darování víc věcí

Diskuze » Přání, komentáře a otázky

(smazaný uživatel) (autor tématu) 5 před 8 roky

Já mám špatnou zkušenost s nabízením věcí z jiného serveru, kdy u několika mých inzerátů hraček a dětských věcí za odvoz napsala paní, že bere všechny, poté když si odvezla dva pytle věcí, že za ně zapomněla poděkovat, mi přišlo líto. a o to víc bylo horší, že mi pak volala, že teda jela přes půl města pro věci na vyhození... Ty věci nebyly na vyhození, to opravdu ne, ale třeba někde byla knížka počmáraná, nějaký plyšák neměl očičko a nebo u kyblíčkové vkládačky chyběla jedna z mnoha kostiček... příp. u košilky chyběl knoflíček, ale nebyly to všechny věci, jen sem tam nějaké... ale paní říkala, že je prostě vyhodila... To mi přišlo jako obrovská škoda. Před několika měsíci jsem na nějakém portále zahlédla u inzerátu výměnu např. za banán, jablko, mandarinku apod. což je v hodnotě cca 5 korun, ale určitě by to potěšilo, když někdo dává věci, které jsou úplně funkční, nebo minimální vadou, ale z nějakého důvodu (stěhování) je musí dostat z domova ihned... , nebo se jedná o dětské nepoškozené oblečení, funkční hračky, které se jinde nabízí kolem dvacky, tak co kdyby se tady ty fakt hezké věci mohly - ale nemusely - inzerovat i za ten banán ? a zájemci by si třeba pak vybrali jen to, co opravdu chtějí a nepsali by, že berou všechno a pak to skončilo na smetišti.

Ok9 11 před 8 roky

A proč ne? každýmu tu mandarinku klidně přinesu - vždyť bude Mikuláš, tak se přidám a třeba se rozšíří nabídka, protože lidi kolikrát maj doma spoustu věcí, který jim doma překáží, třeba i mají na ně nějaký vzpomínky, ale ty věci už nevyužijou, nejsou žádní "obchodníci", ale zase zadara se cukají to dát, že si toho ten obdarovaný nebude vážit, a věc s lehkým srdcem vyhodí, no dyť to bylo zadarmo... - ale takhle tu věc předají s větší radostí protože budou mít hřejivý pocit, že ta věc ještě někomu poslouží a udělá radost tomu, kdo ji opravdu chce a neskončí druhý den u kontejneru. A možná si lidi rozmyslej psát a brát věci, co vlastně ani nechtěj a ty věci se tak dostanou do "správných" rukou ?

Pavla 10 před 8 roky

Řeknu Vám k tomu jedno. Všechno je to o lidech a o jejich přístupu k věci. Pokud se u Vás jedná o dětské věci, můžete je dát s klidem na nějakou charitu, kde víte, že Váš dar ocení. Já osobně jsem docela dost obezřetná při psaní inzerátů - když je někde nějaká malá vada, tak na to upozorním, případně i nafotím právě abych se vyhnula nějaké nepříjemnosti jako se stala Vám - darujete věci a ještě za to dostanete vynadáno. Samozřejmě je to za cenu toho, že si kolikrát i déle počkám na nějakého zájemce.
Myslím, že celkově si lidi docela zvykli na to, že mnoho věcí lze pořídit za odvoz tak ani nepoděkují. Cca před půl rokem jsem se zbavovala různého nábytku - byl pěkný, ale za peníze by si ho asi nikdo nevzal a hlavně jsem na to celkem pospíchala. Každý kdo si pro něco přijel přivezl čokoládu, nebo nějakou jinou drobnost. Teď? Jsem v podobné situaci, zase se zbavuji hlavně nábytku a cítím velkou změnu v chování. Arogance některých lidí nezná mezí. Dokonce se mi stalo, že po mě paní chtěla dovézt sedačku k ní domů (poměrně dost daleko) s tím, že ona nemá na dopravu. Když jsem jí slušně odpověděla že ani já nemám velké auto, tak se do mě pustila že je matka samoživitelka a že já jsem...... no, nic slušného.

Parkes 57 před 8 roky

Máte pravdu, Pavlo, potíž je i s těmi, co neskousnou odmítnutí a argumentují: Zájem jsem projevil první, tak mám právo to dostat!, případně na mou reakci neráčí třeba den odpovědět, mezitím věc zarezervuji pro jiného, a je zase zle. No, beru to jako cvičení v sebeovládání. Dětské věci dám raději tady než do kontejneru charity, ale je pravda, že občas váhám komu. Jako první u mě vypadnou všichni, co mají desítky "získal" a žádné "daroval". Je to o slušnosti, o rovnováze. Věřím, že nejde o totální chudáky, ale buď o pohodlné sobce nebo chytráky různého druhu (vyčůránky).
Na druhou stranu, tábor darujících jsou těžko samí andělé se zlatou hvězdou na čele, že jo.
Takže hele - jsme jen lidi, tak proč bychom se na sebe neusmívali