Rada pro zájemce,

Diskuze » Mám něco na srdci

Alice (autor tématu) 6 před 9 roky

kteří chtějí něco získat, mám dosti pozitivní zkušenosti, o kterých by se tu mohlo napsat.

Alice (autor tématu) 6 před 9 roky

Jestliže chcete něco dostat zadarmo, měli byste si uvědomit, že si majitel vybírá. Většina napíše, mám zájem, nezná ani slovo prosím. To nikoho nenapadne, když napíše pár řádek. Já jsem si třeba vždy vybírala lidi, kteří třeba napsali proč danou věc potřebují nebo pro koho. Jesltiže mi někdo pošle jen telefon, neraguji. Proč bych utrácela, dkyž něco dávám.

Linux Debian 64 před 9 roky

Ale některé třeba na mail ani neodpoví a jejich nabídka zde dál visí, jako že je ještě k mání... OMG... o_O ▀▄▀ A btw, já když něco daruji, tak IMHO fair~play policy platí, že kdo dřív přijde (projeví zájem), ten to má.

anna marie heislerová 5 před 9 roky

Linux- no zrovna jsem si říkala, že máte štěstí na zájemce, kterým věci dáváte, ale z profilu to vypadá, že jste zde zatím nedarovala nic, tak pak to chápu.
Já tu mám taky inzeráty, co jsou aktivní a rozhodně neodpovídám všem (neb bych se zbláznila a nemám takového času) a hlavně ani často nemám jak odpovědět. Například- mám napsat paní, že bohužel věc již nedostane, že je třetí a za 2 týdny zas psát, že teda na ni došlo, jestli má stále zájem? Nebo si dělat pořadník a obesílat každého- teď jste pátý, teď jste čtvrtý apod? Sama to od jiných nečekam. Pokud se dotyčný do druhého dne neozve, beru, že věc má již někdo jiný. Celkem logické.
A z mé nové zkušenosti rozhodně neplatí kdo dřív přijde. Zásadně nedaruji věci lidem typu "chci to" bez podepsání, pozdravu apod. Pokud sama něco chci, taky si najdu těch pár vteřin připsat ze slušnosti pár vět. Pokud první zájemce nejeví zájem, obepíšu další. Z poslední zkušenosti zájemci najednou nenajdou ani tu vteřinu napsat, že zájem již nemají a nereagují. Takže měním strategii a budu nabízet tomu, kdo si řekne poslední, neb ten se předpokládám ozve.
Doporučila bych každému, aby si tu zkusil pár věcí darovat. A až uvidí, jak jsou někteří zájemci nedochvilní a nespolehliví, případně dělají mrtvého boruka (kvůli jedné předávce jsem skončila dřív jinou akci a honila se domů, aby se pani ani neukázala a nenapsala), nebo kolik to zabere času, tak bude mít jistě jiný pohled na věc.

Linux Debian 64 před 9 roky

Btw, spoustu věcí jsem u udala na jiném, podobném serveru. Některé věci, které ani nestojí za psaní na serveru, dám do tašky a pověsím k sudáku a do druhého dne také změní majitele Takže asi tak

anna marie heislerová 5 před 9 roky

No tak u nás se takhle věší taky věci na plot, ale ráno vždy jede popelářské auto a posbírá to. Takže já třeba preferuju dát to někomu na netu, kdo to fakt chce a má zájem, nebo přímo kamarádce a mít jistotu, kde to skončí. A právě že kdybyste dávala taky i tyhle drobnosti přes net (třeba korálky, nějaké drobnosti pro děti apod), tedy věci, o které je velký zájem, tak byste sama viděla, že není v moci posílat všem odpověď. Ale jak říkám, povíme si, až tu pár věcí předáte. Já měla na začátku stejný názor a odepisovala taky všem...

Linux Debian 64 před 9 roky

Na jiném serveru, kde jsem udávala věci, jsem vždy odepsala všem: mail je zdarma a prstíky mi také neupadly Nepíšu všemi deseti, ale dost rychle, aby mi odepsání nedělalo problém A od toho kontejneru to určitě popeláři nevzali, protože věci byli pověšené odpoledne-večer a do rána byli pryč. Popeláři obvykle (u nás) jezdí dopoledne a to ani ne každý den.

Ema Hrda 43 před 9 roky

Ted jsem zde nabízela pár nových věcí a také jsem byla velmi překvapena jak lidé reagují(((nestala jsem u některých ani za pozdravení,dokonce pár lidí chtělo,abych jim věci dovezla a ještě to bylo napsáno způsobem který mě dosti zarazi((((

anna marie heislerová 5 před 9 roky

Linux: já Vám to fakt neberu, klidně tu něco darujte a odepisujte si všem. Já minule darovala několik věcí najednou a během odpoledne mi přišlo cca 50 reakcí. Pokud na to někdo má čas a náladu, nechť odpovídá (kor na některé až buranské odpovědi). Ale přijde mi ujeté se vztekat na lidi, kteří chtějí někomu udělat radost a dají si s tim tu práci a čas, že si dovolují neodepsat. Sama odpověď taky neočekávám. Přijde mi logické, že pokud odpověď nedostanu, tak má věc někdo jiný. Nenapadlo mě se nad tím někdy pobuřovat, že "OMG, on mi neodpověděl"

Linux Debian 64 před 9 roky

"@nanda08":
...odpoledne mi přišlo cca 50 reakcí. Pokud na to někdo má čas a náladu,..

Linux Debian 64 před 9 roky

Nějak to blbne, když to neodeslalo celou odpověď... ...odpoledne mi přišlo cca 50 reakcí. Pokud na to někdo má čas a náladu,.. >> To, že nevíte jak "jedním kliknutím" odpovědět třeba na 50 mailů, to je jen vaše věc ʘ‿ʘ

A co vám přijde jako "ujeté", u mne je otázka slušnosti, úcty a respektu k člověku... ▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄ ⚧ ▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄

anna marie heislerová 5 před 9 roky

Linux- no jo, já tyhle iluze taky měla. Dokonce jsem lidem psala kolikátí jsou v pořadí a že jim dám vědět pokud na ně dojde (což jaksi hromadným mailem jde dost těžko). Jak říkám, až tu budete sama darovat víc věcí a nejen si stěžovat, že vám darující neodpoví, tak si povíme A zas tak zlé to se mnou asi nebude, zatím snad nemám negativní hodnocení, co vím. Asi tu na to lidé nejsou tak hákliví jak vy.

Linux Debian 64 před 9 roky

@nanda08: ja si nestezuji a prestante se do mne navazet, jste trapna...

iva 2 před 9 roky

Dobrý den,
souhlasím s Linux. Já už pár věcí darovala a také mi přišlo během odpoledne hodně reakcí, ale jestliže já vybírám mezi slušnými emaily a pozastavuji se nad odpověďmi bez pozdravu a slušnosti, tak tím, že lidem neodpovím se dostávám na stejnou úroveň jako ti burani. Neměla jsem čas odpovědět všem hned, ale na druhy den jsem všechny zbylé odeslala a stačilo napsat "dobrý den, bohužel věc je pryč Včulková" a na ty bez pozdravu jen "je pryč"
V případě, že si věc zájemce nevyzvedl, napsala jsem jinému zájemci a ten ikdyž s věcí už nepočítal měl radost a pro věc si přijel a to mám i z druhé strany. Chtěla jsem věc od paní, ale bydlela daleko, tak jsem ji požádala, zda by mi věc nemohla na mé náklady poslat. Paní se omluvila, že věc již slíbila. Po pár dnech mi přišel email, že si věc zájemce nevyzvedl a jestli mám zájem pošle mi ji poštou. Udělalo mi to radost a věc mám doma a jsem spokojená. Nemusíte psát kolikátý zájemce je a ani si nechávat "zadní vrátka"
Každý má právo na svůj názor a je každého věc, jak se chová, ale já jestliže očekávám slušnost - snažím se být slušná....