Vyžádání odměny za darovanou věc a uvedená telefonní čísla

Diskuze » Negativní příhody

Akela (autor tématu) 588 před 7 roky

Poslední týdny se zde začalo houfem žádat o dary za věc která má být pouze za odvoz. U hodně inzerátů je uvedeno telefonní číslo. Dle pravidel tohoto webu se to nemá. Na konkurečních stránkách se to trpí ač mají v pravidlech něco jiného. Pokud někdo chce něco prodat měl by se obrátit na bazar. Darovala jsem už hodně věcí,ale nikdy bych si nepožádala o odměnu!

Monika Špoulová 101 před 7 roky

Zdeni,
plně s Vámi souhlasím, pokud chci za věc odměnu, tak k tomu jsou jiné inzertní servery. Uvádění telefonního čísla bych ale uvítala, je to rychlejší komunikace a člověk hned ví na čem je. Poslední dobou mnoho inzerentů zadá inzerát, na e-mail neodpovídají a s inzerátem se nic neděje až je po měsíci smazán.

Tomáš 421 před 7 roky

Je to s podivem, ale internetová negramotnost je ještě stále běžný jev. Lidé si na různých rekvalifikačních kurzech založí email, aniž tuší důvod a praktické využití a emailovou adresu berou jako nutné zlo při různých internetových registracích. Že by poštu kontroloval, nehrozí (A to se musí?), což může být třeba právě tento problém.
Telefon - no, na jednu stranu proč ne, uvádí se i u běžné inzerce, ale stalking je věc hrozná, ba mnohem horší než atakování emailem, kde si můžu velmi snadno zablokovat příchozí adresu, takže tuhle ochranu celkem chápu. A že by stalking nenastal, když se tu často píše o atakování emailu, FB apod., je jen hodně neopodstatněná teorie. A nedejte se mást - u stalkingu to máte na 99% na změnu čísla, jelikož je velice těžko policejně stíhatelný (krutá osobní zkušenost).

Akela (autor tématu) 588 před 7 roky

Tomáši plně s váma souhlasím. Podle mě jsou tu daná pravidla a tak by to mělo být. Pokud se to někomu nezamlouvá ať jde inzerovat na nevyhazuj to tam se i prodává a nikomu to nevadí. Pokud se to nechá být ladem nemají tyto stránky pak žádnou cenu.

Tomáš 421 před 7 roky

Tož "stránky", Zdeno, nemohou za to, že někdo dá inzerát a nechá ho samovolně vyexpirovat, aniž by jedinkrát zareagoval. Třeba mně to nevadí do takové míry, že bych tenhle "bleší trh" přestal navštěvovat.
Jinak ta moje reakce byla v kontextu Vás i kolegyně Moniky.

Josef Lišák Turek 70 před 7 roky

S tím stalkingem to nebude tak horké. Něco si o tom přečtěte: https://cs.wikipedia.org/wiki/Stalking Navíc stačí mít v mobilu nainstalovánu aplikaci "nevolejte.cz" (android) a má po stalkingu. Pokud by Vás nějaké telefonní číslo obtěžovalo opravdu často, je možné se obrátit na operátora, případně na PČR.

K tématu: ještě se mi nestalo, že by po mně někdo něco přímo vyžadoval. Několikrát jsem byl pouze upozorněn, že dotyčný/á, ke které/mu si jedu pro věc má mlsný jazýček a přála by si, pokud se mi bude chtít dovézt, nějaký mls. V takovém případě obvykle zajdu do obchodu a nakoupím nějakou sladkost. Spokojenost na obou stranách za pár kaček, tak proč ne.

Kdybyx po mně ale někdo chtěl například cigarety, nebo něco jiného (už se to tu také rozebíralo a myslím, že nejednou), tak od nabídky odstoupím. Za prvé cigarety už lezou hodně do peněz, za druhé nebudu nikoho podporovat v tom, aby si kazil zdraví a za třetí je to proti pravidlům. No a díky blacklistu by měl dotyčný utrum.

Josef Lišák Turek 70 před 7 roky

S tím stalkingem to nebude tak horké. Něco si o tom přečtěte: https://cs.wikipedia.org/wiki/Stalking Navíc stačí mít v mobilu nainstalovánu aplikaci "nevolejte.cz" (android) a má po stalkingu. Pokud by Vás nějaké telefonní číslo obtěžovalo opravdu často, je možné se obrátit na operátora, případně na PČR.

K tématu: ještě se mi nestalo, že by po mně někdo něco přímo vyžadoval. Několikrát jsem byl pouze upozorněn, že dotyčný/á, ke které/mu si jedu pro věc má mlsný jazýček a přála by si, pokud se mi bude chtít dovézt, nějaký mls. V takovém případě obvykle zajdu do obchodu a nakoupím nějakou sladkost. Spokojenost na obou stranách za pár kaček, tak proč ne.

Kdybyx po mně ale někdo chtěl například cigarety, nebo něco jiného (už se to tu také rozebíralo a myslím, že nejednou), tak od nabídky odstoupím. Za prvé cigarety už lezou hodně do peněz, za druhé nebudu nikoho podporovat v tom, aby si kazil zdraví a za třetí je to proti pravidlům. No a díky blacklistu by měl dotyčný utrum.

Josef Lišák Turek 70 před 7 roky

Omlouvám se za duplicitu a multipost, nějak mne poslední dobou zlobí internet.

Tomáš 421 před 7 roky

Máte pravdu, Josefe, ale pro mnohé z nás, co jme příznivci tlačítek, neb nemůžeme přijít na chuť plackám, na které stačí jenom se trochu křivě podívat a odchází do věčných IT-lovišť, vyhovuje profil bez uvedení čísla. Ale zkuste si přečíst můj komentář do konce. Na PČR jsem byl. Nic mu nedokázali. Debilům totiž stačí říct, že si od nich někdo telefon vypůjčil a neví, komu volal nebo psal SMS a mají zelenou - jako byste naše zákony neznal.

Veronika Ava 24 před 7 roky

My dostali ve čtvrtek za lednici flašku od milého pána, to fakt potěšilo, už třeba jen proto, že ji manžel tahal dolů, tak si pak večer dal skleničku . Ale jinak jsem spíše raději, když mi lidé nic nevozí, maximálně čaj. V jednom týdnu jsem takto dostala 4 čokolády a moje kondička nad tím fakt nejásala Spíše uvítám, když se věcí zbavím, uvolní se mi místo a vidím, že má dotyčný radost, než abych chtěla za tričko bonboniéru

Tomáš 421 před 7 roky

@Josef Turek: Ještě dodatek - na wiki jsou možná mnohé informace hodnotné, ale obecně ji nelze brát za bernou minci. Já osobně ji beru s hodně velkou rezervou.

Linux Debian 64 před 7 roky

Josef Turek: OMG, a ted o Cervene Karkulce prosim...
Internet znate asi jen diky tzv. "smart"-u, vidte ?

Tomas to napsal hezky, vystizne a slusne. Ja radeji psat nic nebudu, protoze delam s netem denne a urcite chovani ... (!@#$%^&*) me zveda ze zidle
Pokud nemam sproste mluvit, radeji nic

Tomáš 421 před 7 roky

@L.D. to "(!@#$%^&*)" je moc pěkné a výstižné… to si musím pamatovat
(Škoda jen, že nevím, jak se to vyslovuje kvůli širšímu využití…)

Linux Debian 64 před 7 roky

Vyjadruje se to mezinarodnim slovem "motherfuckers" A take ti, co neumi anglicky, vedi moc dobre, co to znamena