Je tohle normální chování ?

Diskuze » Mám něco na srdci

Lucie Brandejsová (autor tématu) 1 před 9 roky

Dobrý večer, nabízím tu nějaké věci po svých dětech a dnes mi paní odepsala na 2 inzeráty tímto stylem ? MÁM ZÁJEM, PŘIJEDU V ČERVENCI. A nic víc,odepsala jsem tedy, že by víc slušnosti neškodilo. Je to normální nebo tohle chování přijde divní jenom mě ? Paní se hned obořila, ať si nehraju na madam a podobné řeči Proboha, jsme přeci slušní lidé a tohle chování má od něj teda daleko. hezký večer všem, Lucie

Klára Míčková 35 před 9 roky

A to pak člověka znechutí nadlouho, viďte... Po naprosto stejných zkušenostech už mé inzeráty "pro jistotu" vypadají tak, jak vypadají (explicitně píši, že na mejly bez základních znaků slušnosti a požadovaných inforamcí nereaguji), a stejně se najdou zájemci, kteří vyplodí podobné veledílo jako ta "Vaše" paní. Jediné řešení: neragovat. Pak člověka akorát mrzí, že chce někomu udělat radost - a namísto toho se otravuje s totální nevychovaností Tak hodně zdaru s jinými zájemci!

Lucie Brandejsová (autor tématu) 1 před 9 roky

Přesně tak. A to jsem chtěla dneska fotit další věci a darovat je. Budu se Vámi inspirovat a do inzerátů napíšu něco podobného co Vy

Klára Míčková 35 před 9 roky

Tak snad už to bude jenom lepší. Držím pěsti!

Lukáš Václav Effenbe 29 před 9 roky

mám podobné zkušenosti a popravdě jsem za ně rád věci, které nabízím nejsou odpad a když mi přijde pět odpovědí typu "beru", "mám zájem". "pošlete mi to na dobírku?" a mezi nimi "Dobrý den, rád bych Vás poprosil o knihu, kterou nabízíte, udělala by mé ženě radost. s díky Ladislav" ... jádejte, koho si vyberu

Teta Kája 7 před 9 roky

Dobry den, s touto pani ted komunikuji jelikoz byla jedinym zajemcem. Neni sice slusnost sama, ale da se to. Jen me cim dal ti mvic fascinuje ze si lide mysli ze jim veci privezu kam si urci oni.

Jitka Prokopiusova 2 před 9 roky

Dobrý den. I já se asi musím vypsat ze zklamání. Někdo ani v odpovědi na inzerát nepozdraví, a já se pak sama se sebou peru, jestli s ním komunikovat dál, i když na nabídku odpověděl první. Nakonec komunikuju, ale ..... Jsou i tací, co mají veliký zájem, a pak věc nevyzvednou. Nevím, ale myslela jsem si, že je normální, když něco chci, pořádně si to promyslet (dopravu a potřebu věci) a teprve pak si o věc píšu. Připadám si jako .... když neustále inzerát rezervuji a opět po týdnu aktivuji. Zájemci, co byli další v pořadí, mi raději na email s nabídkou, která před nimi nevyšla ani neozvou zpět, že už nemají zájem. Začínám uvažovat, že tahle recyklace se týká asi jen mě . Jiní asi nemají zájem a jen si tu hrají na loterii o to, kdo bude první a komu se podaří zablokovat inzerát.

Michal Rotter 1 před 9 roky

Taky se divím jak těžké je věc darovat a to zájemců byl kopec a stejne sem se s tím měsíc obtezoval. Měli by pochopit ze je to věc kterou delam navíc a není to služba ze tu věc prenecham od nich ale ode mě. Kolikrát si člověk řekne ze odnést to do kontaku by usetrilospoustu casu a nervů.

Jitka Prokopiusova 2 před 9 roky

Pro Michal Rotter . Tak tak. Nevěřila bych, jak těžké je někomu něco dát , zvlášť když o věc projevil veliký zájem . Ale když už se to povede, zahřeje to u .

trpaslycek 72 před 9 roky

Vážení kolegové dárci, špatné zkušenosti také mám, ale zároveň jsem si již vytvořila okruh pravidelných a velmi milých a spolehlivých zájemců, určitě vytrvejte, příroda za to stojí. Držím Vám palce.

Klára Míčková 35 před 9 roky

Trpaslycek To jsem přesně chtěla dodat - taky už jsem měla tu čest potkat či jen virtuálně "poznat" kopu prapodivných zájemců, ale pak se našlo pár, kteří se rádi vracejí - a na které se já ráda obrátím klidně už i bez jakéhokoliv serveru, když tuším, že by mohli mít radost z něčeho dalšího, co se rozhodnu poslat dál do světa, protože vím, že pokud se trefím a domluvíme se, skutečně přijdou a skutečně jim ta věc radost udělá. Takže při každé další špatné zkušenosti vzpomenu na ty dobré a snažím se vytrvat Douška: Jak zde někdo zmínil, taky mě fascinuje, že si kdekdo myslí, že věc budu někam vozit. Jasně v inzerátu píši, kde jsou předměty k vyzvednutí, a pak mi přijde odpověď takového ražení, že si připadám, že snad něco chci já...

Lucie Pavlíčková 32 před 9 roky

Pod řádky trpaslyčka se mohu jen podepsat ! A děkuji touto cestou všem spolehlivým a milým lidem, které jsem díky tomuto serveru poznala a kteří pomáhají dělat tuto planetu lepší . Krásné dny a hodně radosti z darování i přijímání!

trpaslycek 72 před 9 roky

To Lucie a Klára: Mluvíte mi z duše Já mám vždycky takovou dětskou radost, když se dozvím, že ty věci, co daruji ještě někdo užije. Tímto tedy děkuji "mým obdarovaným" , že mi tuto radost poskytují

Lukáš Václav Effenbe 29 před 9 roky

to trpaslíček: a víte co je úplně nejlepší? Když Vám obdarovaný napíše mail, že danou věc použil třeba jako dárek a že udělal velkou radost, nebo že se děti od knížek nemohou odtrhnout, nebo děkují, že byla daná věc v perfektním stavu, je mají opravdu radost to prostě zahřeje na duši

trpaslycek 72 před 9 roky

Ano, to je fajn pocit

Pája Slezáková 3 před 9 roky

KRasny podvecer, je to o lidech... osobne u "slusnych" odpovedi davam prednost tomu prvnimu, ale takove ty bez pozdravu, bez sluvka prosim, ty rovnou mazu. a pokud mi prijde jeste dekovny mail, jak pise Lukas Vaclav, je to uplne to NEJ.

Pavel Brychta 2 před 9 roky

Každý člověk je prostě jiný

Ema Hrda 43 před 9 roky

Také zdravím i já mám podobnou zkušenost jsme pracovně dost vytížena a stáva se mi že když inzeruji přijde odpověd bez pozdravu což bych ještě přešla ale ted mi paní několikráte napsala kam chce věci dovézt a kdy že jindy nemá čas to člověk jen kouká ,vše je v lidech a i v odpovědi na inzerci milé a slušné slovo potěší všem Vám přeji další krásný na mě až moc horky den

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

Já už se u zájemců vždy dívám na to, kolik předmětů získali a pokud jich získali hodně, tak kolik jich darovali.
Protože naposledy se mi stalo, že asi tři vteřiny po vložení mého inzerátu že něco daruji, mi hned psala zájemkyně. Mrkla jsem jí na profil a vidím že už si tady celkem za krátkou dobu opatřila asi 100 předmětů - několik sedaček, televizí, postelí..... TO MI HLAVA NEBERE.
Takže takovýmto křečkům opravdu už nic nedávám

Gabriela Pelinkova 1 před 8 roky

Mrzi me ,ze si lide nevazi kdyz mohou neco dostat, Jeste jsou hruby,hnusny, Sama jsem s 3 detma obcas neco vemu a rada i dam dal co nam se nehodi,ale presne jak tu pisete tyto emaily bez pozdravu atd je desny.

Hana Vojáčková 1 před 8 roky

Tohle se děje asi všude. Sama jsem dávala pryč věci po dětech co už neunosí a u inzerátu bylo jasně napsáno že jsou to věci na donošení. Věci jsem paní dovezla, protože se pro ně neměla jak dostat a ve výsledku mi pak poslala mejl, že věci vyházela, že to chtěla na parádu, ne na nošení doma. Sama jsem pro mladšího sháněla cokoliv na doma a při odepisování na jakýkoliv inzerát pozdravím a slušně se zeptám. Většina lidí už to nedělá. Tady je spousta zajímavých věcí, ale všechno hned rezervováno

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

Nějak mě čím dál víc přechází chuť tady něco darovat Mám aktivní inzerát kde je napsáno "Osobní odběr ve večerních hodinách (cca od 18h) v Lysé nad Labem.
A zájemce mi napsal:
Text zprávy : Dobrý den, mám zájem. Můžete mi to prosím přivézt do Prahy? Nespěchám. Místo předání si zvolíte sama, přizpůsobím se. Díky S pozdravem E. Mleziva

To mě vyjde líp ty věci vyhodit, než vozit do Prahy!

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

Nemluvě o tom, že daroval 0 a získal 62

Lucie Pavlíčková 32 před 8 roky

Tak to je opravdu zajímavá reakce! Já musím naštěstí zase s odstupem času prohlásit, že se tu setkávám se samými spolehlivými lidmi a tímto jim děkuji - DÁRCŮM I ODBĚRATELŮM.

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

To je fajn Já to mám tak půl na půl bohužel.
Mě pán ještě napsal asi 3 maily, ať to odvezu do Prahy, že tam určitě budu mít cestu, ať vezmu klidně jenom jednu věc z celého balíčku který nabízím, že to má pár deka.... To je opravdu chování....

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

Tak to bylo asi naposledy, co jsem sem dala inzerát. Tohle už opravdu není normální.
1. zájemce: X mailů o tom, abych s věcmi dojela do Prahy, že tam určitě budu mít cestu (pán je zřejmě jasnovidec). A kdyžtak ať vezmu jen jednu věc, protože je lehká (???)

2. zájemce: Chce poslat věc poštou

3. zájemce: Chce poslat věc poštou

Další zájemce už si ode mně něco bral v Horních Počernicích, tak počítal s tím, že to bude to samé, ale kurňa když mám v inzerátu napsáno POUZE OSOBNÍ ODBĚR V LYSÉ NAD LABEM a v profilu to mám napsáno ještě jednou (žádná pošta, a osobní odběr pouze v místě které uvádím v inzerátu)........ Tak co je na tom nepochopitelného? Ztratila jsem tím hodinu času

Lucie Pavlíčková 32 před 8 roky

Já bych v tomto případě neodpovídala a neztrácela drahocennou energii, ať se vážení chytí sami za nos . Podmínky máte jasně dané. není co dodat...rozhodně je to škoda, se nechat takto vytočit - tento server je dar sám o sobě a je zbytečné se vyčerpávat lidmi, kteří si nevidí na špičku nosu. Opět děkuji, že se mi takoví nehlásí . Pěkný večer všem

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

Problém je v tom, že je to x zájemců a x mailů než napíšou že si pro to vlastně nepřijedou.... Když se to sečte, sebere to nějaký čas.
Mě mrzí to, že když už je to zadarmo, tak by zájemce mohl vyvinout nějakou ochotu si pro to dojet a ne abych s tím ještě lítala na poštu nebo to někam vozila. To můžu odnést 30 metrů do popelnice a je to

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

Další mail: Můžete mi to přivéz? A nemáte ještě něco na darování??? Fakt někteří lidé mají hrozné chování a opravdu je to naposledy co jsem sem něco dávala!! Osobní odběr u nás mám napsáno v inzerátu i v profilu, ale všichni to chtějí někam vozit nebo posílat poštou.
Vrrrrrrr !!!! Piliny místo mozku

Adéla Košťáková 13 před 8 roky

to je smutné,na jednom serveru pro maminky v nouzi pravidelně daruji a setkala jsem se dokonce s tím,že mi paní vynadala,že ty věci se nedají dál prodat je to hnus,proto si už vybírám , co komu dám,nevychovanci nedostanou nic!

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

Tak to je taky síla A ještě to takhle na férovku řekne...... Já daruji sem tam něco.... Ale bohužel teď to byla z větší části hrůza. Zájemci jsou často neslušní a nespolehliví, nebo vidí že je něco zadarmo a vůbec nerespektují pravidla. Naposledy jsem z toho darování moc radost neměla.

Lukáš Václav Effenbe 29 před 8 roky

Já mám veskzrze zkušenosti dobré, v nejhorším ti lidé nepřijdou nebo vůbec nekomunikují což je asi lepší a mě to nějak netrápí.. nejlepší jsou meily typu "Beru! mobyl na mě xxxxxxxx" ty rovnou mažu

Lucie Pavlíčková 32 před 8 roky

Podepisuji se pod Lukáše, když dostanu nějakou podobnou odpověď, spíše se zasměju a nereaguju . Baví mě to tady

Petrushka Němcová 1 před 8 roky

Mě stejně tak dostává "zodpovědnost" zájemců. "Vezmu, rezervujte mi to, 10000% přijedu zítra večer." ...no a potom nemají ani dost slušnosti napsat, že nepřijedou...případně napíšou hodinu poté, co se měli dostavit, že už nemají zájem...

trpaslycek 72 před 8 roky

No já třeba chápu, když chtějí lidi více věcí najednou, aby se jim třeba ta cesta nebo balíček vyplatil, ale taky mně to někdy vadí. Dobré je, že si prostě "svého" obdarované můžete vybrat a nemusíte dávat věc prvnímu, kdo se ozve

Lydia Abaffyova 2 před 8 roky

tak taky přidám do pléna... moje první věc na darování, zájem asi 10 lidí..první hned po 5 minutách od zadání volala, že si pro to přijede do Prahy, a dokonce pokud ještě něco při stěhování budu mít, tak ať ji to přibalím.. a že mi za to přiveze ramínka, které jsem potřebovala.. dorazila.. nic nedovezla (jde mi o princip, ne o ty ramínka, které jsem už v klidu sehnala jinde), ani pořádně nepoděkovala.. tak dostala po týdnu ode mně neutrální hodnocení - že asi mně už paní ani neohodnotí... (a to jsem ji tam přibalila věci, které jsem klidně mohla odnést na charitu a určitě by pár lidem pomohli)... do 5 minut neutrální hodnocení i od ní, bez jakéhokoliv vysvětlení a komunikace.. nikdy víc.. u mně má utrum

Pavla 10 před 8 roky

Musím říct, že to, co já považuju za nenormální je pro většinu lidí normální...
Inzeruji stůl s židlemi. V inzerátu píšu, ať mi rovnou zájemce napíše kdy by se mohl zastavit a telefon. Aktuálně má inzerát 22 zájemců. A kolik lidí si myslíte, že mi napsalo kdy by mohli přijet?...............
správně, ani jeden. Teda vlastně jeden. Že přijede klidně hned a už den a půl neodpověděl, takže asi tak.....

Petra Drzý Čert 12 před 8 roky

Pavlo, to je právě to. Někdo tu píše, že si naštěstí můžeme vybrat, komu věc dáme. Ale někdy je to takto:
Ozvu se zájemci který se mi zdá nejslušnější : po x mailech nic
Ozvu se dalšímu zájemci: po x mailech nic....
atd, atd, atd, atd..... Takhle třeba 10 zájemců prostě nic.....