vzájemné se chování lidí....

Diskuze » Negativní příhody

(smazaný uživatel) (autor tématu) 4 před 7 roky

Nevím jaké zkušenosti mají jiní lidé, ale poslední dobou se mi stává, že když se mi ozve zájemce a začnu s ním komunikovat ohledně předání dané věci, tak se buď chová arogantně, drze a uraženě, že on si musí někde přijít pro něco, co chce nebo rychle projeví zájem, ale komunikaci nechá "vyšumět" a pak nevím, zda má nebo nemá zájem nechci pokaždé dávat negativní hodnocení, ale tohle mě tady opravdu mrzí, protože vím jaké to je darovat a být obdarován... nezlobte se ne mě, ale myslela jsem si, že všezaodvoz je tady pro lidi, aby jsme si vzájemně vypomohli a udělali si radost a ne se tu chovali jeden ke druhému jako idioti... myslím si, že tohle chování odradí vůbec člověka cokoli darovat a raději tu věc vyhodí než aby zbytečně ztrácel čas dotahováním se s někým, kdo je neloajální....

Michaela 103 před 7 roky

Alžběto, mám čerstvou opačnou zkušenost - tzv. dárkyně si ze mě "udělala dobrý den" a na domluvenou schůzku nejenom že nepřišla, ale ani se neomluvila, prostě beze slova, a až po nějaké době, kdy jsem čekala, mi přistála taková obhroublá a strohá smska, že teprve vyráží z práce a bude tam ještě za bůhví jak dlouho (takže čekání skoro hodinu je asi pro ni normální - pro mě tedy ne) a v mailu, 6 minut před schůzkou, oznámení "nestíhám". Dobré co? Žádná omluva, žádné vysvětlení, jen takovéto sprosté a neuctivé jednání. Neslušní lidé jsou na obou stranách....Jmenuje se Martina Hrabová, a já před ní důrazně varuji !

Markéta Pochmanová 21 před 7 roky

jsem nováček, ale zkušenosti mám naštěstí dobré jako dárce i jako příjemce. zatím jsem měla štěstí na bezvadné lidi, se kterými byla snadná domluva.

Kateřina Kučerová 2 před 7 roky

Já jsem právě dostala velice milý e-mail:

"Dobrý den!

Na webu VšezaOdvoz Vám přišla reakce na inzerát Příruční slovník naučný svazek I. - IV. od uživatele ivos81
Profil uživatele najdete zde.

Text zprávy: NEBYLO BY LEPŠÍ DÁT TY KNIHY,KTERÉ JSOU VESMĚS DOBRÉ TAK NA ZÁTOP ASPOŇ DO ANTIKVARIÁTU,NEŽ TO TU TAKHLE SPAMOVAT?"

Tomáš 421 před 7 roky

A já pořád, proč mají majitelé antikvariátů tak nízké náklady na topení…

Eva* 171 před 7 roky

Zřejmě uživatel jede po elektronice a literatura ho nezajímá.

(smazaný uživatel) (autor tématu) 4 před 7 roky

Kateřino, alespoň jste mě pobavila nic si z toho nedělejte

ivos81 2 před 7 roky

Čekal jsem,kdy se chudinka Kateřina podělí o své trápení a hle,je to tady Přijeďte si pro budovatelskou literaturu sovětských autorů,co mám po babičce,lidi vám urvou ruce

Tomáš 421 před 7 roky

ivos81: To musí bavit, že?

Maqi89 135 před 7 roky

ivos81: A co použít filtry, když nechcete zobrazovat knihy?

Tomáš 421 před 7 roky

Maqi89: To je pro něho vysoká IT matematika.

ivos81 2 před 7 roky

Už jsem to paní psal,když to člověk zapne a hlavní stránka je zaspamovaná předměty typu trenýrky po dědovi 1 až trenýrky po dědovi 20,tak to nase.e.Filtr si pak dávám až podle kraje,ale filtrovat a filtrovat jen kvůli lidem,co to tu zahltí věcmi,které se dají dát do 1 nebo 2 inzerátů a nikoli jednotlivě,to nehodlám.A jestli si ty knihy někdo vzal,jistě si nepřišel pro každou jiný člověk.

Eva* 171 před 7 roky

Ivo, tak jsem Vám udělala radost a také jsem se rozhodla darovat další knihy. Možná, pro některé je to nezvyk, ale ano, i v dnešní době ještě spousta lidí knihy čte a váží si jich. Knihy dávám také zvlášť, aby si každý mohl vybrat titul a hlavně žánr, který jemu vyhovuje. Rozhodně to neděláme z nudy, protože čas je vzácný.

Tomáš 421 před 7 roky

Ivoši, zlobte se nebo ne - když vám vadí to, co dělá tento web webem, nechápu vaši přítomnost zde. Zbytečně se rozčilujete, klidně jděte jinam, nikdo vás sem nenutí chodit prudit. Mimochodem - o profesionálních prudičích byste se z té budovatelské literatury mohl hodně dovědět. Neodsuzoval bych ji tolik, být vámi.

Maqi89 135 před 7 roky

Tomáš:

michal 95 před 7 roky

pro Ivos81 není povinnost navštěvovat tento web pokud někomu vadí jeho obsah nemusí na něj chodit vše co tu je inzerováno je plně v souladu s pravidly ,jasně je psáno ,že lze třeba darovat prázdný obal od šamponu či lahev od limonády atd. ,spamování je pokud někdo dá mnohokrát jeden inzerát vždy úplně stejný pokud ,někdo dá 500 knih a po každé je jiná nejedná se o spamování ,ale klidně si založte pane Ivoši své stránky a svoje pravidla pokud se vám to tu nezamlouvá .

Akela 588 před 7 roky

Dobře napsané - Michal

Martina 131 před 7 roky

Přesně tak, dá se darovat cokoliv.

Tomáš 421 před 7 roky

Jistě. Taky si člověk může říct - no komu pomůže láhev od sodovky nebo plast od šamponu… Jde o princip. Jinak může být každému buřt, jestli si pro deset jednotlivě inzerovaných knížek přijde lidí deset nebo jeden. Kdo chce řešit na internetu kraviny, nechť si na to založí osobní blog - například. Ale i ten se dá využít mnohem, mnohem líp.

Sluníčko 53 před 7 roky

Také jsem se již setkala s několika ne příliš spolehlivými přístupy a na chvíli se odmlčela...ale pak to člověku stejně nedá a když se má o co rozdělit, tak sem inzerát vloží. A ten úsměv na tváři obdarovaného za to stojí.

Takže se nenechte odradit, ať nepříjemným vzkazem či nezodpovědným človíčkem... Lidi jsou lidi, některé nezměníme, ale jiné svým přístupem inspirujeme.

Přeji všem krásný večer

Maqi89 135 před 7 roky

Myslím, že tuto zkušenost, kterou popisuje paní Alžběta, časem získá snad každý dárce. Osobně se s tím setkávám vždy, když vystavím několik nových nabídek. Negativy uděluji v krajním případě, zejména když už mi to takhle daný "zájemce" udělá poněkolikáté (což bylo zatím jednou).

Co mě ale překvapuje nejvíc jsou lidé, kteří se nedokážou smířit s tím, že darovanou věc nezískali. Očekávají, že stačí kliknout na tlačítko Mám zájem a já jim věc rezervuji na neurčitě dlouhou dobu a budu kvůli nim odmítat jiné zájemce, kteří jsou ochotni si přijet hned. Podle mého názoru ten, kdo má skutečný zájem, udělá vše pro to, aby věc získal. Nicméně jsou i tací, kteří píší nenávistné e-maily, protože věc nezískali. Bohužel.

Tomáš 421 před 7 roky

Ještěže máme v emailech šikovné inteligentní filtry…

Eva* 171 před 7 roky

Magi, hned si většinou přijedou bazary apod. Většina lidí pracuje a je potřeba se zkrátka na termínu domluvit. Jinak souhlasím, čekat víc jak týden nebo pokud zájemce přestal komunikovat je zbytečné.

Maqi89 135 před 7 roky

Ano, souhlasím. Já také pracuji a protože vím, že lidé nejsou moc ochotni přijet až pozdě večer, vyhradím si na předání celý víkend. Myslím, že zájemce by se měl přizpůsobit dárci, ne naopak. Já se také ráda přizpůsobím, ale všechno má své meze.

kacudek89 1 před 7 roky

nedaruje nekod postylku a dlohe bile kalhoty velikost m ? a panske ryflove kalhoty velikost xxl?

Tomáš 421 před 7 roky

kacudek89: Co si třeba podat inzerát jako ostatní uživatelé? Víte, že je tohle diskuze a ne inzerce?

Monika Špoulová 101 před 7 roky

Pro ivos81: já si třeba od paní Evy vzala 2 knihy, které inzerovala jednotlivě, kdyby jich měla podle Vás inzerovat třeba 10 v jedné nabídce, tak nevím, co bych s ostatními dělala, když bych měla zájem jen o ty 2.

Akela 588 před 7 roky

Moniko přesně tak jak píšete, někdo chce to a někdo ono.....

vilda1 34 před 7 roky

Mě štve když si někdo řekne o věc, já odepíši že si věc mohou vyzvednout ale už se nikdo neozve.Řeším to tak že věc dám do kontejneru a nemusím sedět a odepisovat a mít s tím práci.

Eva* 171 před 7 roky

Chce to kolikrát neskutečnou trpělivost. Nejprve jsem myslela, že to lidé dělají, když neodepíši hned, ale až třeba za půl hodiny. Pak jsem si uvědomila, že to dělá tak 50% lidí. Napíší, že o věc mají velký zájem, odepíši- dávám Vám rezervaci. Kdy si přijedete? A už se neozvou. Ani na opakovanou výzvu, zda věc chtějí.

Eva* 171 před 7 roky

Poslední dobou se tu navíc rozmáhá nepřesný čas vyzvednutí. Jako musím k lékaři, nevím v kolik, ale odpoledne dorazím. Člověk čeká několik hodin a pak sms, nedorazím dejte dalšímu zájemci. A teď co? Vykašlat se na to nebo dát negativ? Možná si lidé neuvědomují, že čas je skutečně vzácná věc.

Maqi89 135 před 7 roky

Právě proto věc rezervuji teprve až si zájemce domluví konkrétní termín předání. Někdy se mi totiž zdá, že někteří uživatelé dřív klikají na Mám zájem než přemýšlí, zda se jim nabízená věc opravdu hodí a mají čas si ji vyzvednout.

Martina 131 před 7 roky

Dobrá připomínka.