Pomoc

Diskuze » Přání, komentáře a otázky

Dana Dostálová (autor tématu) 40 před 7 roky

Je to už po několikáté. Stejná situace. Procházím inzeráty a najdu žádost o pomoc, respektivě poptávající inzerát na nějakou věc. Podívám se zda danou věc doma nemáme, není pro nás zbytná, zda bychom ji nemohli oželet a pomoci tak člověku v nouzi. V 80 % je výsledek stejný, poptávající se začne vyptávat v jakém je věc stavu, zda je nová, značková, kolik stála původně a podobně, požaduje fotku i detailní info. Pak najednou nemají zájem, napíšou že se omlouvají že už věc nepoptávají nebo přestanu úplně bez omluvy komunikovat. Upozorňuji že jde o solidní a čisté věci, kšunty nenabízím. Začíná mi tedy vrtat hlavou zda ti co věci poptávají věci opravdu shánějí, zda očekávají že dostanou nové, značkové zboží nebo že jim věc přivezu přímo domů. Pokud něco poptávám tak věc opravdu potřebuji a jsem velice vděčná darujícímu ke kterému si samosebou přijdedu kam a kdy si řekne. Zajímala by mě situace u jiných uživatelů. Hezký den všem!

Petr Roubíček 242 před 7 roky

Osobně bych nereflektoval na podobné věci , a nic extra nevozil .

Marty 44 před 7 roky

Dobrý den.
pokud se vám toto stává běžně posílejte mi na můj email marty@vsezaodvoz.cz celé kopie komunikace a my si s daným uživatelem zde poradíme a věc urovnáme na pravou míru. Neradi bychom přišli o super dárce věcí
S pozdravem #AdminMárty

Dana Dostálová (autor tématu) 40 před 7 roky

Já jsem to začala řešit udělováním negativního komentáře. Pokud někdo něco poptává a moje věc mu nevyhovuje, samosebou má právo na to aby věc odmítnul, nikomu nic nenutím, ale postrádám nějakou úroveň, zatím mi to přišlo jako spíše "počkám si kdo nabídne lepší, hodnotnější, značkovější" Předposlední případ kdy jsem sociální rodině v nouzi nabídla poměrně kvalitní kočárek nemalé hodnoty mě přesvědčil, že asi je fakt lepší to přejít a nereagovat. Komunikace 3 dny, neustálé vyptávání, vymlouvání se proč nemůžou a nakonec žádost, že si ho vezmou jenom když jim ho přivezeme :-/ Desítky "vážných" zájemců kteří během jednoho emailu odpadávali jako mouchy s výmluvamy proč zrovna oni nemůžou. Poslední případ kdy tu paní nutně poptávala věci pro zvířátko, nabídla jsem jí že mám celou tašku, že zvířátko teď neplánujeme a věci nám tu jen tak leží. Nic, žádná odpověď, ticho. Odpovídání na poptávky budu muset přehodnotit.

Klára 9 před 7 roky

Dobrý den, já bych to nebrala zase až tak vážně. Ano, mohou se tu objevit spekulanti, ale na druhou stranu je v pořádku nabízené věci nafotit a uvést stav. Shánět téměř věc ve velmi slušném stavu je také v pořádku, osobně jsem například sháněla věc ne pro sebe, a tak jsem stála o popis a fotografii věci, aby bylo jasné, zda ji má smysl vyzvednout (jde i o můj čas).