Negativní hodnocení poptávajících - zájemců

Diskuze » Přání, komentáře a otázky

(smazaný uživatel) (autor tématu) 35 před 8 roky

Zajímal by mě názor ostatních na hodnocení poptávajících, tj. zájemců, kteří projeví zájem o nabízenou věc, nabízející navrhne místo a dobu předání, ale zájemce zjistí, že je to problematické tam dojet, třeba má malé děti, se kterými je přestupování v MHD problematické, a autem pro některé věci jezdit by se prodražilo, tak se rozmyslí. Žádný konkrétní termín domluven není, nabízející nikde nečeká, prostě jde pouze o poptávku.
Můj názor je ten, že negativně by se měl hodnotit až ten zájemce, který potvrdí schůzku na konkrétním místě a konkrétním čase, já na něj někde čekám, a on nedorazí. Toto mne omezuje, protože musím někde čekat, tak tuto situaci budu hodnotit negativně.
Ale to, že někdo věc poptává, já navrhnu kde a kdy můžu předat, tak to by se člověk musel v hodnoceních poptávajících upsat...
A navíc mi to vůči poptávajícímu připadá nefér, když se mi vlastně nic nestalo....
Takhle to asi myšleno nebylo...
Nebo ano???

Ivana B. 57 před 8 roky

Paní Suchánková, já jsem Vám tuto nedělinapsala, že mám o věc zájem .. vyjste mi odpověděla, že s termínem počítáte, napsala adresu, telefon..já nereagovala .. večer jsem si přečetla Vaše negativní hodnocení, jak jste na mne čekala, jak jsem se neozvala.. obratem, jak používáte ve svém negativním hodnocení vy, jsem Vám napsala, omluvila se ,že jsem mail nezaregistovala a od Vás ani jedna odezva.. Negativní hodnocení mám od Vás stále, ok, ale veřejně do hodnocení se vyjádřit nemohu.. Šla jsem proto na Vaše hodnocení a zjistila jsem, že tam máte to stejné.. to znamená, že vlastně jste mně udělala to samé ,co tady kritizujete.. napsala jsem to samé týmu Vše za Odvoz, zatím také žádná odezva..

(smazaný uživatel) (autor tématu) 35 před 8 roky

no protože jste VY mně napsala, že dorazíte druhý den po 10. hodině, ten čas jsem vám i s adresou potvrdila a vyhlížela vás ! Vzhledem k tomu, že mám rodinu, tak jsem plánovala program na zbytek dne, dost dlouho jsem ale na vás čekala doma a nic... a s dětmi jsme šli ven z toho důvodu až později, než jsme měli v plánu...
Bylo to pro mě (a moji rodinu) určité omezení...
Něco jiného je ale hodnocení poptávajících když NENÍ domluvena a potvrzena konkrétní hodina.... Já jsem na Vás čekala, jak jste VY sama navrhla...
nevím, kolik věcí jste vy sama už recyklovala a čekala doma na někoho kdo nedorazí... já mám bohužel takovou spoustu špatných zkušeností... ale asi budu věci vyhazovat...

Lukáš Václav Effenbe 29 před 8 roky

Dovolol bych si malé zamyšlení.. i na tým všezaodvoz (admina) - udělovat negativní komentář jednostranně mi přijde hodně nešťastné. Pokud dostanu negativ, měl bych mít právo se k němu vyjádřit. Ze zkušeností z aukra, kde někdy obchoduji, to funguje dobře. Osobně negativní komentář neuděluji - předání si domlouvám tak, aby mě zastihli v práci (nevzniká mi omezení) nebo doma v čase, kdy nic neplánuji (večer mezi 8 a 10 - nevzniká mi omezení). Sám jsem velmi zaneprázdněn a chápu, že k předání někdy nedojde, protože člověk dá oproti bezcené věci přednost něčemu jinému. Kdo má opravdu zájem, přijde. Věci NIKDY někam nevozím a NIKDY si nedomlouvám předání tak, aby musel někde čekat. U věcí za odvoz mi to přijde jako bláznovství.

(smazaný uživatel) (autor tématu) 35 před 8 roky

No mně se bohužel stalo, že ač mám víc než sto kladných hodnocení, tak jsem "schytala" negativní hodnocení od pána jen za to, že jsem projevila zájem o předmět. Napsala mu, že bych mohla přijet třeba druhý den, tak mi pán měl poslal termín, kdy může věc předat i svůj telefon a já se mu neozvala.... Nebo jiná paní navrhla předání cca 10 km od mého bydliště, Praha je velká ... a já nemám opencard, přestupování s dětmi je složité, a hlavně ta paní, která nabízela videokazety, tak ani nevěděla, co na nich je, protože byly nepopsané... tak to je pak jízda pro zajíce v pytli... Člověk, když má malé děti, které mu někdy totálně změní plány, tak opravdu někdy nezvládne na všechny maily reagovat obratem ... ale tímhle příspěvkem jsem spíš chtěla zjistit, jak to vidí ostatní, prostě nějaká pravidla, co už si zaslouží negativ a co je jen nezávazná poptávka... Protože někdo fakt s chutí hodnotí jenom to, že mu jiný neodepíše a nepotvrdí místo, den a čas schůzky, který určí předávající.... Zatímco podle mě by se měla situace hodnotit až poté, co zájemce, když mu já vyjdu vstříc časově podle toho, jak on napíše, že mu to vyhovuje, čekám na něj marně, a on mi za pár dní v mailu vynadá .....

Lukáš Václav Effenbe 29 před 8 roky

naprosto vás chápu.. osobně negativy prostě udělovat nebudu. Kvůli většinou bezceným věcem si nehodlám kazit karmu a nehodlám pranýřovat někoho, že vyměnil cestu přes půl prahy pro nějakou blbost za něco smysluplnějšího. Kdybych ty věci prodával a měl bych v tom peníze, nebo čas, je to jiné.. takhle mi to přijde nešťastné.

Ivana B. 57 před 8 roky

Zdravím.. paní Suchánková udělala pak to samé také, s tím negativním hodnocením.. každopádně server je to bezva, lidé zde úžasní, ale bohužel jsou různí..

(smazaný uživatel) (autor tématu) 35 před 8 roky

Paní Ivana nerozlišuje NEZÁVAZNOU A NEPOTRZENOU poptávku od jejího návrhu přijít si ke mně v konkrétní den v konkrétní dobu pro nový deštník, co jsem nabízela a odřekla jiné zájemce. Čekala jsem na ni doma, ač jsem se chystala na program s dětmi, a ona nepřišla ani se jinak neozvala. Tohle chování už podle mne bylo negativní, protože mne a mou rodinu omezila... Když tato možnost je, a sama jsem "schytala" negativ za pouhou poptávku, tak nerozumím tomu, proč jiní negativ dávat můžou a já nesmím ???

(smazaný uživatel) (autor tématu) 35 před 8 roky

Nebudu si tady nechávat nadávat od nikoho. Opětovně žádám admina o vymazání a zrušení mého profilu raději budu věci asi vyhazovat, tohle nemá fakt smysl.... .-(

(smazaný uživatel) (autor tématu) 35 před 8 roky

Ještě bych chtěla dodat, že jsem na MD, mám dvě malé děti a snažím se předání zkombinovat tak aby čas vyhovoval zájemci i mně, ale chceme jít také ven, na procházku atd., proto jsem paní Ivanu zvolila, že měla dobré hodnocení a připadala mi spolehlivá... o to víc mě mrzí její reakce, které mi psala na soukromý email... Narozdíl od mnohých netrávím 8 hodin denně v zaměstnání, takže fakt jsem byla ráda, když zájemce byl dochvilný. Z výše uvedených důvodů /krmení, koupání, uspávání/ na večery předání moc nezvládám... Každý ať nejdřív zpytuje své svědomí, než začne tady nadávat... Já jsem toto téma zakládala s tím, aby někdo definoval pravidla, bohužel jsem ta špatná najednou byla já... Takže se tu mějte hezky a doufám že takových paní Ivan moc nebude....