byli zájemci, ale čekalo se na předání, což je během léta (nebo kdykoliv vás na několik měsíců odříznou od světa kvůli opravě vozovky) celkem běžné.

Tomáš 421 před 7 roky

Prosím vás pěkně - vysvětlete mi, někdo, proč se vám zobrazují staré inzeráty. U mne nic, vidím jen aktuální.

Admin Petr 247 před 7 roky

@Davidova Stránka: díky za tip, dává to smysl, promyslíme celkové řešení. Osobně spíš než, jestli je zájemce (málokterý inzerát nemá vůbec žádného), vidím řešení v nemazání inzerátů, na kterých je rezervace.
Co se týká zobrazování neaktivních inzerátů (na detailu inzerátu), zde se jedná o prostor, kde nám Google míchá reklamy i související obsah z našich stránek, bohužel však bez možnosti ovlivnit obsah. Taky bychom zde raději viděli, čistě aktivní inzeráty, nicméně to není možné. Promyslíme co dál s tím.

Maqi89 135 před 7 roky

@Admin Petr: A co třeba vyloučit tyto staré inzeráty z vyhledávání (Meta Exclude from Search Engine)? Vzhledem k tomu, že není obsah starých inzerátů relevantní, mohlo by to zlepšit i SEO a ranking stránek. Funkce by se dala zautomatizovat zvalidováním při smazání inzerátu. Samozřejmě to problém neřeší úplně, protože neaktuální stránky zůstanou nějaký čas v SE, ale prosadil by se tak aktuální obsah na úkor neaktuálního.

ludavka 1 před 7 roky

Dobrý den,šlo by prosím smazat muj již neaktivní inzerát ? jinak kontaktní emaily na vaši stránku nefungují ani jeden. děkuji

Marty 44 před 7 roky

Dobrý den,
Inzerátyy po smazání zůstávají na vašem profilu uložené i když už na ně nelze reagovat. Je to tak nastavené u všech uživatelů. Email na podporu by měl být funkční. S pozdravem #AM

Tomáš 421 před 7 roky

A je to dobře, že to tak je. Nebyly by určitě vidět ani u obdarované/-ho.

Daaja.Medviidek 1 před 6 roky

Dobrý den,

k tomuto tématu bych také měla pár postřehů:

1. Opravdu by byl vhodný email s upozorněním, že se blíží expirace inzerátu, ideálně s možností inzerát hned prodloužit. Aby tu inzeráty nebyly věčně, byla by možnost prodloužení třeba jen jednou.

2. Rezervované/pozastavené emaily systém nemaže. Jenže není možnost pozastavení prodloužit jinak než aktivací inzerátu a jeho znovupozastavením. Ovšem po aktivaci inzerátu ho systém (v případě, že by bez pozastavení inzerát již expiroval) okamžitě smaže dříve, než ho člověk stihne opět pozastavit.

3. Když je možnost inzerát vložit znovu a mnozí to dělají, nešlo by tedy nastavit možnost "klikněte zde pro opětovné zveřejnění inzerátu"? Aby to člověk aspoň nemusel celé psát znovu...Samozřejmě pokud byste vytvořili nastavení ad můj bod 1, tento postrádá smysl.

4. Případně by možná stačilo - je to na diskuzi s dalšími uživateli - nastavit u smazaných inzerátů možnost vybrat zájemce, který nakonec pro věc (byť po životnosti inzerátu) přišel. Tím by měl zároveň člověk možnost uživatele ohodnotit a inzerát by se přesunul do složky "darované". Z mých smazaných inzerátů je nejmíň polovina nakonec uskutečněných.

Děkuji

Admin Petr 247 před 6 roky

Daaja.Medviidek:

Díky moc za tipy! Vezmu to popořadě:

1. Email upozorňující na blížící se expiraci v týmu jsme zařadili do priorit k vývoji. Zřejmě dává smysl takto inzerenta upozornit, aby mohl u inzerátu zavčas provést rezervaci, když už má zájemce. Prodloužení je ale otázkou. Užitečné by pro nás bylo vědět, proč 30 dní + 7 na případnou rezervaci na inzerát nestačí. Měla by to být dostatečně dlouhá doba na to, najít zájemce. Pokud by to bylo 2x30 nebudeme v podobné situaci 60. den? Ve staré inzeráty zájemci nemají důvěru, překážejí. Samozřejmě i zde existují výjimky, jen kvůli nim nemusí dávat dobrý smysl měnit celá pravidla.

2. Máte pravdu, systém maže každých 5 minut, čili pokud nestihnete do té doby pozastavit tak se může stát, že inzerát propadne. Řešením asi bude bod 1.

3. viz 1.

4. Zajímavý nápad, asi vhodný i v jiných situacích než jen když expiruje inzerát (např. špatně zvolený nový majitel). Promyslíme taky

Jěště jednou díky moc

Grymovi 22 před 6 roky

Já osobně bych byla také pro možnost obnovit inzerát bez nutnosti ho znovu celý vypisovat.
Z vlastní zkušenosti - některé věci až při třetím či čtvrtém vystavení, našly své nové majitele

Martina 131 před 6 roky

Možnost obnovení inzerátu určitě uvítám. Většina z nás věci stejně schovává, pokud má k tomu nějaký prostor a po čase znovu inzeruje.

Tomáš 421 před 6 roky

@Grymovi: Díky za podnět. Přišlo mi totiž divné inzerovat opakovaně jednu věc, říkal jsem si, jestli to trochu nezavání vnucováním.