Jak komunikovat s vaší podporou?

Diskuze » Chyby a vylepšení VšezaOdvoz

Simona (autor tématu) 6 před 8 roky

Vážení přátelé,

včera večer jsem vložila na Váš server, který mám ráda a doporučuji všem svým známým, vložila několik inzerátů. Již během vkládání se mi začínali ozývat lidé a během chvilky jsem měla všechno rozdáno Pak mne ale upozornila jedna ze zájemkyň, že mám některé inzeráty označeny jako podvodné. Hrozně mne to překvapilo a ihned jsem poslala e-mail na Vaši adresu podpory s dotazem, proč mám takto označené inzeráty. Zájemkyni zřejmě tento příznak u inzerátů odradil a už se neozvala. Ráno jsem se podívala na stránky a mé inzeráty byly stále vystavené, ale bohužel s červenou hláškou POZOR. Protože jsem z vaší podpory nedostala odpověď, napsala jsem email na Váš kontakt, pane Lamači, s prosbou prověření situace. V průběhu odpoledne mé označené inzeráty zmizely, ale bohužel z vaší strany mi dosud nepřišla odpověď ani upozornění, že mé inzeráty budou smazány. Jediné, co mě napadlo, že může být důvodem mé "podezřelosti", je noticka v inzerátech: "pomeranč potěší". Nic jiného mne nenapadá. Upozorňuji, že pomeranč nevyžaduji ani darování nepodmiňuji. Jen jsem použila obdobu toho, co tady v inzerátech můžete číst velice často. Např. u zájemkyně, která mne na příznak upozornila, jsem našla hodnocení, které přikládám v příloze. To lze rozhodně považovat za úplatu a tudíž ne zadarmo. Ale pomeranč pro děti? a ještě jen jako, že potěší? To už mi přijde jako přehnané. Projděte si občas obsah svého serveru a zamyslete se, které inzeráty mazat. Poškodili jste lidi, kteří mohli mít radost z věci, která jim ještě hodně poslouží. Mne to samozřejmě mrzí, ale uvědomte si, že pro mne je snazší odnést věci do kontejneru, což také udělám. Protože mne to rozhodně stojí méně námahy, než věci nafotit, vložit inzeráty, domlouvat termíny převzetí ...... Škoda, měli byste se nad svým chováním zamyslet.
Na závěr mi dovolte malou lekci ze slušného chování: 1) je základní lidskou slušností si vyslechnout obě strany, nejen toho, kdo nesmyslně označí inzerát za pomeranč, přičemž současně běží inzeráty za "platbu". 2) je základní lidskou slušností na zaslaný email odpovědět.

S pozdravem,

Simona Prokopcová

Zdeňka Poláčková 15 před 8 roky

Jo Jo souhlasim. Kdyby si lidí hleděli vic sebe a nemontovali by se do druhých,bylo by to tu možná fajn.Napadá mi otázka, proč tady vůbec někdo někomu pošle peníze,když je vše jen za odvoz.?Buď není dostatečně jasné kde se nachází,nebo nevím.Proč,když někomu pošlou peníze se pak diví,že narazili na podvodníka.To je prostě jejich hloupost nebo nevedomost.Proč vůbec někoho označovat?Člověk si snad sám může rozhodnout jestli někomu pošle peníze nebo ne na vlastní ryziko.Dat lidem trochu svobody a nechat každého ať si dělá vlastní chyby a z nich se ponauci jak chce je přeci život.

Renata 6 před 8 roky

A není to třeba za poštovné, ta platba?

Simona (autor tématu) 6 před 8 roky

Možná to je za poštovné.....ale proč hned někoho označovat? Řekla jsem si o pomeranč preventivně, protože mi lidé obvykle dávají čokoládu nebo jiné sladkosti. A já raději pomeranč Já když si něco odebírám, tak také nosím různé maličkosti, buďto se zeptám, nebo přinesu něco rovnou ..... Je to podle mého slušné a hezké. A je to poděkování, ne úplata.

Eva* 171 před 8 roky

Zdravím, myslím, že došlo k nedorozumění. Admin inzeráty asi nesmazal. V pravidlech je, že pokud někdo z uživatelů pravidla serveru poruší, mohou ho jiní uživatelé nahlásit. Pokud je inzerát nahlášen víc jak jedním uživatelem- tedy dvěma, pak se tuším sám automaticky smaže. Není povoleno ani chtít pomeranč, protože pak se podle pravidel nejedná čistě o dar. Samozřejmě část obdarovaných nějakou drobnůstku donese. Je to ale jen zcela na jejich rozhodnutí. Myslím, že někteří mají přímo u svého profilu- např. Jím zdravě, čokoládu mi nenoste. Tím lze asi situaci vyřešit. Dívala jsem se a co se tu řešily platby, tak to bylo skutečně za poštovné. Tedy pokud měl někdo zájem o dar a byl z druhého konce republiky, pak nabídl zaplacení poštovného. To možné je. Přeci darující nebude platit ještě poštovné. Jinak admin není nonstop u pc. Mě odpověď také přišla až po několika dnech. Zřejmě má i svůj vlastní život.

Parkes 57 před 8 roky

Simono, obávám se, že výraz "pomeranč potěší" je žádost, protože kdo by přišel bez pomeranče, připadal bych si trapně. Ano, tu a tam někdo přinese drobnost, pozornost, ale většinou ne. Zajímavé je, že pozornost přinesou většinou ti, kteří sami určitě nemají na rozdávání, o to víc potěší. A pokud dostanu čokoládu a nejím sladké, předám ji dál. Může se stát, že se vás v mailu zájemce zeptá, co za nabízenou věc, ale jinak tady nikdo protihodnotu nechce. Pokud ano, inzerát je prostě zrušený.
Mám dojem, že někde existují bazary typu "něco za něco", ale to není tenhle případ.
Simono, budeme rádi, když tu s námi zůstanete dál, i kdyby jen za úsměv

Zdeňka Poláčková 15 před 8 roky

Tady se to jmenuje za odvoz a ne za poštovne.

Zdeňka Poláčková 15 před 8 roky

Řesite pomeranč, nebo cokoladu????

Zdeňka Poláčková 15 před 8 roky

Lidé mají zajímavé starosti,že?

Zdeňka Poláčková 15 před 8 roky

Ale lidé poslali tady poštovne a nic jim nebylo posláno za to.Takže bych to nedělala.

Ok9 11 před 8 roky

Dobrý den, čtu tuhle diskusi a napadlo mě, jak je možné, že někdo zde nabízí věci za poštovné? když něco dává zdarma, určitě se přihlásí i dost zájemců z okolí, kteří jsou schopni si pro věc dojet ? Logicky je to snad jednodušší se domluvit na předání s tím, kdo si přijde, než se s tím balit, dojet a čekat ve frontě na poště... Mám kamarádku na vesnici, která občas inzeruje věci zdarma, a nemá potíže s tím, že by nenašla zájemce z jejího okolí, lidi si rádi těch pár kilometrů přijedou, zejm. když je to zadara.... A jestli je někdo ochoten dát za věc stovku a víc za poštovné, tak ta věc asi nebude nicotné hodnoty, na ten inzerát bude spousta poptávek a určitě se najde někdo z okolí nabízejícího. A proto by mi takovýhle inzerát připadal už od začátku podvodně podezřelý

Eva* 171 před 8 roky

Zdeňko, nebylo by lepší napsat jeden příspěvek, než to takhle kouskovat do několika? Tohle není chat na fb, kde lidé odesílají myšlenky, tak jak jim postupně chodí. Zřejmě by bylo lepší si přečíst příspěvky ještě jednou, když jste neporozuměla.

Eva* 171 před 8 roky

MP10, myslíte tedy, že pokud někdo daruje nějakou věc, měl by i sám zaplatit poštovné? Jestli jsem to správně pochopila, tak pokud nejsem z okolí inzerenta nebo nemám auto, tak mám smůlu a mám dávat automaticky přednost ostatním, i když o věc moc stojím a sama bych jí velmi potřebovala? Tady nejde o to, zbavit se starých krámů ( tedy ne u většiny). Tady jde o to, udělat tím někomu i radost. Dobrý skutek, potěšit. K čemu mi bude někdo z mého okolí, když z předání daru nebudu mít dobrý pocit? O tom to také přeci je. A co si budeme povídat, často se jako první ozvou bazary a spol. Já jsem momentálně velmi časově vytížena a proto u inzerátu uvádím jen osobní převzetí. Kdybych měla možnost a čas, ráda za poštovné zašlu kamkoliv.

Ok9 11 před 8 roky

Evo, já to myslela jinak, jestli ta věc má vyšší hodnotu než cca 100 korun jak se tady uvádí cena poštovného, a ačkoliv vy o ni stojíte, tak současně s vámi o ni STRAAAŠNĚ MOOOOC stojí mraky dalších zájemců, kteří jsou schopni a ochotni si přijet. Takže já jsem ten příspěvek spíš psala jako varování, protože třeba já bych samozřejmě upřednostnila toho, kdo si chce přijet, i kdyby byl 100. v pořadí, než ztrácet čas jízdou na poštu a čekáním ve frontách... to je právě o tom čase... a jak to mám já na poštu daleko, jestli taky třeba nemusím pár kilometrů jet a mít s tím náklady (jízdenka, benzín, čas, který můžu věnovat něčemu jinému ...) lepší je předat věc osobně, když je člověk doma, než se harcovat na tu poštu, čekat ve frontě a pak zjistit, že poštovné je dražší, takže de fakto ještě budu doplácet... no a nebo, protože nejsem milionář, který si může dovolit hradit ostatní náklady ze svého, si nechám poslat vyšší částku za poštovné, např. 200 abych měla jistotu, že doplácet nebudu a pak jsme zase u toho, jestli vrátit přeplatek, když třeba spořitelna si účtuje poplatek ve výši 6 korun za platbu do cizí banky.... takže to je připsání a odeslání 12,- Kč a kolik korun pak bych měla vracet a nebo si ten zbytek nechat ale pak to vlastně je obohacení - a nikoliv za odvoz - a pak z toho vyjde chudák ten, co psal v profilu, že ho při osobním předání potěší pomeranč... a ten inzerát mu byl vystornován ... prostě tomu zasílání poštou nefandím...

Ok9 11 před 8 roky

Souhlasím s tím, jak admin v některých příspěvcích uvádí, že lepší je prostě předat osobně a všichni máme jistotu, že se nejedná o podvod...

Eva* 171 před 8 roky

Jistě, proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě.

Simona (autor tématu) 6 před 8 roky

Děkuji za všechny vaše příspěvky a milé emaily. Ani jsem nečekala tolik pochopeni a povzbuzeni. Priznam se,že už jsem uvazovala o zrušení profilu. Ale pak mi doslo, jak píšete EVO, ze nosit veci ke kontejneru mi nedavaji ten hezký pocit z dobreho skutku a to,ze budu znat příjemce. Ještě jednou diky a všem -přeji vše krasne,

Simona (autor tématu) 6 před 8 roky

PARKESI, dekuji za váš příspěvek a vaše přání, abych zustala. Vcera jsem pročítala diskuse a v pameti mi utkvel váš dotaz adminovi, že je nefunkcni moznost oznaceni podezreleho inzerátu: http://vsezaodvoz.cz/diskuze/chyby-vylepseni/432/pro-admina-po-nahlaseni
Zřejmě aktivně tuto funkci využíváte. Nejsem si jistá, jestli je to spravedlivy system,protože dnes opet je nejaky inzerat oznaceny, ackoliv nejevi znamky jakehokoliv podezreni ...... Zrejme lide,kteri takto činí, maji dostatek casu a možnost řídit běh věcí na tomto webu jim dává patologický pocit mocipanstvi. I ja vam posilam smajliky a zkuste se nad mymi pomeranci zamyslet i trochu jinak

Lukáš Václav Effenbe 29 před 8 roky

Tyhle žabomyší debaty mě tady začínají pomalu vyvádět ze zenové rovnováhy Simono určitě naši milou komunitu neopouštěj, byla by to škoda osobně obdobnou věc řeším poznámkou na svém profilu, kde se zmiňuji, co mi udělá na oplátku radost, ale že to nevyžaduji. Na poznámce "pomeranč potěší" nevidím nic špatného. Sám nahlašuji jen inzeráty, které jednoznačně inzerují prodej nebo nabízejí silně závadný obsah... mnoho lídí se ještě teprve musí naučit dávat i brát

Parkes 57 před 8 roky

Simono, inzeráty označím, jen pokud darující něco výslovně chce, nebo pokud S JISTOTOU vím, že jde o kšeftaře (ověřeno např. osobní zkušeností, tipem od jiných). Normální inzerát nikdo příčetný neoznačí, myslím, že tady škodiči nejsou. O závadném inzerátu nevím už několik dní a dnes - ne, byla neděle, opravdu nesedím u PC od rána do večera. Na nefunkční možnost označení příspěvku upozorním jen tehdy, když jde o skutečně neomalenost.
A tím bychom téma mohli uzavřít, co vy na to, všichni? Pravidla jsou jasná a tady se z 99% scházejí lidé dobré vůle.
Tak si to pojďte užít.love)

Marcela Molnárová 8 před 8 roky

Sluníčko 53 před 8 roky

Lenka Soukupova 5 před 8 roky

Mám problém. Vyvěsila jsem najednou asi ctyri inzeraty. Dva zustaly viset (jeden jsem uz smazala po predani sama), ale po ostatnich se slehla zem, ackoli mi v mezicase stihla na kazdy prijit odpoved. Je mozne, ze zmizely kvuli opakovanemu nahlaseni? A lze pripadne inzerat nejak obnovit? Slo o cistou a nezavadnou nabidku, tak nevim, jestli jsem spletena technikou nebo znechucena.

Admin Petr 247 před 8 roky

Ahoj Lenko, zřejmě pěkná poetičnost tvých inzerátů některé uživatelé zmátla, že je označily za spam, případně za špatně zařazené Už jsme je ale obnovili, takže najdeš ve svém profilu.

Lenka Soukupova 5 před 8 roky

Díky.