Novinka - testujeme Skupiny!

Diskuze » Chyby a vylepšení VšezaOdvoz

Admin Petr (autor tématu) 247 před 5 roky

Právě jsme v betaverzi pustili novou funkci - Skupiny. Již brzy budete moct své skupiny zakládat, aktuálně tuto možnost mají jen vybraní testeři z řad uživatelů. Určitě ale už i v této fázi se můžete do skupin zapojit. Stačí si najít skupinu, která vás zajímá a požádat o vstup. Pokud chcete založit vlastní skupinu nebo máte zpětnou vazbu, napište na podpora|zavinac|vsezaodvoz.cz a my se Vám ozveme, až budeme rozšiřovat řady beta testerů.

Proč zavádíme skupiny?
Skupiny jsou tu z jednoduchého důvodu. VšezaOdvoz funguje již 10. rokem a stabilně roste. Zároveň ale vidíme, že darování věcí by mohlo být mnohem lokálnější (ideálně sousedé mezi sebou) a komunitnější (lidé s podobnými zájmy či v podobné životní situaci), tj. méně cestování a bližší vztahy mezi uživateli. Celkově chceme, aby VšezaOdvoz bylo o mnoho víc ve vašich krásných rukoua a žilo ještě o dost víc tady i mimo web Jak přesně to bude fungovat a další podrobnosti se dočtete zde: https://vsezaodvoz.cz/skupiny-beta Váš Tým VšezaOdvoz

rakapka 36 před 5 roky

a kdy budeme moct založit i my ostatní?

David Jenne 19 před 5 roky

Dobrá práce, zatím to vypadá nadějně. Jsem zvědavý jak to bude vypadat až to vyjde z bety...

Admin Petr (autor tématu) 247 před 5 roky

@rakapka - testování chvíli potrvá, ale zatím je mezi testery ještě místo - dali jsme Vám tedy roli testera. Můžete tak svou skupinu založit - více info v emailu

Tomáš 421 před 5 roky

@Admin Petr: Tak to mi můžete rovněž poslat takový podobný email. Rád vypomohu.

rakapka 36 před 5 roky

Děkuji,už se do toho pouštím.. a mám první dotaz - když zaládám skupinu Vinohrady, jak ji centrovat na místo, když Vinohodrad (a i ostatní čtvrti) je rozprostírají přes území prahy 2, 3 a 10.... ? V kolonce místa mohu vždy zakliknout jen jedno číslo části prahy... děkuji

Zuzana 26 před 5 roky

Prosím dotaz: Např. nepěstuji zeleninu ani kytky, bydlím v bytě, ale přesto mám zájem o předání domácích výpěstků . Mohu se tam přihlásit, když se tímtéž nemohu revanšovat ? Děkuji za odpověď. Z:

Admin Petr (autor tématu) 247 před 5 roky

@Tomáš - paráda, někoho zkušeného a z jiného kraje právě potřebujeme Více info v mailu

Admin Petr (autor tématu) 247 před 5 roky

@rakapka - jo, toto zatím není ideální - dejte tedy Kraj i Okres = Praha a obec nechte nevyplněnou, zde není povinné.

@Zuzana: o přihlášení můžete zažádat, obecně VšezaOdvoz nevyžaduje revanš přímo na získanou věc (spíš celkově se snažit darovat i brát v rozumném poměru) čili není to nutně na závadu. Každopádně je to testovací verze, uvidíme, jak to kdo bude brát Obecně vzato je ale přijetí nového člena na adminovi skupiny (v tuto chvíli jejím zakladateli), koho vpustí. Má zodpovědnost za dobrý chod skupiny

Martina 131 před 5 roky

Bude existovat možnost vstoupit,přihlásit se do skupiny,například když někdo pojede pracovně na druhý konec republiky?

David Jenne 19 před 5 roky

@Admin Petr - před třemi dny jsem napsal na podpora [at] vsezaodvoz.cz žádost o založení nových skupin, ale nikdo mi neodpověděl... Je možné skupinu nějak založit přímo z rozhraní stránek?

Eva* 171 před 5 roky

Zdravím, po seznámení se s beta verzí moc nadšená nejsem. Zase jen práce navíc. I tak měl člověk spoustu práce a času se zadáváním inzerátů, nafocením darů, probíráním mailů, čekáním na zájemce. Teď ještě navíc bude muset podstoupit schválení od někoho dalšího, jen aby si o věc mohl říct, pokud bude jen ve skupině. Správce skupiny budou tedy dělat lidé, co nevědí, co se svým volným časem. Spíš než zjednodušení mi to připomíná systém- Proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě. Celý koncept na mne působí, že se někdo asi dost nudil. Chápu, že se server někam potřebuje vyvíjet a růst, ale tohle mě nenadchlo, ani neoslovilo. Nebudu tu sedět a přemýšlet, do které ze skupin by bylo nejvhodnější tu kterou věc ještě dát. Je mi líto, to radši věci nabídnu jinde. Co se darovaných věcí týká, než se přidávat do dalších skupin, jen abych si mohla o něco požádat, tak radši věci oželím a i kdybych je potřebovala, budu je shánět jinde. Chápu, že pro provozovatele serveru je lukrativnější, abychom tu trávili co nejvíce času a co nejvíce klikali, ale o tomhle život není. Zachraňovat planetu budu radši jinde. Přenechávám své místo v beta testování někomu jinému, koho mít funkci učiní šťastným.

Ivana B. 57 před 5 roky

Evo, také se mi to tak zdálo, skupiny se duují ,ale čas ukáže, nic není nikdy tak horké. Založila jsem skupinu pro všechny Pražáky a okolí bez omezení kategorie s tím, že je i pro mimopražské, kteří mají Prahu na svých cestách. Čas také nemám, ale zkusila jsem to a uvidíme..

rakapka 36 před 5 roky

Mě zase zajímá jestli tedy inzeráty, vložené do skupiny budou viditelné i pro všechny uživatele na hlavní stráce? myslím že nekde v infu bylo psáno že ano. Jde o to, aby člověk co se přihládí, nemusel prohledávat ne jen hlavní nabídku, ale aby pak kůli sledování inzerátů nemusel projíždět třeba seznam dvaceti skupin, jaké jsou v nich inzeráty. A pravda je, jak píše Eva, že čekat pak na schválení do skupiny, ve které najde inzerát o který mám zájem, je složité - mezitím už totiž bude nabídka pryč. Ze začátku mě možnost skupin oslovila, ale ted také nacházím komplikace.

Admin Petr (autor tématu) 247 před 5 roky

Díky za dosavadní zpětnou vazbu, čím konkrétnější podněty tím lépe můžeme vyladit. Od testerů (adminů skupiny) prosíme připomínky a nápady raději do emailu, kde se dá nad konkrétními tématy přehledněji konverzovat.

@rakapka: ano, tak to funguje - viditelné jsou pro všechny Prodlevu při schvalování už diskutujeme po emailu s Evou, zkusíme vymyslet jak to zrychlit

Martina 131 před 5 roky

...viditelné jsou pro všechny,ale nemohou si kliknout na Mám zájem...

Judith 35 před 5 roky

To je samá Praha a co Brno?

David Jenne 19 před 5 roky

Bylo by hezké přidat možnost přidání inzerátu do skupin, ale zároveň umožnit reagování komukoliv - třeba bych rád něco nabídnul všem, ale zároveň to inzeroval i ve skupině. Pak můžu dát třeba přednost lidem právě ze skupiny, ale možnost reagovat bych dal všem

rakapka 36 před 5 roky

Na jaký email tedy psát ohledně návrhů ohledně skupin? díky

Admin Petr (autor tématu) 247 před 5 roky

@testeři: podněty prosíme přímo na podpora(zavinac)vsezaodvoz.cz . Děkujeme! (editováno adminem)

Tomáš 421 před 5 roky

ad Martina: To sice ne, ale nikdo Vám nebrání kliknout na "zobrazit skupinu" a poté, v případě zájmu, na "vstoupit do skupiny".

rakapka 36 před 5 roky

tak jsem už taky dojela na skupiny - měla jsme zájem o dva inzeráty, oba byli ve skupině praha - i kdžy jsem hned požádala o vstup do skupiny, inzeráty byli za chvíli pryč, a já na ně neměl ašanci regovat. Žádost o vstup do skupiny nebyla dodnes schválena, už je to několik dní. tohle se fakt nepovedlo

Ivana B. 57 před 5 roky

Psala jsem již adminovi, nemohu se dostat na druhou stranu členů a podle mne tam jste.. díky za pochopení, s temi inzeráty mne to moc mrzí, iv

Admin Petr (autor tématu) 247 před 5 roky

Mrkneme hned na to

Ivana B. 57 před 5 roky

DÍKY PETŘE ZA NÁPRAVU, NAPIŠTE MI PAK, ČÍM TO BYLO. NA DRUHOU STRANU SEZNAMU ČLENŮ SE ALE STÁLE NEDOSTANU.. TEĎ JSEM PŘIJALA DALŠÍ UŽIVATELE, JSEM RÁDA, ŽE SE SKUPINA ROZRŮSTÁ A BUDE DOUFÁM AKTIVNÍ. KONTROLUJI DENNĚ, TAKŽE SNAD BUDE VŠE V POŘÁDKU. ZATÍM ČEKÁM S PŘIJETÍM JEN DVOU LIDÍ DO KUPINY, KTEŘÍ OPRAVDU HODNĚ BEROU A NEDALI ANI JEDNU VĚC,ALE JSOU JASNĚ V POŘADÍ. VSTUP JSEM NEZMAÍTLA ZATÍM NIKOMU. MĚJTE SE A DÍKY, IV

Tomáš 421 před 5 roky

Mně to připadá trochu divné, že nelze klikat na "mám zájem". Nejprve jsem to považoval za technickou závadu. Skupiny jsem chápal spíše jako pomoc k lepší lokalizaci a cílení inzerátů. Takže souhlas s "rakapka" - vyblokování tlačítka "mám zájem" se vážně moc nepovedlo.

Jitka 7 před 5 roky

Ahoj, uz se na to mozna nekdo ptal, ale... nabizim skrin a dala jsem ji do skupiny, kam jsem se prihlasila, v domeni, ze bude viditelna pro vsechny. Coz nejspi je. Pak jsem ale pochopila, ze ti, co nejsou ve skupine, nemohou na muj inzerat odpovedet... takze mi zacali psat lidi, kteri maji o skrin zajem, na jine inzeraty. Treba na muj inzerat na tenisovou raketu mi napsala pani, ze by rada mou skrin, ale ze mi nemuze napsat, ze to nejde. (Tenisovou raketu jsem do skupiny nedala...) tohle, myslim, neni idealni. Pro me by bylo lepsi, kdyby mohl kdokoli odpovedet na cokoli s tim, ze kdo chce sledovat jen svou skupinu sveho rajonu, muze, ale ostatni mohou sledovat a odpovidat na vse. Diky Jitka

Tomáš 421 před 5 roky

ad Jitka:

Martina 131 před 5 roky

Možná by vše vyřešilo nějaké další tlačítko k jednorázovému oslovení dárce. bez vstupu do skupiny.

Tomáš 421 před 5 roky

ad Martina - přespříliš složité.