Nabízím pomoc s bezpečním užívaním Internet :)

Diskuze » Nabízím pomoc

Linux Debian (autor tématu) 64 před 9 roky

Šílený titulek Ale jak jednou větou shrnout několik oblastí ? Bezpečný pohyb na netu není jen používaní (skutečného ne rádoby) OS ~ Operač. Systému, přes použití vhodně odladěného prohlížeče (ať už je to FF ~ Firefox resp. Iceweasel nebp Chrome/Chromium atd.), zvolením užitečných nebo "nezbytných" doplňků, na co si dávat pozor a konče možností podepisovat a/nebo i bezpečně posílat své zprávy atd. atd. Poradím zejména při výběru a posléze nastavením Linuxové distribuce (Debian, LinuxMINT, SolydXK popř. Ubuntu), nastavení pš. klienta Thunderbird/Iceweasel, používaní GnuPG/OpenPGP, VeraCrypt/TrueCrypt, Torchat nebo Jabber komunikátoru, doporučením/vyhledáním vhodné linux. aplikace, kterou hledáte na konkretní úlohu ad. atd. Čili, nabízím pomoc s používáním Linux OS a se vším ostatním, s Linuxem souvisejícím. A nejen můj názor, ale i kolegů/kolegyň - na internet a kancelář. práce, aby jste se ochránili před pishingem nebo zavirováním, je Linux lepší volba než window$, kdy v Linuxu nepotřebujete ani antivir nebo firewall nebo nějaký anti-malware, hned po instalaci máte počítač bezpečný, bez strachu a nutnosti používat warez, protože ve většina Linux. distribucí je k dispozici a ZDARMA (stejně tak samotná Linux distribuce je zdarma) několik desítek tisíc aplikací (programů). Žádný flame jen vám na příkladech ukážu, že se "toho hrozného Linuxu" nemusíte vůbec bát a není vůbec tak složitý . Nabízím pomocnou ruku zejména nezkušeným/začátečníkům.

Linux Debian (autor tématu) 64 před 9 roky

Ooops, překlepy se vloudily, potvory Když tak se ptejte, co vás bude zajímat.

Karol B. 9 před 9 roky

toto znie skor ako hearth.net nez vsezaodvoz.cz

Linux Debian (autor tématu) 64 před 9 roky

@Karol: jsem zde krátce Ale bohužel musím říct, že admini mají asi fakt "hodně práce", protože na jedné straně shánějí posilu do týmu (php atd.), na druhé straně zde ve formuláři a následných postech nefunguje ani to řádkování "enter"-em, je to "zvláštní"... Za mne - můj nejoblibenější CMS (CMF) je jednoznačně Drupal

David Drdek 66 před 9 roky

Zdravíčko "Hodně práce" skutečně máme, posledního skoro půl roku pracujeme na takovém malém překvapení, které bohužel nemohlo být vypouštěno postupně Odřádkování přidat mohu, to nebude problém a dává to smysl

Táňa Tomková 1 před 8 roky

Linux Debian: už tu nejste? Koukám, že před 9měsíci, protože taková pomoc by se moc hodila!

Zdeněk Černák 2 před 8 roky

Dobrý den, nabízíte pomoc pouze s Linuxem, nebo s IZ obecně?

Linux Debian (autor tématu) 64 před 8 roky

@Táňo T., jsem Když tak mi napište mail.
@Zdeněk Č.: primárně s Linuxem, micro$oft-u nedělám hotline ani helpdesk
Další "kategorie" je tzv. "smart" a.k.a. adnroid telefony: i když se chlubí, že se také jedná o "Linux", Linuxu spíše Android dělá ostudu a svým laxním přístupek si mohou s micro$oftem akorát ruce podat... Děravé, pořád se objevuje nová skulinka nebo neopravená chyba, díky čemu lze takový "smart" ovládnout i na dálku atd.
Takže pouze skutečný Linux, ať už je to na desktopu nebo některých tabletů i mobil. zařízení prý jde také nainstalovat čistý Linux namísto původního "vestavěného" OS.

(smazaný uživatel) 134 před 7 roky

Ja pomuzu s cimkoliv. Pravymu ajtakovi je to jedno maka s tim co ma, debian/ubuntu/mint, redhat/centos, bsd, windows 95-10, Dos. Rady pouze verejne.

Jaro Třináct 36 před 7 roky

Mám Eset a ten mi zatím zachytil všechno a když se to nepovedlo (jednou za dva roky a ještě mojí blbostí) tak mi pomohli na dálku

Petr Roubíček 242 před 7 roky

Osobně by mě zajímalo ,když použiji Adblock tak některé stránky nejdou tak používám Ghostery , HTTPS Everywhere jinak Adblock plus mám instalovaný občasho vypínám ,zajímavé ,ale i tak reklama apod. balast nemá šanci otravovat

Tomáš 421 před 7 roky

Nemám rád války mezi příznivci různých OS, protože za ty roky, co se tváří Linux, že je tím NEJ, jsem ještě neviděl nic zásadně poztivního v jednání lidí, kteří se tím zabývají. Jak říká Ondra - pravý ajťák poradí se vším. Kdo chce propagovat ten či onen OS, nechť si udělá vlastní internetový prostor. Sem to podle mne vůbec nepatří.

michal 95 před 7 roky

Jinak potřeboval bych poradit mám notebook Acer Aspire E15 a chtěl bych místo Windows 8.1 dát 7 jde to nebo bude problém s ovladačem ,děkuji Goran