enzmannek@centrum.cz

Diskuze » Přání, komentáře a otázky

Olinka Humpoláková (autor tématu) 35 před 8 roky

Koukám že si několikrát nechala zaplatit poštovné a nereaguje s nikým.Vidělab y jsem to tak že se to dá řešit.U každého poštovné a buh ví kde ještě to dělá na webovkach..Už jsem takovou věc řešila.Bylo nás mraky a peníze se vrátili a s dotyčnou to řešila policiie celkem si tenkrát ta dotycna vydelala.Tak co s touhle?Pokud se to bude dál házet za hlavu tak to bude dělat dál

Marie Hrubesova 5 před 8 roky

Podle čísla účtu jí policie vyhledá.

Olinka Humpoláková (autor tématu) 35 před 8 roky

to doufam..uz se jednou postestilo diky hromadne zalobe

Marie Hrubesova 5 před 8 roky

K žalobě se připojuji

Ejmi 12 před 8 roky

Též se připojuji ze stejného důvodu, naletělo nás víc.

Maxell 9 před 8 roky

Zdravím, no už jsem to psal v jiném příspěvku. Též jsem paní poslal peníze a vzhledem k tomu že to mělo být něco sladkého pro dítě tak jsem ji k poštovnému něco přidal. Člověk je naivní, i když jsem se před nějakou dobou málem taky napálil, nějak člověk po x zkušenostech zase vyměkl a začal důvěřovat a ejhle
Dá se říct že v určitém směru se na paní nezlobím, ale na sebe jak je člověk občas pitomej. To neznamená že u mě paní není ....xxxx
Pokud to bude někdo opravdu řešit, tak pošlu emaily, potvrzení o platbě atd. Jinak je to pro mě uzavřená věc a pro mě to je zase ponaučení.
Co mě mrzí že lidé na to mají žaludek a ještě tolik lidí. Asi paní si řekla když tak už...

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

Také se připojuji,já myslela že to takhle dopadne.Psala jsem na boty Nike,bylo mě divné,že by někdo daroval úplně nové boty,ale hloupej kdo dává a hloupější kdo nebere.Zajímalo by mě kolik paní přišlo,já poslala 100 poštovné.

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

To je pro příště,ponaučení,stejně jsem nejvíc naštvaná na sebe,že jsem někomu zase uvěřila,můžu věřit opravdu pouze sama sobě.Myslíte,že by se nás sešlo dost,abychom podali trestní oznámení.I kdyby se peníze nevrátily,tak by to nemělo jen tak projít.Máme číslo účtu,email.nikdy jsem nic takového neřešila,tak nevím co je k tomu potřeba a co má cenu a co ne.

Ejmi 12 před 8 roky

Určitě, nejde o těch pár korun, ale spíš o to, jak jsou lidi vychcaní a podlí... Už jsem proto bych tu žalobu sepsala.

Marcela Dubova 6 před 8 roky

Dobry den, ja si dokonce psala o 3 veci a za drobnosti pro deti a postovne zaplatila 250 kc. Jak tedy dal?

Maxell 9 před 8 roky

to dotyčná si přišla na nějakou korunu, nechť se zalkne špekáčkem, který si koupí za oné peníze

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

ono se jí to vrátí,to je pravda,na každou svini se v kotli vaří voda.možná se směje jestli čte tuhle diskuzi,ale i na ni jednou dojde.už jsem psala,nevím jak se postupuje při podání trestního oznámení,co je k tomu potřeba.

Androneda 13 před 8 roky

Všechny zdravím, také se přidávám. Paní jsem žádala o více věcí, proto jsem jí v dobré víře poslala trochu větší částku. Na emaily nereaguje a je mi líto, že to takto dopadlo. Toto je moje první zkušenost s podvodem, s nadsázkou se dá říct, že jsem si zaplatila "lekci". S trestním oznámením souhlasím. Jdu do toho s váma, lidi!

Ejmi 12 před 8 roky

Byla bych pro, aby každý napsal, kolik paní Monice poslal peněz, abychom sečetli, jestli se jedná o trestný čin nebo jen přestupek. Díky. U mne to bylo 150,- Kč.

Peter 2 před 8 roky

tak vidim ze jsem taky naletel 120,- za kytaru v cudu... takze se pripojuji

Androneda 13 před 8 roky

Mám pocit, že se to u každého poškozeného hodnotí zvlášť, ale i tak smutně přiznávám, že jsem v tom za 1000,-. Našla jsem článek, který mi dodal naději, že všichni podvedení mají velkou šanci dostat své peníze zpět. viz. http://michal.skrabalek.cz/navody/co-delat-kdyz-vas-nekdo-okrade-na-internetu

Marta Moretti 10 před 8 roky

Díkybohu nemám účet a zatím si nechávám všechny peníze u mámy, protože bych také poslala a naletěla. Přeji vám všem hodně zdaru, protože taková drzost, to se jen tak nevidí. Hrůza.

Maxell 9 před 8 roky

Já jsem tam za 230Kč, tak si paní vydělala nějakou tu tisícovku. Jo lidi ponaučení veliké. Blbý je že to kazí tyto stránky. Autor stránek je vymyslel pro dobro aby se věci nevyhazovaly a dělaly ještě lidem radost. Pak se objeví toto a zbytečně to pokazí.
Svým způsobem mě nemrzí ty dvě stovky, málo to není, ale to že se tyhle věci dějí, to je blbý. Jenže lidi takový jsou takže pravidlo tří "N" se opět potvrdilo "Nikomu Nikdy Nevěř"

Ema 9 před 8 roky

Souhlasím a připojuji se k žalobě.Já poslala 100 kč.Mám emaily s komunikací a výpis z účtu že platba byla odeslána.

Marcela Dubova 6 před 8 roky

Ja 250. Kdo mate cas se toho ujmout?

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

v tom bude ten problém,ujmout se toho.

Ejmi 12 před 8 roky

Také mám potřebné maily a výpis z účtu....Je tu někdo, kdo tomu aspoň trochu rozumí a kdo by uměl vymyslet nějaký vhodný dokument?

Androneda 13 před 8 roky

Zdravím. Měla bych jeden návrh a to, aby každý poškozený napsal té paní, že má 5 pracovních dní na to, aby poslala dohodnutou věc - věci nebo vrátila peníze na účet a že pokud tak neučiní, oznámíte věc policii. Chápu, že jsme lidi, každý dělá chyby, a těch několik dní nám snad už neublíží a jí to dá šanci vše napravit. Možná si paní myslí, že je na ni policie krátká, ale už samotný fakt, že se tento podvod za ní potáhne celý život v trestním rejstříku, bych na jejím místě velmi dobře zvážila, jestli to za ty peníze stojí. Vzhledem k tomu, že mi dluží patrně nejvíc, tak bych se ujala jednání s policií.

Androneda 13 před 8 roky

Ještě chci dodat, že jsem navrhovaný krok s 5 dny již sama udělala dnes odpoledne, zatím bez odezvy.

Ejmi 12 před 8 roky

No, možná by stálo za to, abychom poslali všichni naprosto jednotný email, aby bylo vidět, že nejednáme za sebe, ale všichni dohromady. Třeba tato skutečnost na paní zapůsobí.

Veronika 2 před 8 roky

Olinka Zvánovcová: Nevím, jestli Vám funguje e-mail, nemám na Vás telefon, tak píši ještě sem, botičky mi bohužel doposud nedorazily, posílala jste je už? Předem děkuji za odpověď. Veronika

Marcela Dubova 6 před 8 roky

Ja uz take napsala, zatim bez odpovedi...

Ema 9 před 8 roky

Též jsem napsala a zatím žádná odpověď...

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

Také bych to zkusila s tím emailem.Tak androneda říkal ,že by se ujala jednání s policií,tak sem uveďte svůj email,ať se s vámi spojíme pře email a ne tady veřejně.Prosím napište sem někdo znění emailu co jste psali paní co nás obrala,pošlu jí to taky.

Androneda 13 před 8 roky

Zdravím, napsala jsem svou výzvu jednoduše. Inspirovala jsem se ve článku, jehož link jsem uvedla v této diskusi o něco výše. "Dobrý den,
tímto Vás vyzývám, abyste mi do pěti pracovních dnů zaslala věci, na kterých jsme se domluvily. Jedná se o tyto věci, které jste nabízela na http://vsezaodvoz.cz/" pak jsem uvedla linky všech věcí, pod to jsem dále napsala "Jestliže nemůžete poslat všechny věci, na kterých jsme se domluvily, vraťte mi celou částku 1000,- Kč na účet č...... Pokud tak neučiníte, podám na Vás trestní oznámení. S pozdravem ........"

Dnes jsem uvažovala na tím, jak to asi uděláme se shromážděním všech "důkazů" a napadlo mě, pro tuto věc založit speciální email okradeni.lide@seznam.cz Zatím však je ještě čas, paní má celých pět pracovních dní na rozmyšlenou. Vážím si toho, že Vás můj návrh zaujal.

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

Tak já bych do toho šla

Ejmi 12 před 8 roky

Zdravím, taky jsem paní napsala. Jelikož neočekávám, že paníbude nějak reagovat, můžeme zatím střádat důkazy. Založení toho emailu okradeni.lide@seznam.cz je super nápad.

Androneda 13 před 8 roky

Doporučuji přečíst článek pana Škrabálka, viz výše. Vypadá to, že až příjde čas, bude muset každý na policii vypovědět, co se jemu stalo. Zatím nic neposílejte na ten společný email, pokud to bude nutné, tak Vás o to požádám. Mám v plánu se zajít zeptat na policii, abych po Vás nepožadovala víc, než bude potřeba.

Maxell 9 před 8 roky

Též jsem ji dnes napsal. Snad to nějak pozitivně dopadne a užívejte slunečného víkendu..

Olinka Humpoláková (autor tématu) 35 před 8 roky

Tez sem psala o vrácení peněz žádná odezva.Ale jednou už sem naletěla kdysi taky sem nevěřila tomu že se to bude řešit a řešilo.Peníze se vrátili dokonce nejaká cizí osoba pověřila k podvodu nezletillo osobu která ani neměla ponětí o co jde jen o výdělek.Ale byly vyslechy všech těch co přišli o peníze a některé i o věci které posílali vymenou.Dořešilo se a peníze přišli nazpět.Proto si myslím že pokud těch lidí podvedených je víc tak určitě není zbytečné to trestné oznámení podat..Ano je divný že někdo daruje nové boty ale i není setkala jsem se i s takvými lidmi po netu a nakupuji za poštovné často a jsou to nové věci i hodnotné.Tak na druhou stranu mi to divné nepřišlo.A přesně s tím ta osoba počítá že jde o par korun u každeho tak že to hodí každy z nich za hlavu.Taky mam tři děti a nemám na to živit takový lidi.

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

Tak email s žádostí o věci nebo vrácení peněz zaslán,byť se u mě jedná o 100kč,ale proč živit někoho dalšího,když se peníze sečtou,tak to udělá určitě docela slušnou částku.

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

že se někdo nebojí podvádět

Ejmi 12 před 8 roky

Zdravím všechny, zatím žádná odezva a ani peníze na účtu, jak tedy budeme postupovat dále? Máme zaslat na vytvořený email dokumenty?

Ema 9 před 8 roky

Zdravím,Tak zatím žádná odezva a ani penízky na účtě.Jak budem tedy pokračovat?Určitě bych byla pro podání trestního oznámení.

Olinka Humpoláková (autor tématu) 35 před 8 roky

poslala jsem potvrzeni o zaplaceni na ten email..

Olinka Humpoláková (autor tématu) 35 před 8 roky

jo kdyz sem byla na vyslechu kdyz jsem uz narazila jednou tak chteli videt konverzaci urcite at ji mate

Veronika 2 před 8 roky

Olinka Zvánovcová - můžete mi sem, když ne na e-mail, odepsat, kde jsou boty, za které jsem Vám poslala peníze na účet?!

Androneda 13 před 8 roky

Zdravím, dnes jsem se informovala na policii. Tam mi řekli, že se taková záležitost oznamuje tak, že každý poškozený podává oznámení sám. Chtějí úplnou konverzaci, doklad o platbě, sms, prostě vše, co s tím má co dělat. Na zřízený email jsem zatím nešla, napadlo mě, tam poslat vše, co s tím souvisí a předat ho policii s heslem, aby ten email mohli oni používat. Myslím, že osobní soukromé infomace o každém z nás by měla znát už jen policie. Co myslíte?

Marcela Dubova 6 před 8 roky

Ja souhlasim. Mam tedy vse poslat na ten email?

Peter 2 před 8 roky

podal uz na ni nekdo tresne oznameni ? mam v planu to jit udelat

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

ještě ne,nějak se mě tam nechce jít,poslala jsem 100kč.diskuze tady utichla,nedali jsme dohromady kolik vlastně jsme dohromady odeslali.

Bobanka 2 před 8 roky

Mě se to taky stalo na jiném serveru, nakonec jsem paní zatarasila po dvou měsících mi platbu vrátila, dejte do googlu její IP adresu, její email a i Nick, řekne Vám to víc..

Bobanka 2 před 8 roky

Zkuste taky Facebook, ale pochybuji, že její jméno je práve..

Androneda 13 před 8 roky

Zdravím. Čekala jsem, až uplyne těch 5 pracovních dní, paní mi nic neposlala a ani nevrátila peníze. V pondělí jdu tedy na policii a předám i ten email a heslem. Diskusi budu nadále sledovat. Myslím, že pokud budeme mlčet, je velmi pravděpodobné, že ta paní má důvod si myslet, že jí to projde a bude v tom pokračovat ......... Podle čísla účtu ji jistě najdou. Pochybuji, že tady užívala své pravé jméno a asi by byla dost hloupá, kdyby si na tuto "akci" nevytořila nový email a nick. Věřím ve spravedlnost, čest a poctivost. Uvidíme, jak to vše dopadne, de facto nemáme co ztratit, jen něco málo času na policii. Mám dotaz na Bobanku: co jste myslela přesně výrazem "zatarasila"? Děkuji.

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

předáte ten vytvořený email?ještě jsem nikam doklad o platbě ani komunikaci neposlala,trošku se ztrácím v postupu.

Alexandra Drastilová 32 před 8 roky

pokud tam půjdete,půjdu i já s tou stovkou,každá stovka co se jí přičte jí přitíží.

Androneda 13 před 8 roky

Zdravím, ano, ten email okradeni.lide@seznam.cz spolu s heslem předám policii, pokud o to bude stát.

Olinka Humpoláková (autor tématu) 35 před 8 roky

musí to prošetřit nesmí vám říct že se s tím zabívat nebudou.-..

Maxell 9 před 8 roky

Tak jsem odeslal všechny podklady na okradeni.lide@seznam.cz
Děkuji.

Androneda 13 před 8 roky

Zdravím, dnes jsem byla na policii a podala jsem trestní oznámení. Tam jsem se mimo jiné dověděla, že každý poškozený má přijít sám osobně. Pak teprve mohou propojit vyšetřování i s dalším poškozenými. Je důležité mít emaily přímo od té paní. Také jsem veškerou komunikaci poslala na ten email, a ten jsem předala policii spolu s heslem. Oni ho přijali, takže už ho nespravuji. Škoda, do hodnoty 5000Kč, je hodnocena jako přestupek. Myslím, že by bylo dobře, aby se přihlásili všichni, které ta paní okradla. Pak máme větší šanci se dobrat spravedlnosti. Jednání s policií bylo příjemné. Každý se má hlásit v místě bydliště.

Marcela Dubova 6 před 8 roky

Ok, ted jdu vse preposlat na ten mail a na policii jdu take behem pristich dni !

Androneda 13 před 8 roky

Co se týče emailové komunikace s tou paní, tak policie potřebuje emaily poslané přímo od té paní, aby zjistili IP adresy. U mě to probíhalo tak, že jsem se na policejním počítači přihlásila ke svému emailu, a pak jsme zobrazili zdrojový kód emailů od ní. Tyto informace si pak policiie vytiskla a přidala k ostaním informacím, které jsme sepsali. Emaily, které jsem poslala na ten speciální email jim poslouží jako originál mojí komunikace s tou paní.

Ejmi 12 před 8 roky

Dobrý den, a když tedy přepošlu na ten mail svojí komunikaci, postačí to? Abych byla upřímná na policii opravdu nemám kdy zajít, ale byla bych ráda, aby to paní jen tak neprošlo... Proto bych přeposlala komunikaci...

Olinka Humpoláková (autor tématu) 35 před 8 roky

Když sem řesila uzj ednou tento pripad tak sem taky byla na vyslechu a chteli komunikaci..

Androneda 13 před 8 roky

Zdravím, ano, je třeba se dostavit na policii osobně. I kdybyste podala oznámení elektronicky, tak si Vás pak pozvou k výslechu. Když se tam rozhodnete jít sáma, tak si volíte podle sebe termín a čas.