Zájemci, kteří chtějí všechno

Diskuze » Potřebuju poradit

Marketa Brazdova (autor tématu) 4 před 8 roky

Dobrý den všem,
Co děláte se zájemci, kteří vám napíší na všechno zboží, které nabízíte?
Nemám zájem darovat všechno jednomu člověku zvlášť když vidím, že jen bere a nic nedaruje.
Nejraději bych na takové zprávy vůbec nereagovala, ale výchova mi to nedovolí
Díky za vaše zkušenosti a rady
Markéta

I Love Holo 9 před 8 roky

Je to samozřejmě na Vás, ale nemyslím si, že někdo bude kupčit s cestovní kosmetikou, kterou také nabízíte (pokud mu to nechcete dát z důvodu, že by to prodal dál). Někdo si třeba prostě nemůže dovolit něco darovat a je v tíživé situaci.
Spíš mě udivuje, že na ty seznamy -získal/daroval- se tady kouká jako na jakési hodnocení. Já také zatím nic nedarovala. Protože momentálně nemám nic co bych sem mohla dát a nestyděla se za to jaká je to prkotina...třeba jak jedna paní darovala jednorázové plastové kelímky asi od kafe. Bylo by mi trapně...tak proč bych je sem dávala?

Ale jak říkám je to na Vás.

Marketa Brazdova (autor tématu) 4 před 8 roky

děkuji za názor. teď je to asi třetí nebo čtvrtá vlna, kdy jsem sem nahrála větší množství věcí a vždy se mi ozvou 2 stejné zájemkyně a chtějí všechno, já bych ráda obdarovala více potřebných, ne jen tyto 2 slečny/paní

Klára Míčková 35 před 8 roky

Tak třeba počkejte, jestli se ozve víc lidí. Jestli nabízíte věci, které k sobě "tematicky ladí", tak bych se nedivila, že se někdo ozve na vícero předmětů - u mě to tak taky párkrát bylo, ale nijak mě to nepohoršuje. Upřímně jsem spíš ráda, že věci najdou nového majitele rychleji.
Stran darování/přebírání - ne vždy má člověk něco, co se dá darovat, ale může se mu hodit spousta věcí odsud. Máma samoživitelka, studenti, starší důchodci... Vždyť je to jedno. Chcete-li darovat, darujte bez předsudků a bez "soudů"...

Marketa Brazdova (autor tématu) 4 před 8 roky

Ráda bych udělala radost více lidem, ale máte pravdu.. když se jim zboží líbí, tak jim ho dám

Lucie Morrýsek Morav 4 před 8 roky

Taky když někdo nabízí víc věcí a mě by se hodily tak na ně napíšu,ale vadí mi že i když jsem první tak některé lidi si vybírají a dají to třeba poslednímu.Bohužel nemám na to abych to mohla koupit,ale mam radost když to stihnu první je mi to líto když to nevíde. A těšim se až budu moct někomu taky něco darovat a mít radost že má radost

Eva 165 před 8 roky

Není povinnost darovat věci prvnímu. Každý daruje své věci dle uvážení. Pokud někdo získal už tři tv, pak nebude potřebovat další. Stejně tak jsou tu uživatelé, kteří vesele prodávají věci dál. Proto je na darujícím, komu věc daruje. Získat věc si přeje mnoho lidí, je to o štěstí. Také jsem mnohokrát o něco projevila zájem a nevyšlo to. Pak jsou tu ještě uživatelé, kteří sedí celý den u pc a žádají naprosto o cokoliv. Kdo daruje častěji, má o nich větší přehled. Osobně jsem nedávno nabízela elektroniku a z pěti zájemců nakonec nedorazil ani jeden. To je také smutné. Člověk chce někomu pomoci, udělat radost a ozvou se jen ti, kteří to vlastně očividně nepotřebují. Jinak by si přeci přijeli. Ne každému jde jen o to, aby se věcí jen zbavil. Jsou tu lidé, kteří pro věci chtějí další smysluplné využití a zároveň tím udělat dobrý skutek.

Sluníčko 53 před 8 roky

Dobrý den,
také přidám svou trošku do mlýna...pokud věci nabídnu tak jsem ráda, že někomu udělá radost a je jasné, že pokud těch věcí je víc, může se ozvat na všechny jeden zájemce (stává se mi poslední dobou často)... pokud je to zájemce, který si bez problému věči vyzvedne, jak se domluvímme tak v tom nevidím problém.

Víc mi vadí, že se ozvou lidé, kteří si domluví termín či napíší že termín napíší a pak už se neozvou....na moje mejlíky s dotazem jak to vidí buď nereagují, nebo napíší že nemají odvoz neboť jsou z jiného města (tot však sdělí po měsíci rezervace).

Mě pak jen mrzí, že věc mohla být už dávno předána někomu, komu by udělala radost ..i kdyby si ten dotyčný odnesl půlku pokoje

Akela 587 před 8 roky

Pro I Love Holo *** Pokud jste myslela s těma kelímkama mě, tak bych byla ráda, abyste si laskavě hleděla svého. Kelímky nebyly od kafe, byly z tvrdého plastu. /modrý, mramorový a bílý/.Naopak dnes si je zájemce odnesl a byl rád že je má. Tady se nabízí kde co, každému se hodí cokoliv a když ne tak nic. Pokud se pletu a týkalo se to kelímků někoho jiného neberte mou odezvu v úvahu. Děkuji.

Eva 165 před 8 roky

Zdeni, vůbec se nemusíte obhajovat. Každý z nás potřebuje něco jiného a něco jiného využije. Např. zmiňované kelímky jsou věc velmi praktická a dají se použít na mnoho způsobů. Nejen na pití, ale třeba i tvoření s dětmi nebo květináčky.

Akela 587 před 8 roky

Evo přesně tak, děkuji za hezký komentář. Docela mě to už naštvalo, protože už podruhé se do mě někdo strefuje. Já se tady snažím a že to dá hodně práce, udělat lidem radost a tohle mě jí fakt kazí. Paradox je ten,že to je od lidí co nikdy nic.... Vaše poslední věta o využití kelímků je přesně to co si myslím i já. Hezký den

Jarmila 1 před 8 roky

Jé, tedy to začínám hloupě,všem tady přeji hezký večer a teď proč to jé?
Mimochodem také jsem zatím nic nedarovala, ale naopak získala a to s velkým vděkem. Vůbec jsem netušila, že se tu děje něco takového co tu popisujete. Hm jsem naivní. Ale určitě nás je většina vděčných lidiček a vychcánkové se najdou všude.
Celý tento nápad mi přijde super a ten, kdo to tu spustil měl skvělý nápad!!!!

I Love Holo 9 před 8 roky

Zdeno nikdo se do vás netrefoval! Nějaká paní zde nabízela tmavé kelímky z měkkého plastu. Takové, co vám vypadnou z automatu a naleje se do nich kafe.

I Love Holo 9 před 8 roky

Ale jak jsem si všimla u jiné diskuze, tak se asi hádáte celkem ráda. Takže NE nikdo o vás nemluvil. Příjemný večer.

Akela 587 před 8 roky

Proto jsem napsala dole poznámku pro případ kdyby se to nevztahovalo na mě, souhra náhod.Kdyby jste jmenovala konkrétní osobu předešlo by se nedorozumění.Nepleťte si diskusi s hádkou. Já se tady s nikým nikdy nehádala a ani o to nestojím. Jen jsem se vyjádřila a na to má každý právo nebo máte jiný názor?

Akela 587 před 8 roky

Pokud tu někdo nabízel plastové kelímky tak nevím proč to někomu vadí. Pokud jsou čisté a nepoužité tak proč ne. Samozřejmě kdyby v nich měl nápoj umyl je a pak je chtěl darovat tak to už by byla jiná. Já jsem tu třeba nabízela aluminiové mističky od krmiva pro zvířátka a našly uplatnění.Nepoškozené čisté. Do kelímků se dávají třeba sazeničky ne? Hezký den.

Zuzana Taucová 7 před 8 roky

Já jsem třeba pytel oblečení dala sestře, ta pánovi, který to vozí na Ukrajinu. Sem tam dám něco k popelnicím před dům.. něco nabízím v klubu samoživitelek na facebooku...sem jsem dala předmětů jen pár, prostě pokud mě nanapadne nikdo adresnější, až pak přijde řada na tento server.

Aa 8 před 8 roky

Děvčata, s vámi je sranda. Budte na sebe milejší. Faktem je, že jsem si myslela, že tento web slouží k darování věcí, které již nepotřebuji, ale jinému se mohou hodit. A že je to věc obdarovaného, jak s nimi naloží - zda je prodá, užije sám nebo daruje dál.

Linux Debian 64 před 8 roky

Bohužel, tu a tam, se zde občas objeví prevít nebo blbka, která jen bere jak rusáci v '68...
A některé lze pak dohledat na netu, jak to co dostali, prodávají o "106"

Hezký den všem.