obchůdky Sue Ryder

Diskuze » Přání, komentáře a otázky

Monika Ondrejovičová (autor tématu) 9 před 8 roky

Dobrý den, nebylo by vhodné "zkombinovat" tento web s kamennými obchůdky Sue Ryder v Praze?
Tento web se jmenuje Vše-za-odvoz a patrně na něm nejlépe (pro darující i obdarované) frčí opravdu větší věci (nábytek, spotřebiče, hromada cihel).
Obchůdky Sue Ryder jsou benefiční, věci zejména menší (šaty, šperky, knížky, drobné vybavení) se do nich nosí zdarma a pak si je jiní lidé koupí za menší obnos. Výtěžek je věnován na podporu domova důchodců Sue Ryder.
Dle mých zkušeností s darováním větších věcí je třeba mít opravdu trpělivost s dochvilností, připraveností a orientačními schopnostmi obdarovávaných. Neměla bych ji s dětským oblečením , to dávám do Sue Ryder.
Možná by mohl být zde na webu odkaz na Sue Ryder s tím jaké věci se tam hodí a u nich by mohl být odkaz na tento web, protože větší věci neberou, nemůžou, nemají na to prostory a vůbec jsou zaměření prostě trochu jinak.
Děkuji za reakce Ondrejo

Eva* 171 před 8 roky

Krásný den Moniko, Domov Sue Ryder na tom není zdaleka tak bledě. Je to již léty zavedený domov. Dostává se mu veškeré pozornosti. Často mají různé akce, pravidelně tam docházejí dobrovolníci- tedy pracují místo personálu zdarma. Z mého pohledu se nejedná ani o klasický Domov pro seniory, spíš o dobře promyšlený marketing- mají vlastní síť restaurací, jsou různě po světě, viz. např. i to, že mají tiskovou mluvčí. Který Domov pro seniory toto má? Žádný, protože tam jim nejde o prestiž a peníze... nemají na to čas... starají se o seniory, a ne aby dobře vypadali. Vím, že jste chtěla pomoct. Myšlenka je to dobrá, leč u nás lidé, resp. zejména různé organizace zneužívají co mohou.

Monika Ondrejovičová (autor tématu) 9 před 8 roky

Jakkoli je zde mé psaní více hozenou rukavicí pro sběr názorů, než snahou cokoli kamkoli tlačit. Kdybych znala potřebnější organizaci než Sue-Ryder, která by poskytovala možnost "sprostředkovatele", kde je možné nechat užitečné věci, aniž by skončili v koši, psala bych o ní. Děkuji za názor a ráda si přečtu případně i další.

Akela 588 před 8 roky

Já si myslím,že zde nabízené a darované věci rozhodně v koši nekončí. Určitě třeba pomohou početné rodině a lidem, kteří nemají na rozhazování.

Jaro Třináct 36 před 8 roky

Souhlasím se Zdenou!

Petr Roubíček 242 před 8 roky

přesně tak je spousty organizací co chtějí prostředky ,ale tento web je tu proto aby si lidé dávaly co nepotřebují mezi sebou pokud by např. charita něco brala a pak prodávala tak to pro mě ztrácí význam ,zkrátka já něco dám někdy třeba něco dostanu a o tom to je to je na tom to jedinečné ,charita dostane peníze např. od bohatých jedinců nebo vlády apod.

Monika Ondrejovičová (autor tématu) 9 před 8 roky

Díki za Vaše názory. Všechny jsou k věci. Kdo snad bude chtít něco jiného, než tento web, najde si to sám a taky si myslím, že tento web je prima. Líbí se mi hodne i ten komunitní prostor pro výměnu názorů.

(smazaný uživatel) 134 před 8 roky

jasně, ale pomyslete na tu nespravedlivost a nerovnost. student zařizuje pokoj je schopen si přijet. proč by to měl přednostně dostat sue ryder ?
Není prací žádného portálu (pokud si jej sue ryder nespustí) aby hlídal zda to či ono sue ryder nepotřebuje. Navíc, nikdo si ze sue ryder nepřijede ale předpokládají odložení na sběrné místo.

Osobně si myslím že ten kdo chce myšlenku Sue Ryder podporovat nejlépe udělá když si zjistí co se seniorům hodí a potřebují a v jejich prospěch něco naloví sám. Já třeba mám k tomu systému svoje výhrady.

enk 2 před 8 roky

Dobrý den Moniko, nevím, jestli znáte organizaci Diakonie Broumov. Když jsme vyklízeli pozůstalost, opravdu hodně "lepších" věcí, které se daly ještě prodat, jsme odvezli právě do obchůdku Sue Ryder. Mě se ta myšlenka, že se věci prodají a tedy pomůžou 2x líbí moc. Těšilo mě také to, že když si to někdo koupí, opravdu o to má zájem a bude to sloužit a zároveň ty utržené peníze z toho poslouží ke koupi toho, co zas potřebuje někdo jiný.
A pak nám zbylo spousta věcí, třeba nesourodé nádobí, kusy látek, které by se těžko prodávali a tady na webu dlouze nabízeli a to zas s velkou vděčností přijala právě Diakonie Broumov, která má jinou cílovou skupinu. Azylové domy pro lidi v nouzi a tak. A tady se mi zas podařilo udat nějaký nábytek a nebo naopak drobnosti jako kosmetiku. Takže já jsem pro všechny cesty, jak najít nový domov svým věcem

Janiik Krejčová 3 před 8 roky

Tady tenhle web mi přijde jako skvělý pro takovou šedou zónu lidí (do které se mimochodem jakožto student se staršími rodiči počítám taky), kteří rozhodně nemají peněz na rozhazování, ale ještě nejsou v hmotné nouzi, tedy nemají nárok na příspěvky státu, charit a podobně. Jistě, můžu chodit (a taky že chodím) na brigády, můžu si koupit nové skleničky nebo matraci, ale pro nás to, že nám tady někdo ty skleničky a matraci na vyhození dá, znamená, že si můžeme párkrát na oběd udělat maso místo těstovin s kečupem, nebo nemusím jít jeden den do práce a místo toho se můžu učit.

Eva* 171 před 8 roky

Z peněz, které Diakonie nebo Sue Ryder vytěží z prodeje darovaných věci nenakupují pro stařečky nebo Diakonie z toho platí lidi, kteří darované věci třídí- mají na to obří haly a jsou tak zavaleni věcmi, že už nevědí co s tím. Prodávají co dostali zdarma, místo aby to potřebným v nouzi zdarma nabídli. Zkrátka jen jiný druh podnikání. Z toho důvodu se snažím darováním takovým organizacím vyhnout. Člověk si od nich musí vše kupovat, i když žije pod mostem.

Akela 588 před 8 roky

Jaro Třináct 36 před 8 roky

Paní Eva: ...Prodávají co dostali zdarma, místo aby to potřebným v nouzi zdarma nabídli. Zkrátka jen jiný druh podnikání. ...
Nutno dodat, že nejsou jediní!!! Armáda spásy si pořídila obchod na Velké ohradě na Stodůlkách, kšeft kšeft a zese kšeft ((

(smazaný uživatel) 134 před 8 roky

ale nepletl bych to dohromady.
Jak pomohou plesove saty 80tiletemu postarsimu paru ? nijak. tyhle veci se prodavaji proto ze za penize lze koupit to co je aktualne treba.
armada spasy dela totez, proc davat bezdomacum oblek na maturak kdyz maj hlad a nemaj na drogy.

Monika Ondrejovičová (autor tématu) 9 před 8 roky

Zde výše psal pán pod jeménem "enk". To s tou diakonií Broumov by mě zajímalo. Neměl byste prosím na někoho telefon? Protože jsem přesně tuto možnost surfovala: komu dát starší funkční věci, nábytek, které se nehodí ani sem a nic jsem nevysurfovala. Možná není úplně vhodné psát telefon přímo sem do veřejné diskuze. Je možné poslat mi jej přímo do e-mailové schránky, pokud jakože zareagujete na některý z mých aktivních inzerátů. Budu ráda. Děkuji.

Maqi89 135 před 7 roky

Z vlastní zkušenosti vím, že Sue Ryder bere jen "fajnové" věci, třeba naštíplý hrníček nebo nekompletní sadu nádobí si nevezmou. Zkusila jsem tam dát nějaké věci, ale půlka mi zbyla.

Nicméně existuje plno organizací, které pořádají dobročinné bazárky a výtěžek jde přímo potřebným (nehledě na to, zda to jsou senioři, matky samoživitelky, postižené děti, opuštěná zvířata, psí útulek, atd.).

Navíc z vlastní zkušenosti vím, že když do nějaké takové organizace zavoláte a domluvíte se, věci si rádi vezmou přímo.

Eva* 171 před 7 roky

Výtěžek nejde přímo potřebným, dost velká část jde vždy na organizaci ( neziskovku apod. ).

Maqi89 135 před 7 roky

Evo, to záleží právě na té organizaci. Někteří lidé jsou totiž ochotní pracovat jako dobrovolníci a tyhle věci dělají bez nároku na honorář, prostě proto, že chtějí pomáhat.

Eva* 171 před 7 roky

Ano, vím. Roky jsem pracovala jako dobrovolník. Už bych to nedělala. De facto dobrovolník odvede práci za zaměstnance, ten na něj bere ještě příspěvky...úžasný způsob jak vydělávat na lidech s dobrým srdcem.